Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sergey

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    328
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Sergey

  1. Popatrzylem na te kuchnie w salonie na Bartyckiej. Jednym slowem - dziadoctwo. Wykonanie - badziewne, wzornictwo - nie najlepsze.
  2. Wady LCD 1. Odwzorowanie kolorow - do niczego. 2. Kontrast - marny. 3. Dynamika(ruch) - do niczego. Te wady *wrodzone*. Z drugiej strony plazam tez bleee.
  3. Mam salon. W salonie aneks. W aneksie nowoczesna kuchnia, dol - ciemny, gora jasna, prawie niewidoczna, blat tez jasny. No, i nie mam pojecia co wsadzic miedzy szafakami... Terrakota. Klasyczna kuchienna absolutnie nie pasuje do nowoczesnej kuchni, do innych rodzajow mam za malo gustu. Blat. Nie mam przekonania. Plastyk. Jaki? Stal nierdzewna - zbyt widoczna. A moze stiuk? Cos gladkiego, jasnego z delikatnym rysunkiem? Ale czy to cudenko stiuk wytrzyma w kuchni?
  4. Wa-wa, Piaseczno Nowe mieszkanie, przebudowa ubikacji, wykonczenie lazienki glazura/terakota, malowanie wszystkiego co sie da pomalowac. Ciut-ciut pilnie Propozycje, rady i kontaky - Na priva - pod telefon +660-729-128 - poczta kipnis malpa wp pl Dziekjue.
  5. Za 50 zl/m2 zlecilem by cos. Przedpokoj albo salon. Bardzo fajnie to wyglada.
  6. Niby dobra firma... Ale mam grila tej firmy, powloka(teflonowa) juz zniszczona, uzywany byl doslownie kilkadziesiat razy.
  7. Lazienka 10000+pralka Kuchnia 10000(minimalnie porzadna) + sprzet. Podlogi min 70zl/m2 max 200zl/m2 Drzwi 2000 Rezerwujemy 5000 na rozne dziwne rzeczy...
  8. Bzdura. Temperatura kazdej sciany jest zblizona do otoczenia. Oczywiscie te czasy juz dawno mineli. I w zadnym domu nie ma az tak szczelnej stolarki. Bzdura. Cz.2. na golej scianie nie bedziesz mial nic. Dla tego ze po pierwsze nie masz jeszcze punktu rosy, po drugie masz tu wentylacje w 100% skuteczna. po trzecie te warunki masz RZADKO. Takiego nie istnieje. Albo masz wymurowac cos w ksztalcie trzywarstwowki i rozwalic strop. Chcesz sprobowac? Z obliczen jasno wynika - NIE MA GRZYBU. No ty chyba nie bardzo znasz sie na formulach? Szkoda. Para wodna ma rozne sposoby na dotarcie do punktu rosy. To jest kosmiczny wynalazek. Szczegolnie kiedy mamy doczynienie z styropianem. A niby dla czego? A moze proponuesz welne? Chyba nie... Przeciez z welna sa dodatkowe komplikacje... Wiesz co to za komplikacje?
  9. Dzis pierwszy raz w zyciu zobaczylem stiuk. Bylem zszokowany do stanu pelnego oslupenia. Zapytalem o cenie tego piekna. Bylem zszokowany powtornie do tego samego stanu(85 zl/m2 najtaniej - 150zl+). No, i pytanie, czy da sie to cudenko zrobic taniej? A moze ktos zna namiary?
  10. Teraz moja lektura. Nie jestem z ITB, poprostu kocham matematyke i fizyke. I rozumiem o co im tam chodzi Definicja Przegroda = przejście powietrze-mur + mur + przejście mur-powietrze Kalkulacja opór cieplny zewnętrzne powietrze-mur = 0,04 opór cieplny mur z pełnej cegły 25 cm równy mniej więcej 0.5(mogę sie mylić) opór cieplny wewnętrzne powietrze-mur = 0,17 Ulica -20, dom +20 mamy skok w 40 stopni, ktory mamy podzielic miedzy oporami. suma oporow = 0,04+0,5+0,17=0,71 skok przypadający na zewnętrzne powietrze-mur = (0,04/0,7)*40=2.25 stopni skok przypadający na mur = (0,5/0,7)*40=28.17 stopni skok przypadający na wewnętrzne powietrze-mur = (0,17/0,7)*40=28.17 stopni = 9.58 Mamy na ścianie 11.42 stopni Sie uporali z rozkładem temperatury. Elegancko sie uporali. Teraz atakujemy skraplanie Przy 20 stopniach mamy maksymalnie 23.7 hPa pary wodnej(to odpowiada 100% wilgotności). Wilgotność zima jest ZAWSZE obniżona, niech będzie 40%. Faktycznie mamy 40%*23,7 = 9,48 Nie znam ile maksymalnie cisnienie pary wodnej, ale z dużym prawdopodobieństwem to będzie 13.5. Dla tego na ścianie mamy względną wilgotność 9.48/13.5 = 70% Nie mam mowy o grzybie, panie i panowie, nie ma mowy. Prosciutko... Ale jak ktos chce grzyba na ścianach, to sie da łatwo zrobić: najlepszy na to sposób - cieplochronny tynk.
  11. Jak rozumiem, ten Magic - opcja warta uwagi dla mnie - absolutnie potrzebuje punktowej naprawy(dziecko, drugie dziecko, pies) - zona uwaza ze blysk to "cool" to "must to have" - drewno: albo dab II, albo jesion II, wlasnie ze uslojenie jest pieknie.
  12. Dobra lektura, i co z tego jezeli tego nie rozumiesz? Tyle co nic. 1. Uwierz mi, w lekturze brakuje jednej, bardzo poważnej wartosci. Wlasnie o ta wartosc chodzi. Inaczej o stosunek tej wartosci do oporu cieplnego sciany. 2. Według lektury, Mięliśmy przed ociepleniem na ścianie 12-18 stopni. Nie jest to zbyt przyjemnie czasami, ale dla tego ze powierzchnia jest wentylowana, to ryzyko powstania grzyba - niewysokie. Po ociepleniu mamy na ścianie(tej części, która dotyka ocieplenia) -5-20 stopni, przy nieprawidłowym wykonaniu( masz murowane, ze wykonanie będzie wadliwym) to oznacza wodę, grzyb, pleśń, mostki termiczne.
  13. Ten olej był polecony przez dwie kompletnie niezależne osoby(od parkietów, oczywiście). Cenowo wychodzi chyba jak dobry lakier. Nic specjalnego. Naprawdę używany w restauracjach. Nie studiowałem stronę Pallmana, ale to wynika z zalet tego parkietu, właśnie szybkiej renowacji. Aha, drobny szczegół - pokryta tym olejem podłoga(klepka, dąb, kl.2) nawet błyszczy jak lakierowana. Efekt przekonujący jak na mój skromny gust i na moje skromne oczekiwania
  14. Sęk w tym, że ocieplenie od wewnątrz istnieje. Stosuje się je np. wtedy gdy nie można zastosować ocieplenia od zewnątrz (np. zabytkowa elewacja). Oczywiście w każdej ścianie wystąpi punkt rosy, ale istotne jest ile w tym miejscu ściany wilgoci się wykropli. Przy zastosowaniu opisanej przeze mnie i Jeziera technologi ta ilość będzie na tyle mała, że nie będzie destrukcyjnie działała na ścianę. Zaczniemy od początku. Początkiem będzie fakt ze Jezier nie wie, o czym gada. Zastrzegam od razu ze nic nie mam przeciwko Jeziera, fajny z niego gość, ale nie zna się na fizyce. A teraz do rzeczy, ocieplenie od wewnątrz stosują tylko i wyłącznie desperaci(a temat ten walkowany na kazdym forumie budowlanym setki razy). Koszt takiego ocieplenia będzie(przy rzekomym prawidłowym wykonaniu - przykladowo sciana trzywarstwowa) fantastycznym. Albo "ocieplienie" do wyrzucenia. Dodam parę drobnych szczegółów: - sąsiad na górze/dole nie będzie zadowolony z twojego ocieplenia. - konstrukcja ściany *może* ulec całkowitemu zniszczeniu. Na pocieszenie – każdy może przetestować system ocieplenie od wewnątrz, przyklejamy folię do ścianydo folii przyklejamy kawałek styropianu. Patrzymy na wyniki po sezonie. To nic nie kosztuje...
  15. A moze tak http://www.uzin-utz.com/pallmann_pl/default.asp?URL=http://www.uzin-utz.com/pallmann_pl/Presse/Magic_Oil_2K_b.htm ? Widzialem to w sklepie - wyglada super. Co musli o tym boorg?
  16. Nie istnieje prawidłowo wykonanego ocieplenia od wewnątrz. Co najmniej nie na tej ziemi. To zbyt oczywiście, nie trzeba tego powtarzać. Tu nie kościół, a ten fakt nie modlitwa. Do trzech razy sztuka? Para wodna dociera do punktu rosy na rożne sposoby. Oczywiście jeżeli się uda zaizolować od pary wodnej całą ścianę to problem z głowy. Tylko jakoś to nie wychodzi. Właśnie dla tego ocieplenie ścian od wewnątrz nie istnieje Wyłącznie w teorii. Tak samo jak komunizm.
  17. Jeśli zimą średnia temperatura powietrza zewnętrznego wynosi -20°C, to minimalna temperatura powierzchni wewnętrznej ściany niedocieplonej (38 cm cegły pełnej) może spaść do 9,7°C (zakładając nocną 8 godzinną przerwę w ogrzewaniu). W wypadku ogrzewania ciągłego temperatura wewnętrznej części ściany wyniosłaby 13°C. Przy utrzymywanej temp. wewn. 20 stopni. Masz wiedze z dziedziny fizyki? Czy nie? Bo pogadanka wyglada beznadziejnie. Mowisz zbyt dziwne rzeczy.
  18. Temperatura sciany w kazdym wypadku bedzie taka sama jak w pokoju(i.e. bardzo zblizona). Chyba rozumiesz ze nie moze przez dluzszy czas byc w jednym miejscu 10 stopni a w bezposrednio przymykajacym do niego cale 20? W kazdym razie po dociepleniu masz wode na tynku (sciana to czy nie). Wode, grzyb i plesn. Chyba nie o to chodzilo wlascicielowi?
  19. Mylisz sie. Spadnie. To jest fizyka do tego prosta jak barszcz. Mylisz sie.
  20. A jak mam się zwracać do osoby płci żeńskiej? Drogi panie? Wypowiedz jak najbardziej odpowiednia. To musisz sie udać do okulisty. Albo do psychiatry. Uwierz mi, pan, ja nigdy nie dyskutuję z chamami i głupcami. No, jestem tym faktem okropnie przygnębiony.
  21. Niby dla czego? Po ociepleniu ściana zawsze będzie przemarznięta. (Elementarna fizyka). Na granicy ściana - ocieplenie zawsze powstanie wilgoć. (Elementarna fizyka ponownie). Chyba się uda zaizolować ta granice od wilgoci na 100%. Nie będzie to łatwe zadanie. Ale i to nic nie da, bo mostki termiczne powstaną na całym obwodzie ocieplenia - a to znaczy wilgoć w mieszkaniu. Chyba że wprowadzisz warstwę styropianu wewnątrz mieszkania. Wtedy cos tam się uda. Przekrój: ---------------- |*** |* |* |* |*** ---------------- * - warstwa ocieplenia | - ściana zewnętrzna - - strop W każdym razie ja by nie zaryzykowałem tej decyzji bez porządnej konsultacji i wiarygodnego projektu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...