Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gwidon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Gwidon's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Padre Cena według mnie realna i godziwa. Jeżeli chodzi o skomplikowany dach to czy nie lepiej zatrudnić cieślę. U mnie znalazło się parę drobnych błędów, które na szczęście usunął dekarz i nie kosztowały mnie poprawki(nie ma jak znajomości). Pamiętaj nie ma złotych rączek.
  2. Drogi Ninja. Ja w 2001 roku (zaczynałem w kwietniu)za chałupkę (powierzchnia około 250m2) na baie litery „L” podpiwniczoną w 1/3 części (wymurowana z bloczków),część podmurówki lana, parter z tarasem i wykuszem plus schody wejściowe chronione gankiem z łukami, poddasze użytkowe, dwa kominy z klinkieru, garaż w budynku (36m2)nietypową ciesielkę (dach z trzema kukułkami i wchodzącym dachem z garażu - prawie 420 m2), odeskowanie i obicie papą, ułożenie dwóch stropów typu Terriva, zrobienie schodów (wygodne - inne niż w projekcie) plus doradztwo techniczne (inne ustawienie ścianek działowych) zapłaciłem ekipie 24 tys. do ręki. Całość wraz z materiałami kosztowała mnie prawie 100 tys. Zastrzegam iż za drewno na ciesielkę nie brałem kwitów. Ściana trójwarstwowa. W ubiegłym roku wstawiłem okna, zrobiłem kanalizację, wodę i elektrykę ze wszystkimi pozwoleniami (płacę rachunki). Położyłem dach z blachodachówki (to dopiero były koszta), założyłem rynny. Mam wykonaną podbitkę w trudno dostępnych miejscach. Budynek jest otynkowany z zewnątrz. W środku wykonane w połowie tynki. Teren uprzątam na bieżąco. Wiele rzeczy robię metodą gospodarczą. Materiały kupuję sam. Ubiegły rok zamknął się podobną kwotą. Uważam że jeżeli nie zależy Ci zbytnio na kosztach to i tak jest to cena wygórowana. Sprawdź robotę tej firmy na poprzednich budowach. Pamiętaj Pańskie oko konia tuczy i można zaoszczędzić na obroku.
  3. Czy Ktoś zrealizował już podłączenie termokominka (z płaszczem wodnym) z c.o.? Chcę podłączyć kominek z płaszczem wodnym (bez funkcji c.w.u)z gazowym ogrzewaniem domu jako głównym. Instalacja c.o. wraz z podłogówką będzie wykonana w plastiku. Połączenie obu układów (c.o. z kominkiem)poprzez wymiennik ciepła w piwnicy. Co jest lepsze: oddzielnie piec c.o. i terma gazowa wraz z zasobnikiem c.w.u. (120 l)czy też piec dwubiegowy z zasobnikiem c.w.u.? Po rozmowach z przedstawicielami firm jestem skołowany. Proszę o doradzenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...