Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lotomek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

lotomek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Mam do sprzedania Granpala 20 kw. Od kilku lat przeszedłem na ogrzewanie gazem ziemnym, kocioł zostawiłem w instalacji aby mieć alternatywę. Jednak praktycznie z niego nie korzystam, wiec uznałem że jest mi zbędny. Szkoda żeby taki dobry kocioł stał nieużywany. Dla zdecydowanych szybką transakcją oddam go za 3800. Żona się ucieszy, że się trochę miejsca w kotłowni zwolni . Jezeli ktoś jest zainteresowany lub zna kogoś zainteresowanego zapraszam do kontaktu na prywatnej wiadomości. Tomek
  2. Witaj.

    W jakiej cenie chciałbyś sprzedać piec granpal?

    Pozdrawiam.

    Pokaż więcej  
  3. Witajcie. Moj Granpal 20kw służył mi 4 sezony bez żadnych awari. Używany tylko w sezonie zimowym. Podciągnęli mi gaz do domu, wiec teraz grzeje gazem. Trzymałem Granpala przez chwile, chyba z sentymentu. Ale czas go sprzedać. Jeżeli ktoś jest zainteresiwany to proszę info na priva. Cena bardzo atrakcyjna.
  4. Witam Moja przygoda palenia peletem skończyła się w Granpalu skończyła się połowicznym sukcesem. Nie poradziłem sobie z alarmami przegrzania podajnika i jak widzę w poprzednich postach nie jest to problem jednostkowy, a raczej ogólny. Liczę, że znajdzie się jakiś działający patent na ten problem, bo jak we wcześniejszych postach ktoś zaznaczył ostateczność jakim było dołożenie moderatora ciągu również nic nie dała. Zacząłem więc palić owsem mieszając go z peletem w proporcjach ok 3:1; . Przeważnie sypię 3 worki owsa po 20 kg i worek 25 kg peletu. Ale czuje, że można nawet próbować 2:1. Taka mieszanka moim zdaniem lepiej się pali, daje mniej popiołu i da więcej energii z kq. No i oczywiście, co najważniejsze, nie ma problemu z cofającym się żarem. Nawet jak wyłączę piec to temp podajnika nie podnosi się powyżej 53 stopni (sprawdziłem). Potencjalny zanik prądu jest niegroźny. Minus to taki, że muszę to ręcznie przemieszać w zasobniku. Od połowy listopada paląc w tym systemie spaliłem prawie 2 tony owsa i 750 kg peletu. Grzeje 120 m2 domu na temp średnio 21 stopni, garaż 40 m do temp 5-10 stopni i poddasze (80 m2) trzymam na ok 12 stopni (tam jeszcze nie urządzone i jest zamknięte). Grzeje jeszcze c.w.u (200l) na 50 stopni.. Kosztowo przyjąłbym, że nie jest to więcej niż 500 na miesiąc. Pieg 20 kw. Mieszkamy pierwszy sezon. Obstawiam, że 4 tony owsa i 2 tony peletu mogą wystarczyć na cały następny sezon. Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia taką mieszanką peletowo-owsianą?
  5. Ja walczę z moim piecem już ponad miesiąc i cały czas mam alarmy podajnika jak palę peletem. Niestety otwieranie drzwi wyczystki a nawet, po przejściu kotła w stan podtrzymania, zdjęcie zupełnie klapy rewizyjnej do czopucha nie wiele pomaga. Alarmy podajnika występują notorycznie. Dzisiaj miałem też wizytację kominiarzy, którzy pomierzyli prędkość gazów w wyczystce oraz w piecu - w kanale doprowadzającym spaliny do czopuch (znowu zdjąłem klapę). W wyczystce miałem 0,8 m/s, w "czopuchu" 1,0 m/s. Nie wiem jak to się będzie przeliczało na ciąg kominowy. Czekam na obliczenia kominiarzy. Komin ma fi 160 , a jego wysokość to nie więcej niż 6 m. Kominiarze zwrócili uwagę, że do kotłowni może dostawać się jednak zbyt dużo powietrza (?!) i może tutaj jest problem. Będę zamykał nawiew i obserwował co się dzieje. Czeka mnie jeszcze podejście z zainstalowaniem moderatora ciągu na samym czopuchu, ale już nie będę zdziwiony,jak to nie pomoże. Komin ma mieć do 15 Pa ciągu, więc zatem czy komin powienien mieć max 3.5 m wysokości? Moim zdaniem problem leży również w konstrukcji i obstawiam, że lewe powietrze które rozpala pelet w potrzymaniu pochodzi z wentylatora. Czy ktoś próbował "nakryć" szczelnie wentylator przy postoju i obserwować temperaturę spalin i podajnika?
  6. Witam wszystkich lotowiczów. Przyznam szczezre, że miałem dość swojej budowy, ale ostatnio idzie jak burza. Cieszę się i tą radością postanowiłem podzielić się z Wami. Dzisiaj skończyli mi więźbę na moim Lote I i oczywiście pozwoliłem sobie odgapić daszek nad wejściem od Remka i Agnieszki. Czy kontrolujecie swój budżet? Na dzień dzisiejszy myślę, dom z dachem, ale bez okien, drzwi, i bramy garażowej szacuje na 180 tyś. Ile innym udało się wydać do tego stanu. Liczymy wszystko uczciwie, nawet Heńka, który kosił trawę na działce lub pomagał przy rozładunku.
  7. Trociu, wcześniej napisałaś, że wstawiałaś dodatkowe elementy pomiędzy napdrożem a drzwiami balkonowymi. Czy to oznacza, że górna linia drzwi balkonowych nie zgrywa się z linią okien? Na jaką wysokość wychodziły Ci drzwi, których technologia nie mogła "udźwignąć"?
  8. Jak miałbym podnieść podłogę to jakie wysokości są rozsądne? Mi brakuje gdzieś 10 cm do zgubienia. Większe okna o 10 cm mogą okazać się komiczne dla mojego budynku. Z drugiej strony włożenie większej ilości styropianu w podłogę też ma swoje ograniczenia ze względu na stabilność podłogi. Wstawienie aż 10 cm wypełnienia i przez taką warstwę mocować okno do naproża - na razie żaden fachowiec od okien tego mi nie zaproponował. Co miałeś ZW na myśli, że przy podnoszeniu okna i podłogi trzeba uważać na drzwi? Mój lekarz by powiedział, że trzeba też uważać na kręgosłup Dzięki za wszystkie posty. Może ktoś jeszcze coś dorzuci.
  9. Witam Chciałbym prosić o sugestie jak sobie poradzić ze zbyt wysokimi oktworami na okna i drzwi. Czy są jakieś rozsądne metody na obniżenie nadproży? Czy może lepiej wstawić dodatkowy profil okienny pomiędzy oknem i nadprożem? A może po prostu sobie podarować mocowanie okna górą i wypełnić to styrodurem lub czymś innym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...