Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szwagier

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

Szwagier's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Jeżeli temat już gdzieś jest to z góry przepraszam. Mam werandę około 15m2 z 3 schodkami. Robię obecnie elewację z kamienia (gnejs, kamień łupany 2-3cm). Posadzkę na werandzie miałem robić z płyt tarasowych Libetu lub czegoś innego ale jak zobaczyłem ceny to doszedłem do wniosku że lepszy i na pewno tańszy będzie kamień. Posadzka jest raczej nierówna (jak się budowało to się wyrównywało zamiast wylewki tym co akurat nie udało się wyrobić) i ma kilka pęknięć. Zastanawiam się czy zamiast robić wylewki tych kamieni nie ułożyć na suchym piasku z cementem i układając kamienie nie podlewać ich mleczkiem cementowy a później na sucho zrobić też fugi. Czy ktoś stosował taki patent (beton, podsypka z pisaku i na to kamień). Będę bardzo wdzięczny za opinie i rady.
  2. Do Najlepsze Rady Zgadzam się całkowicie. Nie jestem 30 letnim fachowcem z 50 letnim doświadczeniem. Wiem tylko że bardzo dużo rzeczy zrobiłem w domu sam i jakoś tylko te kg ranią mi serce. Nikomu nie wybijam pomysłu z głowy tylko wyrażam własna opinię. Widziałem kilka poddasz robionych przez fachowców od 25PLN do 55PLN (z certyfikatami Knaufa bodajże) i jeszcze raz się podpisze pod moja, zaznaczam moją opinią że jedyne do czego się to nadaje to chyba zrobienie półeczek w łazience. Pozdrawiam
  3. Mieszkam od miesiąca. Poddasze w kg robiłem sam z zastosowaniem się do wszystkich tych gównianych cudów techniki (taśmy, fliseliny, akryle, podwójne ruszty i inne dupersznity) i gdybym mógł cofnąć czas to żarłbym teraz przez pół roku chleb i wodę byle tego gówna nie mieć w domu.
  4. No to żeby Duluxa dobić to dodam że wprowadziłem się ponad miesiąc temu (malowane we wrześniu) a tego g... Once dalej czuć. Zapach może nie jest intensywny przynajmniej dla mnie ale zona wietrzy na potęgę
  5. Zgadzam sie w 100% Mam to na nieszczęście w sypialni i doprowadza mnie do szału zawsze jak tylko sie budze i widze to gówno na suficie. Pozostałe pomieszczenia nobiles lub dekoral i bez najmniejszego problemu
  6. Ciężka sprawa. Najlepiej obkuć dookoła ta która nie ma kołnierza i później już normalnie za pomocą mufy.
  7. Właśnie kończę budowę i gdybym się powtórnie zdecydował na poddasze użytkowe to właśnie tak bym to rozwiązał. Mam regipsy i choć nic mi jeszcze nie pękło:) (i nie pęknie mam nadzieję),to jestem pewien że to jedna z najbardziej gównianych technologi współczesnego budownictwa.
  8. Z obliczeń wychodzi mi około 100W na mk. Dom jest nowy, z zewnątrz nieotynkowany, ściana z pustaka Prefabetu 36cm odmiana "400" na ciepłochronnej zaprawie, W pomieszczeniach zamkniętych na górze czy to na dole, wszystko super. Problem stanowi tylko ten otwarty salon z kuchnią i klatka schodową. Trochę zaczynam się martwić. Gdyby na tych 3 grzejnikach zastosował model CV33 to uzyskałbym około 130-140Wat na mk tylko zastanawiam się czy zwiększona pojemność wodna nie spowoduje że po prostu nie dogrzeje grzejników do odpowiedniej temperatury. Piec na paliwo stałe dolne spalanie 22kW.
  9. Witam Mam taki problem. W całym domu mam grzejniki Purmo CV22 o różnych wymiarach. Na poddaszu wszystko ale na otwartym dole sytuacja już wygląda nieco gorzej. Jeszcze nie było naprawdę porządnych mrozów a mnie się wydaje że utrzymanie na dole temperatury w okolicach 21°C w takich warunkach może być problemem bez utrzymywania 80°C na kotle na paliwo stałe. I teraz pytanie czy jest sens podmienić dwa grzejniki CV 22 600x1600 na CV 33 600x1600 (3 płyty zamiast 2 w model CV 22 i dodatkowa konwekcja). sugerując się suchymi danymi z tabelek od producenta zwiększy to ich moc w sumie o jakieś 1700Wat. Pytanie do speców czy takie działanie ma sens czy lepiej dołożyć w salonie dodatkowy grzejnik (tego jednak chciałbym uniknąć).
  10. Cześć Jestem przed montażem drzwi wewnętrznych i zgodnie z instrukcja ościeżnice powinno się montować tylko na piankę. Jakoś do końca nie jestem przekonany że pianka po kilku latach to wszystko będzie "trzymać". Macie jakiś sposób żeby to zamontować do ściany choćby tylko dołem (ściany sa już po malowaniu więc sposób z kotwą chyba odpada a dybla nie ma za bardzo jak zamaskować po montażu)
  11. Witam Mam pytanko odnośnie ościeżnic regulowanych. Czy w trakcie montażu jestem w stanie stracić powiedzmy 3-5 mm krzywizny ściany? Chodzi o to że np. u góry i i dołu ścian ma szerokość powiedzmy ze 16.5 a środkiem 16.2. Czy będę w stanie zsunąć środkiem ościeżnicę o te 3mm wiecej niż górą i dołem? dzięki
  12. Ja też miałem podobną niespodziankę. Zrobiłem tak. Nadproże stanowiły 3 druty żebrowane fi 12 zalane mocną zaprawą cementową. Najpierw na odpowiedniej wysokości po obu stronach muru, wykułem bruzdę na drut żebrowany fi 16 (szersze po 20 cm z każdej strony niż szerokość otworu). Zamocowałem druty dodatkowo zagięte do muru i zarobiłem mocna zaprawą. Po kilku dniach podciąłem stare druty i powiększyłem otwór do 210cm. Jak do tej pory nie ma ani śladu ryski. Jest z tym trochę zabawy (całe szczęście że mam beton komórkowy:)) ale u mnie się sprawdziło.
  13. Dzięki Różnica kasowa jest niewielka. Ja potrzebuję na poddasze i bardziej tak naprawdę to chodzi mi o ich wytrzymałość a nie ognioochronność bo jak coś się zacznie fajczyć to chyba nic nie pomoże.
  14. Witam Mam szybkie pytanko odnośnie płyt gk na poddaszu. Czy zakładaliście zwykłe plus wodoodporne w kuchni i łażience czy może ognioochronne i ogniochronne+wodoodporne. Czy ognioochronne są rzeczywiście odporniejsze na uszkodzenia. Dzięki
  15. Do FlashBack Co ciekawe tenże wykonawca niedawno wrócił z Norwegii i ceną i techniką wywołał u mnie uśmiech politowania. Wykonanie śmieszne ale cena jak z kosmosu:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...