Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anna-bw1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Anna-bw1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Podpisywałam w szpitalu , ze nie zgadzam sie na szczepienie. W przychodni na razie się nie czepiają
  2. Ja nie szczepiłam najmłodszego dziecka WOGÓLE , średnie nie ma kompletu. Od dawna sledzę temat szczepień , konsultuje z lekarzami , ale dalej mam wątpliwosci. Przemawiają do mnie argumenty Pani dr Majewskiej - jest niezaleznym naukowcem i jej badania są miarodajne. Mimo wszystko uwazam , ze więcej zaszkodziłabym dziecku ładujac serie szczepionek niz nie szczepiąc . Znam 2 lekarzy pediatrów , którzy nie szczepili własnych dzieci oraz Pania dr neurolog z CZD , która jest bardzo sceptyczna w stosunku do szczepień. Wątpliwości mam jedynie w przypadku odry i tężca , chociaż przy zagrozeniu zarażenia tężcem i tak zawsze podaje sie surowicę.
  3. Doliczyłbym tak z pół roku na załatwienie PnB, chyba że masz dostępnego kogoś niepracującego, żeby wysłać w/s papierologicznych albo jeśli budujesz pod klucz, to co innego... u mnie poczatek załatwiania - X'09, PnB jakoś XII'09/I'10, ale ja się nie zabijałem, żeby szybciej było, pewnie dałoby się przyspieszyć (jeśli ktoś na dzień dobry ma pełną wiedzę, co i w jakiej kolejności załatwiać - w przec.wypadku - pół roku jak nic...) ale powodzenia Kupiłam działke z pnb i projektem, który wprawdzię będę zmieniać , ale to i tak bardzo przyspieszy realizacje.
  4. Doliczyłbym tak z pół roku na załatwienie PnB, chyba że masz dostępnego kogoś niepracującego, żeby wysłać w/s papierologicznych albo jeśli budujesz pod klucz, to co innego... u mnie poczatek załatwiania - X'09, PnB jakoś XII'09/I'10, ale ja się nie zabijałem, żeby szybciej było, pewnie dałoby się przyspieszyć (jeśli ktoś na dzień dobry ma pełną wiedzę, co i w jakiej kolejności załatwiać - w przec.wypadku - pół roku jak nic...) ale powodzenia Kupiłam działke z pnb i projektem, który wprawdzię będę zmieniać , ale to i tak bardzo przyspieszy realizacje.
  5. A ja sie cały czas zastanawiam . Mam mieszane uczucia jesli chodzi o wentylacje mechaniczną . Ewidentne zalety to gwarancje swiezego powietrza w domu , wpomaganie ogrzewania , dodatkowo mozna podnieść komfort montując filtry powietrza i nawilżacze. Ale to chyba technologia dosyć nowa i jest jeszcze niewielu uzytkowników . Tak naprawdę nie wiadomo jak system będzie sie sprawował za 5-10 lat.Minusem jest takze uzaleznienie wymiany powietrza od prądu a niestety coraz częstsze są sytuacje, kiedy go brakuje. Ile w ciągu ostatnich lat było dużych awarii prądu spowodowanych coraz silniejszymi wichurami? Następna sprawa to kominek - nie zaleca sie jego instalowania kiedy w domu jest wentylacja mechaniczna. A ja nie wyobrażam sobie domu bez ognia.
  6. Jestem na etapie zakupu działki Kozerki/Władków. Z budową ruszamy na wiosnę - dom w szkielecie drewnianym. Pozdrawiam wszystkich budujacych w okolicach Grodziska.
  7. Jestem na etapie zakupu działki Kozerki/Władków. Z budową ruszamy na wiosnę - dom w szkielecie drewnianym. Pozdrawiam wszystkich budujacych w okolicach Grodziska.
  8. Jestem na etapie zakupu działki , ale decyzja już podjęta - będzie dom w technologii szkieletu drewnianego. Projekt indywidualny ma być gotowy przed Gwiazdką. Dom będzie duży ok. 300 m2. Teraz jestem na etapie zbierania informacji i uczenia się o budownictwie Muszę wybrac system ogrzewania , tak aby go ujać odpowiednio w projekcie . Codziennie mam inne wizje , aktualnie jestem najblizej ogrzewania nadmuchowego ( w działce mam gaz). Jedyne co jest pewne - w domu będzie kuchnia kaflowa opalana drewnem , najprawdopodobniej z DGP (jeśli się uda) , chociaż nie upieram sie .
  9. Jestem na etapie zakupu działki , ale decyzja już podjęta - będzie dom w technologii szkieletu drewnianego. Projekt indywidualny ma być gotowy przed Gwiazdką. Dom będzie duży ok. 300 m2. Teraz jestem na etapie zbierania informacji i uczenia się o budownictwie Muszę wybrac system ogrzewania , tak aby go ujać odpowiednio w projekcie . Codziennie mam inne wizje , aktualnie jestem najblizej ogrzewania nadmuchowego ( w działce mam gaz). Jedyne co jest pewne - w domu będzie kuchnia kaflowa opalana drewnem , najprawdopodobniej z DGP (jeśli się uda) , chociaż nie upieram sie .
  10. Wczytałam sie dobrze w ten watek i nasuwa mi sie myśl, ze może lepiej nie inwestowac w piece akumulacyjne tylko zrobić zwykłe konwektory . W takim przypadku przejscie z pieca elektrycznego c.o. na samodzielne grzejniki jest najtańsze i minimalizuje sie dodatkowo straty ciepła . Ewentualnie częśc piecy i część konwektorów- tylko gdzie dać grzejniki a gdzie piece? Mam salon 25 m2 kuchnia 20 m2 z ogrzewaniem podłogowym ( a raczej podgrzewana podłoga) 2 małe pokoje po 8 m2 - jeden dziecinny - ciepły , drugi gabinet (zimniejszy ze scianą szczytowa ) sypialnia - najchłodniejszy pokój 20 m2 , jednak w styczniu bede miala 2gie dziecko i pewnie wiekszosc czasu maluch bedzie przebywal w sypialni, wiec musi byc tam cieplo
  11. Mieszkam w domu z 1936 r. kilka lat temu był ocieplany styropianem , mam wymienione okna , ale nadal dom jest chłodny i wilgotny. Z powodu braku gazu ogrzewam prądem - kocioł 12 KW Elterm + konwektory , 2 taryfy. W zeszłym sezonie za samo ogrzewanie płaciłam 580 PLN miesiecznie (listopad-maj) za 110 m2. Teraz okazało się , ze instalacja c.o. , która ma ponad 10 lat rozszczelniła sie i bedę musiała albo położyc nowa albo zainstalować piece akumulacyjne. Zastanawiam sie nad piecami Douheat (statyczne z promiennikami) , niestety nigdzie nie mogę znależć opinii czy są one lepsze od pieców dynamicznych. Czy ktos może mi doradzić ? czy montaż wymaga rozprowadzenia instalacji od licznika , czy tylko z puszek? Anna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...