
werms
Użytkownicy-
Liczba zawartości
21 -
Rejestracja
werms's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Lukarna - zewn docieplenie ze styro czy welny??
werms odpowiedział as24 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Nie wiem, czy nie za dużo tego ocieplenia. Skoro masz od zewnętrznej 10 cm styropianu (koniecznie na kołki wkręcane + plastikowe kołnierzyki, nie wbijane, a klej może być zwykły, bo będzie tylko spełniał rolę dylatacji, a nie mocowania) to w środku bym nie dawał tych 15 cm wełny. Może połowę tego - zawsze trochę więcej przestrzeni w domu. -
Czy dawać izolację pod płytkę klinkierową na komin Schiedla?
werms odpowiedział widmoboy → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ja miałem ten sam problem i w końcu mam kominy ocieplone 3 cm styropianem, na to siatka i tynk w tym samym kolorze, co cały dom. Większość ludzi, których pytałem, stwierdziła, że płytki odpadną - zresztą koło mnie zauważyłem ze trzy domy, w których właśnie ten problem wystąpił. Żeby schiedla wykończyć klinkierem, należy go po prostu skończyć poniżej dachu, zrobić zbrojoną opaskę z betonu i na tym wymurować komin klinkierowy, bądź też obmurować go klinkierem, tylko wtedy będzie grubszy. A płytki odpadną - za duże różnice temperatur. -
IMMERGAS Zeus Victrix 20 - kondensacyjny z wbud. zasobnikiem
werms odpowiedział werms → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mój problem z kominem polega na tym, że jest on już gotowy i go nie zmienię. Jest to "schiedel rondo plus" i nadawałby się do zwykłego kotła z otwartą komorą spalania. Victrix jest piecem kondensacyjnym i wymaga przewodu dostarczającego powietrze. Muszę więc przerobić mój komin. Proszę o porady, jak najlepiej to zrobić. Zaznaczam, że nie mam raczej innej możliwości doprowadzenia powietrza do łazienki, w której będzie kocioł. Z góry dziękuję. -
IMMERGAS Zeus Victrix 20 - kondensacyjny z wbud. zasobnikiem
werms odpowiedział werms → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
U mnie są kominy SCHIEDEL. Będę musiał wpuścić w środek rurę 80mm z kwasówki, żeby zrobić wylot spalin. Mam jeszcze pytanie, ile kosztuje coroczny serwis tego pieca i czy coś już musiało być wymieniane, naprawiane? Serdeczne dzięki -
IMMERGAS Zeus Victrix 20 - kondensacyjny z wbud. zasobnikiem
werms odpowiedział werms → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Dzięki za odzew, biorę go na 90%, ale przydałoby się, gdyby ktoś jeszcze napisał. -
IMMERGAS Zeus Victrix 20 - kondensacyjny z wbud. zasobnikiem
werms odpowiedział werms → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Mili forumowicze, ponawiam swoją prośbę o opinie na temat tego kotła, bardzo mi na tym zależy -
Proszę osoby, które mają (albo montują) taki piec o opinie na jego temat. Próbuję dobrać piec do ogrzania piętrowego domku 130 m2 (dwie łazienki). Zależy mi na wysokiej wydajności c.w.u. (możliwości poboru wody równocześnie na parterze i piętrze). Z powodu braku kotłowni, piec musi znajdować się w jednej z łazienek - stąd najodpowiedniejszy wiszący, pod którym zmieści się jeszcze pralka Do IMMERGASU przekonuje mnie cena i 5-letnia gwarancja.
-
U moich rodziców od trzech lat grzeje LECHMA. Z tego, co wiem, to mają wersję 19 kW + najprostszy z możliwych osprzęt (analogowe uruchamianie pomp cyrkulacyjnych). Wszystko działa jak należy - tata jest szczęśliwy, bo płaci za ogrzewanie połowę tego, co za gaz (Junkers Eurostar + zasobnik 120l). Ja zacząłem budowę swojego domku w maju 2007 i również myślę o podłączeniu kominka LECHMA. Będzie on pracował w połączeniu z piecem IMMERGAS Zeus Victrix 20 (kondensat z wbudowanym zasobnikiem). W porównaniu do cen sprzed trzech lat, kominki sporo podrożały, ale warto w to zainwestować.
-
Rufio, czy możesz mi powiedzieć, czy masz do swojej Lechmy jakieś dodatkowe wyposażenie? Zastanawiam się nad zakupem tego kominka i chciałbym wiedzieć, czy oprócz standardowego wyposażenia potrzebne jest coś więcej. Czy oprócz kominka masz jakiś piec gazowy? Ja myślę o Junkersie cerasmart modul (nie mam kotłowni i piecyk musi stać w łazience).
-
Ja bym zmienił maxa na porotherm 25 (nie 30) - wychodzi 80 zł/m2 i dał o dwa centymetry grubszy styropian
-
Dzięki za odzew. Mam nadzieję, że uda się ją przekonać. Zastanawiam się, czy taki wykusz w ogóle należy traktować jako ścianę. O scalaniu działek nie ma mowy, bo strasznie by to przedłużyło sprawę i odwlokło budowę, a chcemy zaczynać od 10go kwietnia. Jeszcze kredyt trzeba załatwić... a tu głupie problemy. Może wymazać ten wykusz z projektu, a potem i tak go zbudować, gdyby baba okazała się nie do przejścia? Co sądzicie?
-
Witam, mam następujący problem: w starostwie powiatowym trwa postępowanie w sprawie mojego wniosku o pozwolenie na budowę. Wraz ze szwagrem chcemy postawić bliźniak (mamy osobne, bardzo wąskie działki - 15m i nie było innego wyjścia). Kupiliśmy projekt muratora - Znajomy C31 część prawa i lewa (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=126&IdKolekcji=). Projekt ów ma od strony ogrodowej wykusz z oknami i drzwiami tarasowymi. Urzędniczka nie chce wydać pozwolenia na budowę, ponieważ uważa, że wykusz ten jest za blisko granicy dzielącej obie działki. Czy ma rację? Czy w momencie, kiedy buduje się bliźniak i jego połówki łączą się wspólną ścianą, obowiązują wymiary 4m od granicy dla ściany z oknem, lub 3m od granicy dla ściany bez okien? Ta kobieta rozpatruje sprawę jako dwa oddzielne domy, a przecież i tak się one ze sobą stykają. Jak ją przekonać do wydania pozwolenia na budowę? Czy jest jakieś odrębne rozporządzenie wyjaśniające taki problem?
-
Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???
werms odpowiedział W-waBiker → na topic → Lista płac wykonawców
To sporo. Myślę, że cena robocizny tego domku nie powinna przekroczyć 30 tys. -
projekt C31 ZNAJOMY
werms odpowiedział mikele_poz → na topic → Projekty z Kolekcji Muratora - tylko sprawdzone projekty
Ja kupiłem projekt tego domu i zaczynam budowę na wiosnę 2007 -
Możecie zaoszczędzić na paru rzeczach: - ściana wspólna nie będzie miała elewacji (koszty styropianu, tynku zew., robocizny) - mniejsze straty ciepła, jeżeli domy będą się stykały ścianą mieszkalną a nie garażami) - trochę węższa działka (i jednym i drugim odejdzie 3-4 metry) - przyłącza: gazu, wody, prądu, kanalizacji można poprowadzić jedną linią i rozdzielić dopiero przed samym budynkiem. Nie są to może duże oszczędności, ale myślę, że można je przeliczyć na ok. 10-15 tys.