Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

werms

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez werms

  1. Nie wiem, czy nie za dużo tego ocieplenia. Skoro masz od zewnętrznej 10 cm styropianu (koniecznie na kołki wkręcane + plastikowe kołnierzyki, nie wbijane, a klej może być zwykły, bo będzie tylko spełniał rolę dylatacji, a nie mocowania) to w środku bym nie dawał tych 15 cm wełny. Może połowę tego - zawsze trochę więcej przestrzeni w domu.
  2. Ja miałem ten sam problem i w końcu mam kominy ocieplone 3 cm styropianem, na to siatka i tynk w tym samym kolorze, co cały dom. Większość ludzi, których pytałem, stwierdziła, że płytki odpadną - zresztą koło mnie zauważyłem ze trzy domy, w których właśnie ten problem wystąpił. Żeby schiedla wykończyć klinkierem, należy go po prostu skończyć poniżej dachu, zrobić zbrojoną opaskę z betonu i na tym wymurować komin klinkierowy, bądź też obmurować go klinkierem, tylko wtedy będzie grubszy. A płytki odpadną - za duże różnice temperatur.
  3. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mój problem z kominem polega na tym, że jest on już gotowy i go nie zmienię. Jest to "schiedel rondo plus" i nadawałby się do zwykłego kotła z otwartą komorą spalania. Victrix jest piecem kondensacyjnym i wymaga przewodu dostarczającego powietrze. Muszę więc przerobić mój komin. Proszę o porady, jak najlepiej to zrobić. Zaznaczam, że nie mam raczej innej możliwości doprowadzenia powietrza do łazienki, w której będzie kocioł. Z góry dziękuję.
  4. U mnie są kominy SCHIEDEL. Będę musiał wpuścić w środek rurę 80mm z kwasówki, żeby zrobić wylot spalin. Mam jeszcze pytanie, ile kosztuje coroczny serwis tego pieca i czy coś już musiało być wymieniane, naprawiane? Serdeczne dzięki
  5. Dzięki za odzew, biorę go na 90%, ale przydałoby się, gdyby ktoś jeszcze napisał.
  6. Mili forumowicze, ponawiam swoją prośbę o opinie na temat tego kotła, bardzo mi na tym zależy
  7. Proszę osoby, które mają (albo montują) taki piec o opinie na jego temat. Próbuję dobrać piec do ogrzania piętrowego domku 130 m2 (dwie łazienki). Zależy mi na wysokiej wydajności c.w.u. (możliwości poboru wody równocześnie na parterze i piętrze). Z powodu braku kotłowni, piec musi znajdować się w jednej z łazienek - stąd najodpowiedniejszy wiszący, pod którym zmieści się jeszcze pralka Do IMMERGASU przekonuje mnie cena i 5-letnia gwarancja.
  8. U moich rodziców od trzech lat grzeje LECHMA. Z tego, co wiem, to mają wersję 19 kW + najprostszy z możliwych osprzęt (analogowe uruchamianie pomp cyrkulacyjnych). Wszystko działa jak należy - tata jest szczęśliwy, bo płaci za ogrzewanie połowę tego, co za gaz (Junkers Eurostar + zasobnik 120l). Ja zacząłem budowę swojego domku w maju 2007 i również myślę o podłączeniu kominka LECHMA. Będzie on pracował w połączeniu z piecem IMMERGAS Zeus Victrix 20 (kondensat z wbudowanym zasobnikiem). W porównaniu do cen sprzed trzech lat, kominki sporo podrożały, ale warto w to zainwestować.
  9. Rufio, czy możesz mi powiedzieć, czy masz do swojej Lechmy jakieś dodatkowe wyposażenie? Zastanawiam się nad zakupem tego kominka i chciałbym wiedzieć, czy oprócz standardowego wyposażenia potrzebne jest coś więcej. Czy oprócz kominka masz jakiś piec gazowy? Ja myślę o Junkersie cerasmart modul (nie mam kotłowni i piecyk musi stać w łazience).
  10. Ja bym zmienił maxa na porotherm 25 (nie 30) - wychodzi 80 zł/m2 i dał o dwa centymetry grubszy styropian
  11. Dzięki za odzew. Mam nadzieję, że uda się ją przekonać. Zastanawiam się, czy taki wykusz w ogóle należy traktować jako ścianę. O scalaniu działek nie ma mowy, bo strasznie by to przedłużyło sprawę i odwlokło budowę, a chcemy zaczynać od 10go kwietnia. Jeszcze kredyt trzeba załatwić... a tu głupie problemy. Może wymazać ten wykusz z projektu, a potem i tak go zbudować, gdyby baba okazała się nie do przejścia? Co sądzicie?
  12. Witam, mam następujący problem: w starostwie powiatowym trwa postępowanie w sprawie mojego wniosku o pozwolenie na budowę. Wraz ze szwagrem chcemy postawić bliźniak (mamy osobne, bardzo wąskie działki - 15m i nie było innego wyjścia). Kupiliśmy projekt muratora - Znajomy C31 część prawa i lewa (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=126&IdKolekcji=). Projekt ów ma od strony ogrodowej wykusz z oknami i drzwiami tarasowymi. Urzędniczka nie chce wydać pozwolenia na budowę, ponieważ uważa, że wykusz ten jest za blisko granicy dzielącej obie działki. Czy ma rację? Czy w momencie, kiedy buduje się bliźniak i jego połówki łączą się wspólną ścianą, obowiązują wymiary 4m od granicy dla ściany z oknem, lub 3m od granicy dla ściany bez okien? Ta kobieta rozpatruje sprawę jako dwa oddzielne domy, a przecież i tak się one ze sobą stykają. Jak ją przekonać do wydania pozwolenia na budowę? Czy jest jakieś odrębne rozporządzenie wyjaśniające taki problem?
  13. To sporo. Myślę, że cena robocizny tego domku nie powinna przekroczyć 30 tys.
  14. Ja kupiłem projekt tego domu i zaczynam budowę na wiosnę 2007
  15. werms

    blizniak - ile taniej?

    Możecie zaoszczędzić na paru rzeczach: - ściana wspólna nie będzie miała elewacji (koszty styropianu, tynku zew., robocizny) - mniejsze straty ciepła, jeżeli domy będą się stykały ścianą mieszkalną a nie garażami) - trochę węższa działka (i jednym i drugim odejdzie 3-4 metry) - przyłącza: gazu, wody, prądu, kanalizacji można poprowadzić jedną linią i rozdzielić dopiero przed samym budynkiem. Nie są to może duże oszczędności, ale myślę, że można je przeliczyć na ok. 10-15 tys.
  16. Proszę o informacje, czy ktoś buduje, lub zbudował już ten dom. Razem ze znajomymi kupiliśmy dwie wąskie działki - po 15 m szerokości i trudno było nam znaleźć projekt, który by się tam zmieścił. Zdecydowaliśmy się więc na budowę bliźniaka, aby zaoszczędzić miejsce. Wybór padł na projekt Muratora C31 -Znajomy. Kupiliśmy już projekt i chcemy zacząć budowę od wiosny. Mamy umówioną ekipę murarską (fundamenty, ściany stropy) i wykonawcę dachu. Robocizna ma wynieść ok. 27 tys. Chcielibyśmy nawiązać kontakt z kimś, kto ma już doświadczenia z budową tego domku. Pozdrawiamy wszystkich inwestorów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...