Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysztoff

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Krzysztoff

  1. Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Kociołek kosztował mnie niecałe 2000 ale lepiej chyba dołożyć i kupić coś solidniejszego. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy. "Słabe bo polskie" jednak ciągle ma swoje uzasadnienie.
  2. Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Kociołek kosztował mnie niecałe 2000 ale lepiej chyba dołożyć i kupić coś solidniejszego. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy.
  3. Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy.
  4. Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Kociołek kosztował mnie niecałe 2000 ale lepiej chyba dołożyć i kupić coś solidniejszego. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy. Dzisiaj chyba bym wybrał jednak viessmana albo ulricha 1 funk wiszącego +zasobnik.
  5. Jakie w praktyce wychodzi zużycie kg/m2 tynku silikatowego (ziarno 1,5 mm) czy ktoś sprawdzał?
  6. Praktycznie niewiele drożej niż stalowe powlekane plastisolem (LINDAB). Ale kupowałem bez faktury
  7. Ciekawą alternatywą miedzi jest tytano-cynk np firmy RHEINZINKŽ Titanzink. Mam takie rynny i są OK.
  8. Obciążaloność dopuszczalna długotrwale musi być większa niż warość zabezpieczenia obwodu. Będziesz miał wtedy pewność że nic złego sie z przewodem nie stanie. Swoją drogą przewód jednożyłowy jest mało praktyczny do wykoania instalacji. Raczej bym sie zdecydował na tradycyjny Dy3(2)x1,5(2,5). Najlepiej 750V, zwłaszcza przy baardzo rozległej instalacji żeby ograniczyć opływność, ale 600 czy nawet 500 też wystarcz. Najważniejsze są połączenia przewodów, trzeba je wykonać starannie.
  9. Dzięki za podpowiedzi. Będe próbował po kolei różnych sposobów żeby się paskudztwa pozbyć.
  10. Przed domem w ziemi zagnieździły mi się osy. Wykopały sobie gniazda i jest ich sporo. Czy ktoś zna skuteczny sposób na pozbycie się ich??
  11. Czy do komina wentylacyjnego w kuchni można podłączyć dodatkowo pochłaniacz kuchenny? Są dostępne takie "podwójne" kratki wentylacyjne. W górnej części pozostaje normalna kratka a w dolnej części podłącza się pochłaniacz. Widziałem niedawno takie rozwiązanie u znajomego tylko zastanawiam się czy nie ma w tym jakiegoś błędu.
  12. Panie rafallogi - strasznie Pan mądry jesteś. Pewnie znasz się na wszystkim. Zagłosuję na takiego w najbliższych wyborach. Posługując się twoim nazewnictwem będziesz "licował" do reszty ekipy z Wiejskiej. Najlepiej kupić działkę na terenie wysypiska śmieci, nakazać gminie rekultywację gruntu i wybudować pałac. Właśnie myślenie po fakcie jest bardzo typowe dla wszechwiedzących. Temat dotyczy działki KUPIONEJ a nie ojcowizny. Tak wiec kupować, ale wiedzieć co i w jakim celu.
  13. Ludzie, jak nie chcecie mieć "obcych" urządzeń na posesji to po prostu nie kupujcie takich działek. Kupujecie 30% taniej działki ze słupami, rurami, albo jeszcze czym innym i płaczecie że wam zabierają cenne metry własności. Niech myślenie wyprzedza działanie, a nie odwrotnie to unikniecie kłopotów w przyszłości.
  14. tak sie niestety składa że energia elektryczna produkowana ze źródeł odnawialnych jest najdroższa i gdyby nie było ustawowego obowiązku jej zakupu to spółki dystrybucyjne nie byłyby zainteresowane jej zakupem
  15. Ja kończyłem studia elektryczne przed 6 latami ale to co piszesz z technicznego punktu widzenia nie ma zupełnie sensu, a jeśli to wymysł urzędników z UE to wcale mnie nie dziwi (podobnie jak dżem z marchwi). Poza tym pracuję od początku w zakładzie elektrycznym i gdyby takie rozumowanie przenieść na płaszczyznę energetyki zawodowej to każda trafostacja musiała by mieć własną linie średniego napięcia -skutek, na polach zabrakło by miejsca na uprawy. Nie dajcie się zwariować obwód elektryczny to nie artykuł w kodeksie i rządzi się prawami fizyki a nie biurokracji.
  16. Kastel bardzo rozsądnie napisał. Sam sobie rozplanowałem instalację i wyszło kilkanaście obwodów. Np. na całe oświetlenie 100 metrowego domu wystarczą dwa obwody +obwód ośw. zewnętrznego. Ważniejsze żeby inatsalacja była solidnie wykonana, przewodami dobrej jakości i o odpowiednim przekroju. No i miejsca newralgiczne, czyli wszelkie połączenia. Inna sprawa to właściwy dobór wyłączników róż-prąd.
  17. Czy nikt nie ma takiego wkładu. Przyłączam się do pytania.
  18. Sedno sprawy to opinia Moiry. Też nie oszczędzałem na inastalacjach zbrojeniach, izolacjach przeciwwilgociowych, fundamentach, ścianch nośnych i dachu. Można zaoszczędzić na osprzęcie, armaturze, podłogach, no i na meblach oczywiście. I trzymam się zasady "nie stać mnie na kupowanie byle czego"
  19. Problem z linią średniego napięcia (15kV) jest w tym przypadku tylko estetyczny, lepiej mieś nad gówą niebo niż linię. Nie przjmuj się rzekomym wpływem fal el-mag. Przy częstotliwości 50 Hz i napięciu 15kV natężenie pola (maleje z kwadratem odległości) w odległości ok. 1 m jest znikome a moc promieniowania symboliczna. Bardziej bym się obawiał telefonu komórkowego Znaczenie mają linie przysyłowe od 110kV ale głownie w odniesieniu do zakłóceń radiowych a nie wpływu na organizmy żywe. Przy tym poziomie napięcia dochodzi zjawisko ulotu które z kolei przy odpowiednich warunkach atmosferycznych może zakłocać odbiorniki fal radiowych.
  20. Krzysztoff

    Jaki wkład kominkowy?

    Też muszę właśnie wybrać jakiś wkład. W moim przypadku nie będzie on głównym źródłem ciepła. Ma być używany okazjonalnie w roli grzewczo-ozdobnej i w czasie większych mrozów do (do)grzania części domku. Facet z firmy montującej kominki powiedział że może mi sprzedać każdy wkład jaki sobie zamówię (Jotul, Spartherm itd) ale dlatego że chciałem mały wkład (ok. 8 kW) to polecił mi żeliwny francuski Seguin "Rubis". Może ktoś słyszał coś na temat tych wkładów?
  21. Czy ktoś słyszał coś na temat tych wkładów?
  22. Mój dekarz doradził mi tytan-cynk i tak zrobiłem. Mam orynnowanie Rheinzink i mogę śmiało polecić takie rozwiązanie. Zostawiłem w naturalnej barwie czyli bardzo zbliżonej do ocynkowanych albo aluminium. Z czasem podobno pokryją się szarą patyną. Są bardzo stabilne i sztywne. Udało mi się je dość tanio kupić, praktycznie w cenie Lindab'a.
  23. Czy ktoś wie co to za wynalazek z Barlinka seria MAJSTER. W promocji ok. 60 zl za bukową deskę.
  24. To trochę mi rozjaśniło i chyba się zdecyduję na nie.
  25. Najlepiej złożyć wniosek o zawarcie umowy przyłączeniowej z przyłączem docelowym. Na czas budowy najprawdopodobniej zastosowana zostanie taryfa gospodarcza; a po zakończeniu budowy jak najszybciej zmień taryfę na domową, bo są niższe opłaty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...