Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotr.nowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 657
  • Rejestracja

piotr.nowy's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. To ja tez podłączę się do tematu z pytaniem. W planach jest DGP grawitacyjna . I mam jedną wątpliwość: Czy dystrybutor powinien/musi być izolowany? Jeśli tak to wełna od wewnątrz dystrybutora czy od zewnątrz?
  2. Klasa , jako taka , nie ma wpływu , ale masa ma . A pełne cięższe są .
  3. Kupowałem jakiś miesiąc temu. Ceny trochę niższe od tych z twojej oferty ale bez rozładunku. Tak że w sumie pewnie wyjdzie na to samo. SIL-Pro z Godzikowic.
  4. Wpadłem pokibicować ! Buduję waśnie dość podobny dom - Z7GL ze studia Z 500. Też na płycie , też z silikatów 18 cm i też z wiązarami. Powodzenia !
  5. Wg mnie komuś się ceny pomieszały - pozycja 2 z poz.3 jest chyba zamieniona.
  6. Wydaje mi się ,że przepisy mówią o konieczności posadowienia ław poniżej strefy przemarzania. Ale nie jestem pewien.
  7. Masz rację. Dlatego ja współpracuję z konstruktorem , który "na co dzień" projektuje płyty. Wykonawca - to naprawdę nie jest wielka filozofia. Trzeba tylko umieć czytać projekt . Koszty - oczywiście ,że trzeba przeliczyć i porównać. Każdy projekt będzie wychodził inaczej . Ba , nawet ten sam projekt na różnych działkach może raz przemawiać za płytą a raz za tradycyjnym fundamentem. Poza tym są też różnice w cenach poszczególnych materiałów (stal , beton , podbudowa) w zależności od lokalizacji budowy. U mnie na przykład stal jest blisko średniej krajowej za to beton dużo droższy. Dużo kosztowniejsze niż przeciętnie w moich okolicach są też roboty ziemne. Skutek jest taki , że często płyta wychodzi taniej. Ale zawsze trzeba przeliczyć dla konkretnego projektu w konkretnej lokalizacji.
  8. A zgodnie z projektem płyty się robi ! A tak poważniej to robi się różnie w zależności od wielkości tej różnicy. Mam projekt z różnicą ponad 50 cm i tam jest pionowa ścianka z przezbrojona zarówno z górną jak i z dolną częścią płyty. Płyta do wylania w dwóch etapach: najpierw "dól" potem "góra" . Robiłem też płytę z różnicą kilkunastu centymetrów i tu rozwiązanie było inne a całość wylewana w jednym podejściu. Projekt to PODSTAWA !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...