Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CuoreRosso

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    215
  • Rejestracja

CuoreRosso's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Luty pozaszczyt: 1181 kWh szczyt: 145 kWh marzec pozaszczyt: 942 kWh szczyt: 143 kWh
  2. Zużycie w styczniu: taryfa szczytowa: 158 kWh (5,09 kWh na dzień) taryfa pozaszcytowa: 1154 kWh (37,2 kWh na dzień). Pamiętamy, że mieliśmy przez kilka dobrych dni tęgie mrozy. Troszeczke częściej niż w grudniu pracowała koza.
  3. Chciałem się pochwalić nowym rekordem. W naszym Jotulu F-373 po załadowaniu go dębiną w ilości 4 dużych szczap o dł. ca. 30 cm o północy, przy całkowitym zduszonym dopływie pow. (tj. obie wajchy dosunięte w kierunku piecyka), o godz. 7:30 dorzucam następna porcję i żar wciąż obecny w komorze spalania wzieca piękny ogień. Prawie 8 godzin i wciąż mam żar!!! W nocy prawie wogóle nie ma ognia, drewno się tli. Pozyskuje wówczas max. ilość energii. Tylko szyba strasznie brudna. Ale rano pół godzin ostrej jazdy z pełnym płomieniem i okienko czyste.
  4. Domek 95m2, parter, ponadstandardowo ocieplony, rekuperacja. Mamy taryfę G12W, mieszkamy (3 osoby) od 15 listopada. Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne - piece DuoHeat Dimplex, maty elektryczne grzejne w kuchni, łazience i korytarzu. Dwa, trzy razy w tygodniu przepalimy trochę kozą. Bojler 200 litrów, zmywarka, pralka - tylko w taniej taryfie. W grudniu zużycie to 176 kW w taryfie szczytowej (5,6 kW na dzień), 1185 kW w taryfie pozaszczytowej (38,2 kW na dzień) Stosunek 7:1 na rzecz taniej taryfy to chyba dobry wynik?
  5. Ja mam coś takiego produkcji Jotul: http://www.jotul.com/FileArchive/Photos/Wood%20Stoves/J%C3%B8tul%20F% Doprowadzenie powietrza z zewnątrz, na fula załadowana przy spalaniu "przyduszonym", trzyma żar do 6 godzin. Przy naszym domku (95m2) ogrzeje go całego (ciepło rozprowadza rekuperator, anemostat wyciągowy zamontaowany jest tuz nad piecykiem). Porządny kawał żeliwa. Jotul to król solidności.
  6. Moje pytanie dotyczy doprowadzenia powietrza do kozy z zewnątrz. Niewielka koza z zamkniętą komorą spalania Jotul F373, moc nominalna 5,5kW. Dom zbudowany w takiej technologi: http://www.mabudo.pl/graf/przekr02.jpg Tak więc posiada wentylowaną (4 otwory o przekroju 200mm) pustkę powietrzną pod poziomem podłogi. Czy zwykłe wyprowadzenie rury 110mm do tej pustki wystarczy, czy konieczne jest podciągnięcie całego kanału do ściany zewnętrznej?
  7. Trelleborg. Sweden. http://www.mabudo.pl/graf/Szwecja/IMG_04.JPG Jak myślicie - jaki materiał jest od wewnętrznej strony ściany?
  8. Krakowskim targiem - dam pomiędzy jedną warstwą styro a drugą. Chyba będzie najrozsądniej.
  9. A czy ktoś wie jaka jest "żywotność" rur pex zatopionych w wylewce?
  10. Nie od dziś wiadomo, że tacy inżynierowie to się na budowlance nie znają. Pan Mietek i pan Zdzisiek od zawsze kładą styropian od zewnątrz i jest dobrze. Ba, lepiej nie będzie. Ach ta polska mentalność...
  11. Wytyczenie budynku po obwodzie. 3 pracowników, półtorej godziny ich pracy z zegarkiem w ręku => 900 złotych. Ja pół miesiąca muszę za to do pracy chodzić. eh
×
×
  • Dodaj nową pozycję...