Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gld

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gld

  1. Mam zagwozdkę, czy na tych działkach mogę NIE prowadzić działąlności usługowej? Chcę postawić dom letniskowy. 1) przeznaczenie terenu: a) przeznaczenie podstawowe: teren zabudowy usługowej, b) funkcja zalecana: zabudowa usługowa związana z obsługą ruchu rekreacyjnego, turystyki i wypoczynku, c) w granicach terenu dopuszcza się lokalizację funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej, związanej z funkcjonowaniem usług, 2) przeznaczenie terenu: a) przeznaczenie podstawowe: tereny sportu i rekreacji, b) przeznaczenie towarzyszące: zabudowa usługowa związana z obsługą urządzeń sportowych, ruchu rekreacyjnego, turystyki i wypoczynku, c) w granicach terenu dopuszcza się lokalizację funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej, związanej z funkcjonowaniem usług,
  2. No właśnie. Kominiarz mi powiedział, że nie ma takiej opcji, żeby było bez wyczystki. Rozumiem, że wkład na całej długości komina?
  3. Witam Zastałem następującą instalację. Kocioł Broetje Energy Top 24kW, góra kaloryfery, dół podłogówka. Rozdzielacz Prandelli RPM-R. Sterownik Aura (stoi na piętrze) załącza, lub wyłącza piec w zależności od zadanej temperatury, nie reguluje mocą pieca. Temperatura CO ustawiona na 70 stC, na rozdzilaczu 40 stC. Kilka pytań: 1. Czy pompa rozdzielacza musi mielić cały czas nawet jak kocioł nie potrzebuje grzać CO? Czy da się jakoś zasterować nią żeby mieliła tylko, gdy piec grzeje? 2. Pompa ma trzy biegi (w zależności od mocy) Jaka jest zależność pomiędzy biegiem pompy, a ilością wody (no oczywiście ilością energii cieplnej) która idzie na pętle? Bo nie wiem, czy im wyższy bieg tym woda szybciej przeleci przez rozdzielacz i wróci na powrót jeszcze ciepła, czy więcej wtłoczy w pętle. 3. Z zasady kaloryfery mają sporo mniejszą bezwładność niż podłogówka, kocioł grzeje mi wodę (przy temp zewnątrz -5) tylko kilka razy dziennie po około 30 minut, sterownik wyłączy piec, a podłoga zimna. Pompa na najniższym biegu. Czy da się to jakoś rozsądnie opanować, żeby dół też był ciepły, a na piętrze nie było ukropu?
  4. Stoi sobie bliźniak. Komin Schiedel pod kominek wykonano zgodnie z projektem. Stoi na na stropie parteru. W stropie wywalona dziura okrągła około 200mm. No i pytanie, jak wpiąć czopuch do takiego wynalazku. Przebudowa na komin systemowy od fundamentu nie jest możliwa, strop jest potężnie w tym miejscu zbrojony. Wg projektu miał być rector, ale w dzienniku jest zapis, że zbroili i lali. Może puścić od dołu rurę z wyczystką, trójnik i jakoś się połączyć przez otwór w stropie z tym systemowym kominem?
  5. gld

    Schiedel posadowiony na stropie

    Więc zastanawiam się nad czymś takim Trochę trudno będzie robić kielich zgodnie z propozycją Kominiarza, bo tam jest ta blacha.
  6. gld

    Schiedel posadowiony na stropie

    Panowie Powrócę może do tematu. Komin jest wykonany 100% zgodnie z projektem. Kupiłem budowę i sam ją oddawałem w PINBie. Zaprosiłem inspektora do siebie i powiedział mi, że niestety ale polskie prawo jest nieścisłe. Niestety ale komin ma być posadowiony na płycie żelbetowej o minimalnej grubości ileś tam centymetrów, a za wyczystkę może robić sam wkład. Masakra. Odbiór robił mi kominiarz zaproszony przeze mnie, powiedział, że zrobione "źle" ale zgodnie z przepisami i że może mi to odebrać. Zaprosiłem gościa, który był u mnie wcześniej inspektorem nadzoru na dużej inwestycji. Myślałem, że da mi jakieś argumenty do kłótni z deweloperem, nie dał. Rozumiem, ze można się przegadywać, kto jest lepszym kominiarzem, ale ja po prostu proszę o poradę. Myślałem żeby wejść w komin rurą 180 do wysokości pierwszej kształtki ceramicznej nad stropem i zabezpieczyć rurę sznurem szklanym na długość 5cm albo i więcej. potem przejść na 200 i dwoma kolanami 45st i rurami 200 do wkładu. Jeden gość mi doradził żeby dać najpierw nad szyber wkładu kryzę przeciw skroplinom, ale nie wiem, czy wtedy rury nie idą pod prąd? Albo dać rurę kwasoodporną 180 do środka? Jeśli macie jakieś sugestie to będę wdzięczny.
  7. gld

    Schiedel posadowiony na stropie

    Ale czy są jakieś propozycje? Da się uratować sytuację?
  8. gld

    Schiedel posadowiony na stropie

    Zastanawiam się tylko, czy przez przejściówkę uszczelnioną sznurem, skropliny mi nie będą lać się ciurkiem. Zanim zamontowałem strażaka to przy bezwietrznej pogodzie deszcz lał do komina i stąd już zacieki.
  9. Witam Mam dość "ciekawy" problem. Otóż w zakupionym od dewelopera domu chciałbym w końcu zamontować kominek. Ale jak to bywa, nie może być za łatwo. Otóż komin systemowy nie kończy się na poziomie zero wyczystką, tylko jest posadzony na stropie między parterem, a piętrem i mam po prostu dziurę ze stalową rurą fi200 jako "przepust" przez strop. Jak się nawiązać do takiego komina? Zakładam, że powinienem się wiązać do ceramicznej kształtki nad poziomem stropu a nie do rury przepustowej. Nadmienię, że kominiarz był i stwierdził, że rozwiązanie jest jak najbardziej w porządku i że wyczystką będzie sam wkład kominkowy.
  10. Witam Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu problemu. W lutym 2011 zmarła moja babcia, odziedziczyłem po niej mieszkanie, a że miałem już lokum, postanowiłem sprzedać w tym samym roku. Musiałem jak wiadomo odprowadzić 19% podatku (sprzedaż przed pięcioma latami). Jeśli przeznaczę pieniądze na "cele mieszkaniowe", to będę mógł się starać o zwrot tego podatku. Podobno celem takim również jest: 1. spłata kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego przed dniem uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości, 2. spłata kredytu oraz odsetek od tego kredytu, który podatnik zaciągnął przed dniem uzyskania przychodu ze sprzedaży, by spłacić zaciągnięty wcześniej kredyt na własne cele mieszkaniowe, 3. spłata każdego kolejnego kredytu oraz odsetek od tego kredytu zaciągniętego przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia na spłatę kredytu na własne cele mieszkaniowe. I teraz do sedna. W roku 2007 październik, nabyłem mieszkanie oczywiście na kredyt. Spłacałem raty do maja 2013, następnie zbyłem to mieszkanie, spłacając resztę zobowiązań wobec banku pieniędzmi uzyskanymi od kupującego. Czy mogę w jakikolwiek sposób odzyskać część z wpłaconego podatku wykorzystując powyższe pkt 1,2,3?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...