Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

7dębów

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 7dębów

  1. Witam. Chciałbym poznać Wasze opinie o zestawach hydroforowych oferowanych na tej srtonce: http://www.zpuh-v.pl/
  2. Dzień dobry. Szykuję się do zakupu zestwu hydroforwego. Moje pytanie: Jakie jest moja zapotrzebowanie na wodę ? Zestaw ma zasilać dom mieszkalny, oraz mały ośrodek wczasowy. Odbiorniki wody w domu (3 osoby): boiler 80l., lazienka (wanna..., prysznic, sracz , 2 pralki (sporo prania [pościele wczasowiczów]), zlew; kuchnia (zmywarka, zlew). Czyli ciut więcej jak standardowe zużycie w 3 osobwej rodzinie. Ośrodek: 5 zlewów z zimna woda (jedne zlew na domek kempingowy [raczej niewielkie zużycie]), zlew w ogólno dostępnej kuchni. Łazienki dla wczasowiczów: boiler 300l., łącznie 4 kabiny prysznicowe, 4 sracze , 1 pisuar, 4 umywalki z ciepłą i zimna woda. Ludzisków tam ma być jednorazowo 25 - 30. Boilery grzane raz na dobe. Nie mam pojęcia jak wyliczyć zużycja (zapotrzebowanie), wiadomo, że w takim ośrodku zużycie będzie inne niż w 25 - 30 osobwej rodzinie ??? Wszystkie odbiorniki znajdują sie na parteże. Jeśli chodzi o zużycie w łazienkach wczasowiczów, to jest ten problem, że prawie wszyscy z rańca lecą sie myć... Pomożecie ?
  3. Witam. Musze wykonać napis na ścianie z desek, deski surowe, dosyć stare, wilgotne od deszczu. Czy na rynku są jakieś stosunkowo tanie farby którymi można by pokryć taką powierzchnię ? Pozdrawiam.
  4. Witam. Jak można sprawdzić wydajność studni ? Nie posiadam żadnych dokumentów na jej temat, okoliczni mieszkańcy też zbyt wiele o niej nie wiedzą, podobnie jak poprzedni właściciel.
  5. Przyznam, że za bardzo nie wiem jak to wszystko powinno wyglądać, od września zamieszkałem w ośrodku wypoczynkowym tzn. zostałem jego właścicielem. Na czas poza sezonem (około 6 - 7 miesięcy) zapotrzebowanie to jakies 3 - 4 m3/h, ale w sezonie to już nawet i 40 m3/h. Wacham się czy nie warto zaopatrzyć się w dwa systemy hydroforowe, jeden na sezon, jedna na poza. Oczywiście rury bym położył na max zużycie. Średnice rur postaram się podać jak najszybciej (dostęp do rury jest dosyć skąplikowany).
  6. Witam. Czy średnica rury która będzie doprowadzać wodę DO hydroforu (ze źródła) musi mieć określona średnicę ? Czy można zastosowąć różne średnice ? Mam pociągnięta rurę którą płyneła woda z hydroforu do instalacji w domu, jednak teraz musze przenieść hydrofor w inne miejsce, tak się składa że ta rura biegnie w pobliżu mojego źrudła aż do domu, gdzie będzie teraz hydrofor. Do źródła jest też podłączona rura która doprowadzała wodę do hydroforu. Mam taki plan żeby tę rurę odciąć powyżej kolanka, kolanko odkręcić i w to miejsce przy użycju przełączki chcę podłączyć do rury która biegła od hydroforu do mojego domu (piwnicy), a następnie podłączyć do niej hydrofor. Generalne pytanie: czy trzeba zastosować określone średnice rur ciągnących wodę ze źrudła do hydroforu ? I czy można stosować różne średnice ti, odcinek z inną średnicą połączony z odcinkiem o innej średnicy ? Za odpowiedzi z góry dziękuje, pozdrawiam.
  7. Witam. Chciałbym Was zapytać czy dobrze rozumuje działanie hydroforu. Wiec hydrofor jest połączony ze źrudłem wody (np. studnia odwiercana, studnia kopana) za pomocą rury. Jeden koniec rury tkwi w hydroforze drugi w źrudle wody, nie ma znaczenia ułożenie rur tzn. czy zanim dotra do hydroforu sa spadki, wzniesienia, zakrety, itp. znacznie ma jedynie głębokość źruda (tzn. jego położenie). Po podłączeniu hydroforu zalewamy go wodą, tak aby woda wypełniła hydrofo i rury aż do źrudła. Potem hydrofor zasysa wode (tzn. pompa) do zbiorniak gdzie zbiera się pod ciśnieniem. Woda do sieci wodociągowej domu płynie ze "zbiornika ciśnieniowego". I teraz pytanka: 1. Czy ujście wody z hydroforu można podłączyć w dowoln miejscu w sieci wodociągowej w domu tzn. czy można podłączyć miedzy zlewem a spłuczka jeśli mamy tam kolanko, czy też może ujście wody z hydroforu musi brać swuj początek przed wszelkimi rozgałęziami sieci wodociągowej domu? 2. Na jakiej głębokości musza leżeć rury aby były po za zasięgiem mrozów ? 3. Gdzie można znaleść tabele zalecjące wielkość zbiornika w stosunku do potrzeb ? Z tego co się orejntuje max wielkość to 100l. i chyba też takiego potrzebuje gdyż hydrofor ma zasilać mały ośrodek wypoczynkowy. 4. Czy dane na temat wydajności studni są gdzies przechowywane, w jakiś księgach ? Problem w tym, że nie mam żadnych dokkuemntów na ten temat i nie wiem jaka jest wydajność posiadanego źrudła. 5. Jak można zabespieczyć się przed następującym problemem: woda w studni wysycha/zamaraz i pompa sie przepala ? Jeśli jakieś pytanka wydały Wam się smieszne i lajkowe to sorki, ale zaczynam.... Serdeczno pozdro. ps. pisząc to sprawdzałem lotka i doznałem szoku --- trafilem 5 ..... porazka !!! jednej liczby braklo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
  8. Moze wyraziłem się nie precyzyjnie. Co do ciecia w polu to jasne ze to tylko ze spalinowka, ale jak bym wzia elektryczna to na czas prac w polu spalinowke bym porzyczal. Chodzi mi to czy wydam wiecej na benzyne i olej do silnika czy na energie elektryczna gdy bede cia galeziowke przed domem.
  9. Witam. Stoje przed wyborem spalinówka czy el. Potrzeby to 65 % cięcie gałęziówki przed domem 30 % to wycinka gałęziówki w polu 5 % inne. Moje pytanie jakie w przyblirzeniu są różnice w kosztach pocięcia 1m3 drewna spalinowa a jakie elektryczna, przyjmując oczywiście taką sama długośc przycinania pniaków? Pozdrawiam, za odpowiedzi z góry dziękuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...