Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mike_recon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mike_recon

  1. Kiedyś myślałem o studzience, ale ktoś mi odradził (niepotrzebny kłopot itd.). Piwnica jest 1m w ziemi, ocieplona styropianem nad i pod ziemią. Zimą, przy -20C jest w niej nawet ciepło . Poza tym ten przewód grzejny (SelfTec) jest dobrym rozwiązaniem.
  2. Odgrzewam temat. Przez ostatnie dwie zimy (od pierwszego posta) spuszczam wodę z instalacji, syfony zalewam zimowym płynem do spryskiwaczy, przyłącze w piwnicy ocieplone styropianem i nawinięty przewód grzejny, wszystkie krany zostawiam otwarte. Na razie żadnych strat.
  3. Nigdzie nie mogę znaleźć opisu tej farby.
  4. Drewno jest sosnowe.
  5. Pomalowałem dom na zewnątrz impregnatem Sadolin Base i na to dwie warstwy Lakierobejcy ekskluzywnej DULUXa (jasny dąb/pół połysk), ale po 3 latach widać na barierkach, że farba została trochę wypłukana. Co możecie polecić do kolejnego malowania?
  6. Mam dom na działce i zimą raczej rzadko tam bywam, chciałbym zabezpieczyć jakoś instalację wodną przed zamarznięciem. Mam taki pomysł aby zamknąć dopływ wody, spuścić wodę z bojlera, wyciągnąć wodę z muszli i z syfonów (zlew, umywalki, itp.) - a następnie do muszli i syfonów nalać płynu zimowego do spryskiwaczy. Przyłącze wody w piwnicy ocieplić styropianem. Czy te zabiegi wystarczą, czy może inny płyn wlać?
  7. Chcę wygłuszyć podłogę drewnianą z desek na pióro-wpust o grubości 35mm. Podłoga ta jest pomiędzy parterem, a użytkowym poddaszem. Deski leżą na legarach 12x15cm (legary są widoczne z parteru i chciałbym aby po wygłuszeniu dalej było je trochę widać, więc zmuszony jestem zastosować wełnę o grubości 5cm). Ma to wyglądać następująco, patrząc od dołu: deska boazeryjna (w kuchni i łazience płyta g-k), folia paroizolacyjna, wełna mineralna (np. Isover Aku-płyta), deska podłogowa poddasza. Nie wiem czy kłaść folię paroizolacyjną pomiędzy wełnę a podłogę oraz czy malować czymś podłogę od spodu czy zostawić "gołe" drewno?
  8. mike_recon

    Domy z bali

    Podłoga jest na legarach 15x12cm rozłożonych co ok. 1m. Chciałbym aby to wyglądało tak (patrząc od dołu, od parteru): deska boazeryjna 19mm, folia paroizolacyjna (żółta), wełna w płytach 5cm, strop-podłoga 35mm. Na poddaszu są pomieszczenia użytkowe (pokoje). Wełna 5cm ponieważ chciałbym aby było widać "kawałek" legarów od dołu. Czy kłaść jeszcze jakąś folię między wełnę a podłogę?
  9. mike_recon

    Domy z bali

    Chciałbym wygłuszyć podłogę na poddaszu (która jest jednocześnie stropem parteru), podłoga jest z desek o grubości 35mm na pióro-wpust. Leży ona na legarach 15x12cm, legary oddalone są od siebie co ok. 1m. Wygłuszenie o grubości ok. 5cm chciałbym włożyć pomiędzy legary, pod wygłuszenie od strony parteru położę deskę boazeryjną o grubości 2cm. Z czego lepiej zrobić wygłuszenie, ze styropianu czy z wełny? Gdzie i jaką folię położyć? Jeśli z wełny to czy nie będzie ona pylić?
  10. Chciałbym wygłuszyć podłogę na poddaszu (która jest jednocześnie stropem parteru), podłoga jest z desek o grubości 35mm na pióro-wpust. Leży ona na legarach 15x12cm, legary oddalone są od siebie co ok. 1m. Wygłuszenie o grubości ok. 5cm chciałbym włożyć pomiędzy legary, pod wygłuszenie od strony parteru położę deskę boazeryjną o grubości 2cm. Z czego lepiej zrobić wygłuszenie, ze styropianu czy z wełny? Gdzie i jaką folię położyć? Jeśli z wełny to czy nie będzie ona pylić?
  11. Budowałem w tym roku, do projektu wrysowano mi piwnicę (bo nie było) - 500, miała być 15 mkw. ale szkoda było zasypywać i są dwa pomieszczenia po 15 mkw. Koszt większy o ok. 15000PLN, ale było warto. Buduj piwnicę, zawsze się przyda na jakieś graty, piec, itp.
  12. Instalację wodną w domu zamierzam wykonać z rur PEX/AL/PEX, dom jest niewielki - przewiduję 3 punkty z wodą C i Z oraz 3 tylko z Z. Max. odległość od hydroforu i podgrzewacza to ok. 8m, pozostałe punkty ok. 3-4m. Jaką średnicę rur powinienem zastosować, czy 16mm wystarczy?
  13. Czy taka rura http://www.allegro.pl/item456143480_rura_izolowana_250st_c_fi_125.html bardzo nagrzewa się od zewnętrznej strony? Czy bezpiecznie jest ją "puścić" przez drewnianą ścianę?
  14. Za tę cenę możesz mieć np. Plannję. Wg mojego kolegi dekarza bardzo dobra dachówka z górnej półki. Do wyboru 3 najpopularniejsze rodzaje Royal, Rapid i Regent. Każdy z rodzajów inaczej się prezentuje w zależności od nachylenia dachu.
  15. Mam studnię wierconą (rura 1,5"), chcę wprowadzić rurę do piwnicy do hydroforu. Moje pytanie: czy ciągnąć dalej taką średnicę, czy zredukować np. do 1" czy 3/4"? Odległość studni od budynku 2,2 m.
  16. Łączysz, każde z Wyjść głośnikowych w amplitunerze z odpowiednim głośnikiem, jedno wyjście - jeden głośnik. Oczywiście wyjście jest na 2 przewody, kanał L i P.
  17. Ja zgłaszałem budowę ogrodzenia od drogi gminnej, projekt ogrodzenia wyglądał tak, że na mapie do celów projektowych narysowałem linię i bramę z furtką. Facet w urzędzie gminy narysował linię rozgraniczenia.
  18. Za fundament ok. 90 mkw z 2 piwnicami o łącznej powierzchni ok. 32 mkw, z wieńcem i wylewką końcową (podłogą) na wysokość od ziemi 1,3 m - materiał 24500, robota 8500.
  19. Blachodachówką - ok. 12-15 zł/m2, obróbki 12 zł/mb.
  20. Czy zawór zwrotny na rurze doprowadzającej wodę do domu może być w poziomie? Zawór jest zamontowany na rurze 1,5" pomiędzy studnią wierconą a hydroforem.
  21. Witam, kto mi wytłumaczy o co chodzi z przewodami 300/500V i 450/750V? Ten pierwszy jest zwykle droższy (np. 3x2,5mm2). I jeszcze jedno, potrzebuję 100m przewodu do betoniarki, czy OWY 5x2,5 300/500V będzie dobry? Może polecacie coś innego?
  22. Świder napewno znajdziesz w Leroy Merlin.
  23. Chcę wybudować domek na działce i zastanawiam się nad domem w systemie szkieletowym. Dziś byłem w Wiosce Budowlanej k. Nadarzyna i spotkałem się z dwoma sposobami wykonywania ścian zewnętrznych: 1) standardowy (jak dla mnie), zaczynając od wewnątrz: płyta G-K, folia paroizolacyjna, wełna w szkielecie, płyta OSB, folia wiatroizolacyjna, elewacja z desek 34mm (na pióro-wpust); 2) zaczynając od wewnątrz: płyta G-K, płyta OSB, folia paroizolacyjna, wełna w szkielecie, folia wiatroizolacyjna, elewacja z desek 34mm (na pióro-wpust). Która, Waszym zdaniem, jest lepsza? Facet od 2) mówi, że nie może być płyta OSB na zewnątrz ponieważ folie izolacyjne nie będą spełniać swoich funkcji i jest duże prawdopodobieństwo zawilgocenia budynku. Co o tym sądzicie?
  24. Nie trzeba łączyć działek, można budować tak jak pisze bst. Dom całoroczny można wybudować, nie można się w nim zameldować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...