Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W-waBiker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    313
  • Rejestracja

W-waBiker's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Witam, mam pewien poważny problem, niedawno miałem rozruch kotłowni w nowym domu i okazało się że na manometrze spada ciśnienie i to w nocy, ponieważ mam tak ustawiony piec gazowy, że wyłancza się o godz 22 a załancza się o 3 w nocy, problem w tym, że już się nie załancza ponieważ w tym czasie kiedy woda wystygnie w układzie CO to ciśnienie na manometrze schodzi do 0 (już 4 dzień) i piec wyświetla awarie i się blokuje,(w ciągu dnia kiedy piec grzeje wode to ciśnienie się utrzymuje), muszę dopuszczać wody i dopiero piec się załancza. Instalacje wykonaną mam wystemie pex-al-pex na złączki prasowane, ale do rzeczy, wyczytałem w internecie, że są specjalne preparaty do uszczelniania niewielkich przecieków w instalacji CO, które krystalizują się po zetknięciu z powietrzem atmosferycznym, wszystko jest więc ładnie opisane, ale wiadomo że papier przyjmnie wszystko , a moje pytanie jest takie, czy może macie jakieś dobre doświadczenie z jakimś konkretnym preparatem który jest skuteczny u nie zniszczy mi mojej nowej instalacji CO (pex-al-pex) czekam pilnie na odpowiedzi. Pozdrawiam i z góry dziękuje.
  2. Podbijam do góry, preferowana prawobrzeżna część Warszawy i okolice Pozdrawiam Tomek
  3. Witam serdecznie, zajmuję się wykonywaniem elewacji, szybko, sprawnie i fachowo, także wykonujemy podbitki, parapety zewnętrzne itp. pracujemy na markowych produktach głównie Weber Terranova, ale nie koniecznie systemowo, poza tym zajmuje się również sprzedażą materiałów budowlanych oraz chemii budowlanej w szerokim zakresie, a także sucha zabudowa G-K oraz profesjonalne doradztwo techniczne z mojej strony. Na elewacje mam wolne terminy od połowy maja. Działam na terenie Warszawy oraz bliskie okolice. Pozdrawiam Tomek, tel.606-333-976
  4. widze, że z całego mojego tematu powstała tu niezła kłutnia, niemalże awantura a problem niestety pozostał, bo w dalszym ciągu mam dylemat co z tym zrobić, żeby było dobrze, a wczesną wiosną będe już robił elewacje. Najbardziej interesowały by mnie wypowiedzi osoby która ma dom zrobiony w tej technologii i mieszka w nim minimum 1 rok lub kogoś kto się z takim rozwiązaniem spotkał w praktyce (może ktoś ze znajomych lub z rodziny ma taką konstrukcje...???) a takie rozważanie i dywagacje teoretyczne to nie wiele mi mówią, ponieważ takie teorie to sam potrafie wysnówać tylko niestety nie wiem jak to się ma w praktyce...
  5. Witam, potrzebuje hydrofor do ciągłego urzywania (nie ma przyłącza wody) ale do zwykłej studni (nie głębinowej) i zastanawiam się na pompą z Grudziądza, co o tym myślicie? Jakie pompy polecacie, żeby miały dużą moc i żeby były bezobsługowe...
  6. w moim przypadku, niestety pod posadzką na parterze jest tylko 5 cm styropianu (za to dwa razy dałem folie izolacyjną, pod styropianem i na styropianie) no a jeszcze do tego troche za nisko jest osadzony dom moim zdaniem, jak tak teraz patrze to fundament zrobił bym około 20cm wyżej ( jest ok 25cm powyżej poziomu gruntu)
  7. Dom w stanie surowym wybudowałem już dawno, a w tym roku wziełem się za jego wykańczanie, ale w tej chwili konstrukcja ściany jest tak jak pisałem, czyli BK 24cm od wewnątrz, w środku styropian 2x4cm i od zewnątrz BK 12cm i tak miało już zostać, miał iść tylko tynk i już, tyle że niestety ściana fundamentowa nie jest wogóle ocieplona i nie ma żadnej izolacji pionowej i na wiosne chcę ocieplić fundament styrodurem grubość 5cm i chcąc zachować uskok pomiędzy fundamentem i ścianą budynku, chcę cały budynek ocieplić syropianem 5cm (chciałem dać 2cm po to żeby uniknąć spękania tynku, co się zawsze zdarza gdy nie ma styroppianu, lecz te 5cm będzie tylko ze względu na ten uskok) w zasadzie już mam wszystko przygotowane (parapety zewnętrzne, wszystkie gniazdka odsunięte, obrubka blacharska...) ale się obawiam czy nie będzie "pocenia ściany" dlatego pytam, czy może ktoś w Waszych znajomych ma taką konstrukcję, Czy spotkaliście się już ztakim rozwiązaniem...???
  8. Witam, co myślicie o takiej konstrukcji ściany: od wewnątrz BK grubości 24cm w środku ścianu styropian 2x4cm kładziony na przemian, od zewnątrz BK grubości 12 cm (i tak jest teraz) i na koniec na to chce dać jeszcze styropian grubości 5cm i siatka z klejem i tynk silikatowy, Co myślicie o takim rozwiązaniu??? Czy nie będą mi się "pociły" ściany od środka???
  9. Witam, jak w temacie, poszukuje PILNIE porządnych i za rozsądne pieniądze tynkarzy do tynków tradycyjnych. Budowa Warszawa-Białołęka Z góry dziękuje za wszelkie namiary...
  10. Niestety mój budynek jest to projekt zrobiony na zamówienie, całkowicie indywidualny, wkomponowany w działke (a w zasadzie wcięnięty ) i nie jest to dom mieszlany lecz budynek handlowo-usługowy, a w dodatku bliźniak, zastanawiam się czy rozdzielać kolorami podział budynku czy zrobić jednym (i jaki kolor wybrać???) czy zrobić jakieś boniowanie przy oknach itp. chce sobie poprostu zrobić takie wizualizacje i wybrać najkorzystkiejszą konfigurację kolorów.
  11. Witam, czy jest może program (jeśli tak to jaki i skąd go wziąść) który pozwoli mi na zdjęcie budynku (plik w formacie jpg) nakładać różne kolory elewacji zewnętrznej???Po to aby uzyskać najlepszy efekt...Proszę o odpowiedzi.
  12. mam mały problem z komputerem, bo formatowałem dysk i przeinstalowywałem system z Linuxa na Windowsa XP i teraz nie mam polskich liter tzn nie moge napisać "ć" lub "ś" (teraz piszę z innego komputera) może problem nie jest wielki jednak nie wiem jak go rozwiązać, jeśli ktoś wie to proszę o rade... Pozdrawiam.
  13. Jeśli chodzi o szybkość zrobienia stropu terriva lub monolitu, to oczywiście dużo szybciej jest wykonać strop terriva, a nie odwrotnie, poza tym lanie stropu z betoniarki to troche przesada moim zdaniem, nie dość że takiego betonu się nie uzyska jak z betoniarni to i nie będzie to beton jednolity (każda betoniarka w pewnym stopniu może się od siebie róznić proporcją) i wiązanie nie będzie jednakowe, dochodzi czas i praca, biorąc to wszystko pod uwage z betoniarki wyjdzie drożej i zdecydowanie gorzej, tylko grucha i pompa wchodzi w grę (ja jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś w dzsiejszych czasach lał strop z betoniarki..... a jeśli chodzi o rodzaje stropów terriva to oczywiście jest kilka rodziajów różniących się wytrzymałością w zależności od ich przeznaczenia, należy zwrócić róznież uwagę na to iż w terrivie I (tej podstawowej) występują różne rodziaje garów (pustaków stropowych) dwu lub trzykomorowe ( w zależności od producenta) teoretycznie są traktowane jako Terriva I czyli wtrzymałość jest taka sama, lecz ja u siebie dałem trzykomorowe (wydają się być mocniejsze)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...