Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sszmm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

sszmm's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Widzę, że nikt w w.w. temacie nie ma nic do powiedzenia !! Oznacza to brak problemów przy rozwiązywaniu umowy.
  2. Czy ma może ktos doświadczenia związane z zakończeniem współpracy z dostacą LPG ? Jakie są koszty ? Dodam, że nie mam w umowie określonego pułapu zużycia LPG w czasie trwania umowy !
  3. No niestety propan to drogie rozwiązanie, ale niestety w przypadku braku GZ konieczne. Zawsze gdy płacę rachunek za ogrzewanie pocieszam się, że nie muszę już walczyć ze swoimi "kochanymi" blokowymi sąsiadami i to poprawia humor Oby do wiosny !!
  4. Szczęśliwi Ci który mają gaz ziemny. Gaz płynny niestety b.drogo wychodzi.
  5. Widzę, że co kraj to obyczaj i niestety na końcu dowolna interpretacja przepisów przezz urzędnika !! U nas w mieście X aby nadać numer a w konsekwencji móc w końcu się zameldować muszę mieć odebrany dom przez Nadzór Budowlany. Już nie mam zdrowia do tej całej papierologii, budowa trochę mnie wyczerpała a tu na koniec chcą już dobić klienta !!
  6. sszmm

    OrlenGAZ

    Z tą rezygnacją w Gaspolu (zresztą u innych podobnie) nie jest tak słodko jeśli nie zużyjesz określonej w umowie ilości gazu ! Przed podpisaniem umowy proszę o dokładne jej przeczytanie.
  7. JERZYMAT wcześniej pisał nie o konieczności oddzielenia zbiornika lecz pieca, który będzie umieszczony w garażu ! Przepraszam, ale trochę się tak wciąłem w Wasze rozmowy !! Jeszcze raz więc chciałbym się zapytać, czy muszę piec umieszczony w garażu oddzielić od garażu ścianką działową i niestety zabrać w taki sposób trochę jego powierzchni ???
  8. Temat był poruszny przez jednego o forumowiczów !! Proszę o jednoznaczną wykładnię uzasadnienia konieczności oddzielenia lub nie od kotłowni ścianką działową od garażu w którym jest zainstalowany piec. Mnie instalator powiedział, że takowa musi być !! Czy to znowu własna interpretacja przepisów ?
  9. Wg. mojego doświadczenia, jeśli więźba dachowa jest zaprojektowana na "ciężkie krycie" i nie planujemy jej odchudzać to należy pokryć dach dachówką cementową (chyba, że stać nas na ceramiczną). Ja mam dach kopertowy i wg. wyliczeń rożnica w cenie była niewielka. Uwzględniając oczywiście tanią blachodachówkę. Natomiast, gdy zrobiono nam wyliczenia dla blachodachówki w kolorze miedzianym znanej dużej firmy to różnica (na dachu o pow. 210 m2) wyniosła ~ 4500 zł. Oczywiście uwzględniając w wyliczeniach robociznę !!
  10. Uważam, że każdy z forumowiczów podejmując się budowy jest na pewnym poziomie fachowcem w poruszanych na forum tematach ! Niestety takie są realia w naszym kraju, chociaż nie wiem czy w innych nie jest podobnie.
  11. Za samo ułożenie jak dobrze pamiętam 18 zł/m2.
  12. Nikt z forumowiczów nie wie nic o tym produkcie ?? Dziwne
  13. Proszę o opinie fachowców nt. w.w produktu Viessmana ! Czy wart jest proponowanej ceny (5487 brutto) ?? Ew. może coś innego !
  14. Buduję FRASZKĘ. Jestem na etapie zakończenia pokrycia dachu. Co do przestrzeni wokół komina to myślę, że to tylko zależy od inwestora, ponieważ jest tam już mało miejsca nad głową . My zrobimy w tym miejscu pralnię + suszarnię (dodamy jeszcze jedno małe okno dachowe). Mogę ew. przesłać zdjęcia tych pomieszczeń tj. łazienki i pralni.
  15. Ja zgłosiłem chęć przystąpienia do programu w dwóch hurtowniach, ale żadna z nich (poza tylko telefonem z jednej nich celem sprawdzenia nr. telefonu) nie próbowała nawet mnie zachęcić abym jednak u nich kupował materiały. Generalnie sprawdzałem ceny i u pozostałych dostawców jest taniej niż w hurtowaniach PSB . Być moze tak jest tylko w moim mieście (Płock).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...