Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziobi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Dziobi

  1. Dziobi

    Chotomów Grupa

    Mała ilość gruzu nie rozwiąże Ci problemu. Po prostu utopisz go błocie. Dobrze by było wybrać trochę szlamu i w to miejsce zasypać gruz i przysypać piaskiem. Tatra w miarę czystego gruzu kosztuje około 300- 400zł To jest chyba najtańszy sposób. Pozdrawiam
  2. Mała ilość gruzu nie rozwiąże Ci problemu. Po prostu utopisz go błocie. Dobrze by było wybrać trochę szlamu i w to miejsce zasypać gruz i przysypać piaskiem. Tatra w miarę czystego gruzu kosztuje około 300- 400zł To jest chyba najtańszy sposób. Pozdrawiam
  3. Dziobi

    Chotomów Grupa

    Proszę poszukać na allegro. Jak patrzyłem na początku roku to taki świstek kosztował dla domu 1000zł. Obecnie można to dostać za 500zł. LINK
  4. Proszę poszukać na allegro. Jak patrzyłem na początku roku to taki świstek kosztował dla domu 1000zł. Obecnie można to dostać za 500zł. LINK
  5. Dziobi

    Chotomów Grupa

    Polecam skład z opałem przy ulicy T.Kościuszki przy stacji PKP ( za składem budowlanym). Węgiel można tam kupić luzem lub w workach. Polecam kupić sobie worki na miejscu i samemu zapakować. Wychodzi prawie 200zł taniej na tonie.
  6. Polecam skład z opałem przy ulicy T.Kościuszki przy stacji PKP ( za składem budowlanym). Węgiel można tam kupić luzem lub w workach. Polecam kupić sobie worki na miejscu i samemu zapakować. Wychodzi prawie 200zł taniej na tonie.
  7. z tego co widzę to kominy są zrobione zgodnie z projektem, jeśli chodzi o wysokość. Ja także tak mam. U mnie kominek i piec na ekogroszek hulają bez problemu. Więc niema obawy że są za niskie.
  8. na pewno to mniej pracy dla ekipy bo nie muszą zagęszczać podłoża. Ale dom stawia się na lata i nie masz pewności co kryje się w humusie. Nawet na tym brudnym piasku są jakieś rośliny, które mogą gnić. Ja radzę wymienić podłoże
  9. Ja mam na razie przygotowaną instalację pod kolektory i zasobnik. Montować będę później. Mogę coś podpowiedzieć na tym etapie.
  10. Dziobi

    Chotomów Grupa

    Ja tak miałem robić. Taką studzienkę trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć aby w zimie niezamarzła woda a podczas ulew nie zalała jej woda. Dlatego wybraliśmy rozwiązanie w którym hydrofor znajduje się w pom. gospodarczym za garażem. Głośne hydrofory to już przeszłość i spokojnie można go umieścić np. w kotłowni.
  11. Ja tak miałem robić. Taką studzienkę trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć aby w zimie niezamarzła woda a podczas ulew nie zalała jej woda. Dlatego wybraliśmy rozwiązanie w którym hydrofor znajduje się w pom. gospodarczym za garażem. Głośne hydrofory to już przeszłość i spokojnie można go umieścić np. w kotłowni.
  12. Powierzchnia pokojów sprawia że niska ścianką nie jest uciążliwa. Oczywiście podniesienie ścianki podniesie ten komfort. Jest to także kwestia zagospodarowania miejsca przy niskiej ściance. Jednak aby budynek z zewnątrz nie stracił na wyglądzie to należy to zrobić z głową. Moim zdanie podniesienie zbytnio ścianki robi z domu brzydala przez utratę prawidłowych proporcji wysokości ściany i dachu. Obecnie tak się już do tych wysokości przyzwyczailiśmy że niema to znaczenia. Serce domu to parter. I tam zainwestowaliśmy w udogodnienia.
  13. Zrobić nie jest trudno, nadproże i wszystko. Tylko czy warto? Znając dzieci to i tak w jednym miejscu długo niezabawną. Moim zadaniem to lepiej zadbać o otoczenie domu i sprawną furtkę. Dzieci są bardzo kreatywne i zawsze coś wymyślą aby rodzice się nie nudzili.
  14. zakładaj skrzynkę w takim miejscu aby poszło jak najmniej kabli. Garaż moim zdaniem będzie tu najlepszy. U mnie alarm wyszedł 4000. Trzy klawiatury, "PETy" na dole (salon, wiatrołap).
  15. A ja myślałem, że to my musimy się śpieszyć Nasz plan to jesień... Swoją drogą pytanie do tych którzy układali już parkiety, deski i płytki - ile czekaliście po wylewkach na wyschnięcie? Ja na położyłem parkiet prawie pięć miesięcy po wylewkach. Płytki po półtora miesiąca. Wszystko zależy jak intensywnie jest wietrzony dom i czy jest ogrzewany. Teoretycznie powinno się sprawdzić specjalnym urządzeniem wilgotność wylewki przed położeniem parkietu. Mam fajnych parkieciarzy z Leżańska ( to bliżej Ciebie), jeśli jesteś zainteresowany.
  16. Czy ta guma Sopro to to samo co folia w płynie? Czy pod spód dawałeś folię? Jak załatwiłeś problem okapnika z balkonu? tylko zwisająca blacha czy jakaś mała rynienka? Swoją drogą gratuluję pięknych łazienek w domu!!! Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie o wysokość płytek Widzę, że nie tylko my mamy problem z błotem na drodze do domu ;] Pozdrawiam i dziękuję! Żadnej foli się już nie daje. Worek 25kg kosztuje około 300zł. Ale bardzo wydajny i można jeszcze w łazience zastosować albo na schodach wejściowych. Jeśli chodzi o okapnik to chyba wysunę trochę dalej płytki.
  17. Ja mam styropian 10cm plus wylewka plus wszystko zaizolowane płynna gumą firmy Sopro ( droga ale skuteczna). Styropian można dać cieńszy ale o lepszych parametrach termicznych. Kierownik pewnie miał na myśli standardowy styropian. Przy 15 cm styropianie może być problem z otwieraniem drzwi. Dodatkowo mam dany styropian 10cm od wewnątrz.
  18. a my mamy taki pomysł: obniżamy sufit na trasie z holu na taras i tam daje1my oświetlenie. Dzięki temu w załamaniu między obniżeniem a resztą sufitu spróbujemy umieścić głośnik. Ja mam już zrobione wyjścia na głośniki w salonie. Jeden będzie w podwieszanym suficie tuż przy podciągu. Drugi będzie zamontowany w miejscu zrobionym w terivie około 4m od podciągu. Głośniki będą prawie symetrycznie względem telewizora umieszczonego na ścianie działowej. Przewody od nagłośnienia mam podciągnięte także na taras i do górnej łazienki. Mam tylko problem ze znalezieniem sprzętu, który posiada oddzielne sterowanie strefami w rozsądnej cenie.
  19. Robocizna za ocieplenie, położenie K-G, szpachlowanie, zagruntowanie 35zł/m2. U mnie wyszło za dach około 9000zł. Wełna do ocieplenie 9000zł. Folia z ekranem aluminiowym około 700zł. Profile do stelażu około 3000zł. Nie pamiętam ile dokładnie płyt mi poszło grubo ponad 50szt. No i jeszcze zszywki, wkręty, taśmy. Przy obecnej temperaturze to lepiej najpierw ocieplić poddasze i przykryć folią.
  20. Witam. Wylewek wyszło coś z 295m2, cena 11zł/m2 bez położenia styropianu. Na wylewki poszło trzy ciężarówki piasku i chyba trzy palety cementu. Tynki mam oczywiście gipsowe i płaciłem 27zł/m2 z materiałem. Tynk na gotowo do malowania. To jest ważne bo aby tynk cementowo waienny ładnie wyglądał trzeba go jeszcze wyciągać cekolem. Nietynkowałem garażu i kotłowi. Wyszło 450m2. I rada: sprawdź już wykonane tynki przez nich. Tynk cementowo wapienny wymaga naprawde dobrego fachowca. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...