Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

todaks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    461
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez todaks

  1. Nie wierzę że nikt z Satel-a tu nie zagląda. Może komentarz ..... ?
  2. Tu się z Tobą nie do końca mogę zgodzić. To że system jest ogólnie dostępny nie oznacza że jest przeznaczony dla wszystkich. Centrala nie jest produktem gotowym tak jak telewizor czy lodówka. Do jej prawidłowej pracy potrzebne jest prawidłowe podłączenie z innymi urządzeniami, wiedza z zakresu elektrotechniki itd. Jeśli ktoś takiej wiedzy nie posiada niech się za to nie bierze bo w instrukcji o tym wszystkim napisać się po prostu nie da , a nawet jeśli ktoś by spróbował to nikomu nie chciało by się czytać 400 stron instrukcji z której połowa i tak będzie nie do pojęcia dla przeciętnego Kowalskiego ( spójrz na to forum - na okrągło te same pytania ) Temat błędów w sofcie, postawa działu serwisowego "Satel" to kolejny osobny problem i dla tego ja coraz rzadziej sięgam po produkty Satel-a. Nie zamierzam na własnej dup... odczuwać ich ignorancję.
  3. jest węższa i mniej awaryjna niż impaq, a że tylko w jednym kolorze? - można temu zaradzić.
  4. Rozumiesz doskonale - potwierdza to właśnie ten Twój wpis. Przy tego typu systemach nikt nie będzie pisał w instrukcji o podstawach. Od tego jest szkoła, doświadczenie i nabywana przez lata praktyka.
  5. Mieli rację . Przez grzeczność nie dopowiedzieli że oprócz czytania instrukcji należy zapoznać się dokładnie z centralą i przećwiczyć wszystkie kombinacje . Właśnie tak powinni robić zawodowi instalatorzy - uczyć się i na przyswojonej wiedzy zarabiać godziwe pieniądze.
  6. Alarmtech wypuścił czujnik CD 500.Szerokość 23mm , długość 80mm głębokość 19,3mm. Występuje również wersja z kontaktronem CD 500R.
  7. Potrzeba jakieś 6 m-cy , trochę bluzgów ze strony instalatorów i ........ , będzie go można śmiało kupić.
  8. Rozumiem że masz moduł IP-100. Obecnie jest program płatny pod nazwą" iParadox - Alarm System" dostępny na appStore ( koszt 8 euro) Aplikacja bezpłatna iParadox Lite pokazuje tylko pulpit i nie pozwala na żadne operacje. Trzeba pamiętać że aby IP-100 współpracował z tymi aplikacjami trzeba wgrać mu najnowszy Firmware v5_10_006.
  9. [quote name=iselio;Montuje te systemy od jakiegoś czasu i zaskakują wzornictwem ale też funkcjonalnością' date=' choćby sterowaniem przez iPhona czy inny tel czy tablet. [ATTACH=CONFIG]130174[/ATTACH] O ile dobrze kojarzę , te systemy produkują Włosi. Jest to wyższa półka systemu Iniim. Nie miałem okazji jeszcze poznać bliżej tego systemu ale z informacji które posiadam zapowiada się bardzo ciekawie.
  10. dendrytus - nie wiesz gdzie to było ? Warszawa - osiedle zamknięte przy wytwórni filmów . Nazwy ulicy nie pamiętam . Tak się składa że zabezpieczałem ten apartament w trakcie odbudowy po pożarze. Tyle informacji musi Ci wystarczyć bo więcej nie mogę publicznie podać .
  11. z punktu elektryki nic nie powinno sie stać , z punktu serwisu może być różnie , obyś sam przypadkiem ręki tam nie przyłożył .
  12. A jesteś pewien że nigdy, nikt po za Tobą nie będzie w tej szafie grzebał ???
  13. Jedną z zasad bezpieczeństwa jest oddzielenie optyczne odwodów elektrycznych z napięciem bezpiecznym od obwodów z napieciem niskim . Jeżeli zachowasz tą zasadę i zastosujesz porządne atestowane podstawy przekaźnikowe ( np. na szynie DIN ) oraz odpowiednie przekaźniki i zastosujesz odpowiednie oznaczenia ostrzegające to nie ma żadnych innych przeciwwskazań. Co do wypowiedzi szanownego dendrytusa : To nie legenda tylko fakt . Instalator przegrał proces właśnie z powodu wykonawstwa niezgodnego ze sztuką . Kompletnie nieistotny był fakt że szafa była niedomknięta. Wg. sądu on jako fachowiec w dziedzinie zabezpieczeń i automatyki powinien był taką sytuację przewidzieć i założyć nie samoróbkę tylko atestowany do tych celów wyłącznik który sygnalizuje tego typu stany ( wówczas dość kosztowny ) Czujek dymu nie było .
  14. Takie typowe polskie myślenie . Byle tanio . Przekaźnik z podstawą DIN za drogi , trzeba coś wykombinować . Miejsca w rozdzielni nie ma bo większa skrzynia była za droga itd itd. Nikt nie pomysli że takie zabawy mogą mieć tragiczne skutki . Parę lat temu w Warszawie spłonął apartament . Przyczyną pożaru był załączony halogen w szafie ( właścicielka nie domkła drzwi ) . Instalator poszedł z torbami , odszkodowanie jakie musiał zapłacić doprowadziło go do ruiny . A dlaczego ? Bo zamiast atestowanego wyłącznika krańcowego użył swojej konstrukcji wynalazku. Ludzie kiedy sie nauczycie że przez takie kombinacje narażacie samych siebie ?
  15. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że system pracuje stabilnie . Dwa systemy zamontowane - jeden mniejszy , drugi bardziej rozbudowany. Dwa panele LCD, klawiatura strefowa , 110 linii alarmowych , videodomofon , karty CCTV, wyjścia sterujące. Wszystko działa bez zarzutu. Najważniejsze to sprawdzić przed montażem czy możliwości systemu są w stanie ogarnąć życzenia klienta. Nexwell to nie jest duzy system. Przeznaczony jest do budynków jednorodzinnych , jest ograniczony ilością logik . Jeżeli wymagania są duże trzeba pomyśleć o innym systemie.
  16. Ja ..... , to są takie cuda ???? Dendrytus - uważasz się za fachowca a zadajesz głupie pytania , po co ?
  17. Czas ne wejście uruchamiać pilotem ( otwarcie linii opóźnionej , bez jego udziału wszystkie linie w alarmie działają natychmiastowo ) , alarm rozbrajać kodem . Proste i bardzo skuteczne .
  18. Nie do końca masz rację . Czas zwłoki ma duże znaczenie . Po co dawać intruzowi mozliwość niezauważonej penetracji przez 60 sekund czyli prawie cały czas trwania włamania na wydrę ? Niech wie że w każdym momencie będzie zauważony. Istotne jest to że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę że najgroźniejsze włamania to włamania krótkie . Czas reakcji grup znacznie przekracza czas włamania . Logiczne by było więc dążyć do tego by wykrywać próby włamań jak najwcześniej. Tworzenie stref podejść , łączenie zabezpieczeń mechanicznych z elektronicznymi powinno być normą - czemu nie jest ? Czemu najpopularniejszą formą systemu SSWiN jest atrapa ? Wracając do tematu pilotów - też uważam że włączanie/wyłączanie systemu tą drogą to jeden z najgorszych pomysłów . Powody : - zagubienie ( kradzież ) kluczy z pilotem czyni alarm bezużyteczny , - użytkownik traci kontrolę nad systemem , z czasem zapomina nawet kody dostępowe - z powodu niechęci do klawiatury system nie jest uzbrajany strefowo ( noc). Pilot do odpalania czasu zwłoki - to bardzo proste i dobre rozwiązanie. Nawet jeśli ktoś wejdzie w jego posiadanie , myśląc ze wyłącza alarm - uruchamia procedurę alarmowania .
  19. Jesli chodzi o Satel , trzeba będzie tak robić. Zamieszanie jakie tworzą przy zmianach oprogramowania jest nie do opanowania .
  20. Przysiadłem trochę by wyjaśnić rozbieżności i okazało się że oczywistość faktycznie nie jest tak oczywista. Wersja Integry która pracuje w moim poletku to wersja 1.06 z roku 2008. Ta wersja obsługuje typ wyjscia 24 w sposób taki jak opisałem . Pisząc opracowanie porady na stronie właśnie z tej centrali korzystałem. W wersji tej nie ma funkcji "Aktywne podczas naruszenia". Funkcja ta wystapiła prawdopodobnie dopiero w wersji 1.08. Odpowiadając wczoraj sądziłem że Zbychowi chodzi o funkcję wy "pol+" którą mozna zinterpretować jako aktywne w czasie naruszenia . Ta jest załaczona fabrycznie. Co do sposobu działania funkcji "Aktywne podczas naruszenia" w nowych wersjach nie testowałem jej i jeśli Zbych testował to pewnie obecnie działa to tak jak On opisał . Czy jest to bardziej funkcjonalne ?
  21. Informacja o tej opcji jest na stronie od 2010 roku. To że trzeba zaznaczyć tą opcję wydawało mi się tak oczywiste że nawet nie pomyślałem o tym by o niej wspominać . tym bardziej że jesty ona zaznaczona "fabrycznie" Nie jest prawdą że wyjście jest aktywne cały czas gdy naruszone jest wejście a czas odliczany jest po zakończeniu naruszenia. W rzeczywistości czas odliczany jest od momentu pobudzenia i jest przedłużany dopiero po nastepnym pobudzeniu. Jeśli czujnik jest pobudzony na stałe wyjscie wyłączy się po 2 minutach .
  22. Sprawdzałeś ? czy myślisz że wiesz ? Sposób jest sprawdzony. Każde pobudzenie czujnika przedłuża czas załączenia o kolejne 2 minuty ( bez wygaszania) . Po ostanim naruszeniu odlicza 2 minuty i wyłącza wyjście.
  23. odpowiedź jest w tym linku http://www.todaks.pl/_private/swiatlo_integra.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...