Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vitja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Vitja's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Edybre a mozesz dac link do swijego projektu?
  2. Na ścianie we właściwej delegaturze w wydziale komunalnym, w necie jest natomiast spis ulic które będą komunalizowane, przykładowo moja ulica nie zasłużyła. poprosze o zalaczenie adresu internetowego tej stronki
  3. Vitja

    Grupa łódzka

    Na ścianie we właściwej delegaturze w wydziale komunalnym, w necie jest natomiast spis ulic które będą komunalizowane, przykładowo moja ulica nie zasłużyła. poprosze o zalaczenie adresu internetowego tej stronki
  4. Ladnie Ci to gryzmolenie idzie. Ciekawe jaki projekt wybierzecie.
  5. czyli za 100m 2700zl, przecierz to 33 dolki- -toz to rozbuj w bialy dzien-mak 5 dni pracy.
  6. a moze by tak kilka slow komentarza do wyktesow, nie wszyscy skonczyli budownictwo.
  7. Nie mam powodu nie wierzyc, ale powiedz prosze jakie odstepstwa zrobiles od projektu, bo na stronie muratora, stan surowy zamkniety wyceniono na bagatela, prawie 200tys zl. Moim zdaniem ostro przesadzili z ta wycena, ale zmiescic sie w 90 tys to nielada wyczyn. Tak wiec prosze podaj gdzie udala Wam sie zrobic najwieksze oszczednosci?
  8. calkowity koszt budowy=calkowity koszt do wprowadzenia sie i nie nalezy do niego niczego dodawac. Ale zgadzam sie ze niezbyt szczesliwie sa podane tam jego skladowe. Najpierw jest koszt stanu surowego otwartego, pozniej nalezy zamontowac dzwi, okna i masz koszt stanu zamknietego i w nim umiescili juz koszt stanu surowego otwartego.
  9. wszak wystarczy wejsc na strone http://www.archon.pl/index.php?act=12&kosztorys=1&id=m4108aa79c1c3b tu jest wycena, nie wiem ktore Prytmulki Cie interesuje, ale wycena jak na moj gust wyglada wiarygodnie, i w zaleznosci od wkladu pracy wlasnej mozesz zejsc z tej ceny w dol a w zaleznoci od dodatkow, mozesz te wycene zwielokrotnic. Tak wiec 250tys powino wystarczyc do wprowadzenia sie, ale wypowiedziec sie moga Ci co juz mieszkaja, choc ceny sa szalejace tz zmienne z miesiaca na miesiac.
  10. Juz myslalem ze trafilem na jakiegos BUFONA z kasa, ale jest nadzieja. To co moge doradzic to szukac, tu na forum jest wiele przykladow ludzi ktorzy sie poumawiali juz z ekipami na wiosne 2007 za zdecydowanie rozsadne pieniadze. Moge podpowiedziec jak szukac, pomysl jest prosty, ale moze nie do konca oczywisty. Wsiadz w samochod i pojezdzij po okolicy lub po osiedlach domkow i popytaj ludzi ktorzy mieszkaja w nowych domkach. polawa z nich bez problemu da Ci namiary i powie co uwaza o ekipie ktora u nich pracowala. Akurat jutro sobota to idealny dzien na taka wycieczke. Dostaniesz 10 namiarow i szukaj. Jak nie znajdziesz to trudno, plac.
  11. Tylko taki drobiazg ze jest o te kilkadziesiat matrow za duzy, jak na powyzszy opis.
  12. Wydaje mi sie ze bedzie to praca na max. 3 miesiace (a moze tylko 9 tygodni) dla trzech osob. Czyli miesiecznie 15tys (zakladajac ze sie beda guzdrac i robic 3 miechy), czyli na osobe 5tys/miesiac na czysto. Tym panom to sie wydaje ze nie emigrujac moga zarabiac tak jak w Anglii. Masz za duzo forst to plac.
  13. Lukol-bis to Ty masz palac Zupelnie sie z Toba zgadzam, z porownania kosztow naprawde nie widze sensu majac gas miejski stosowac piec na ekogroszek. Niestety ja gazu miejskiego nie posiadam w okolicy. Czy ktos jeszcze moglby sie podzielic swoimi kosztami dla porownania?
  14. Mozesz podac konkterne liczby. Ile kosztuje Was roczne lub miesieczne w sezonie grzewczym zuzycie gazu (zakladajac ze ogrzewacie tylko gazem). Moge podac tu moje zuzecie, dom z ceramiki sciana trojwarstwowa 165m2 powierzchni urzytkowej, ogrzewanie na ekogroszek w zimie gdy piec jest wlaczony zuzywam niewiele ponad tone miesiecznie - 500zl.
  15. tak, bardzo prosto, murarz mi wyliczył ilość bloczków BK, po czym jak dowiedziałam się o chorej cenie 8 pln, a porotherm 5,90 to się zaczęłam poważnie zastanawiać i przeliczać, jednak wyszło o ok 1000 pln drożej za ceramikę, ponieważ jest mniejsza i więcej idzie na m2 więcej idzie do niej zaprawy + te wszystkie minusy jakie są wymienione np prowadzenie elektryki. Pozdr. 1tys miesci sie w granicach bledu, czyli mozna powiedziec ze koszta sa takie same, a mieszkac w domu z ceramiki czy z betonu i jakis tam dodatkow (odpadow), to ja wybieram zdecydowanie ceramike. A to ze wiercenie w niej otworow jest nieco trudniejsze - zupelnie mi to nie przeszkadza.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...