Pacul
Użytkownicy-
Liczba zawartości
410 -
Rejestracja
Pacul's Achievements
STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)
10
Reputacja
-
Bardzo ciekawa dyskusja. Januszek nie poddawaj się- Twoje argumenty pobudzają wyobraźnię.
-
Wracając do początku tego wątku... To nie znudzenie i "opatrzenie" wątków (ani też reklamy) sprawiło,że numer 2/2003 był ostatnim jaki odłożył dla mnie kioskarz. Po wieloletniej lekturze z przykrością(jednak) powiedziałem stop. Gwoździem do trumny były nagromadzone w tym numerze "nierzetelności", a także ewidentne błędy merytoryczne.
-
Jeśli dobrze rozumiem, to podciąg dopiero będzie wykonywany przed wyburzeniem ściany. A gdyby go przepuścić przez ścianę zewnętrzną i oprzeć na słupie(np. żelbetowym) "dolanym" do ściany od strony zewnętrznej. Wtedy prawdopodobnie będzie można wyburzyć ścianę do końca. Ocieplenie oczywiście trzeba będzie w tym miejscu wyciąć i uzupełnić po wykonaniu słupa, ale w sumie koszt to niewielki.
-
Ostateczna rozgrywka: sciany silikatowe vs beton komorkowy
Pacul odpowiedział MariuszP → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Mariusz, skoro na placu boju pozostały tylko te dwa materiały, to proponuję... ostateczną rozgrywkę zakończyć remisem. Na ściany zewnętrzne BK jednowarstwowo, a na wewnętrzne silikat(same zalety)- szczególnie na parterze gdzie nie ma ograniczeń związanych z podatnością stropu. -
Budynek osiada czy nie i jak długo?
Pacul odpowiedział radex → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Każdy budynek osiada i żadna supertechnologia tego nie zmieni- budynek jest materialny czyli ma "jakąś" masę, a to spowoduje, że pojawi się też "jakieś" osiadanie. Mój profesor mawiał: jeśli mucha usiądzie na suficie, to sufit na pewno się ugnie, ale czy będzie to miało dla nas znaczenie praktyczne ? W przypadku budynków problem nie wygląda już tak "aptekarsko"-z pewnością budynki ciężkie, murowane na grubą spoinę, będą wykazywały większe ruchy niż klejone z gazobetonu. Do tego dojdzie bardziej lub mniej znaczny udział dachu. Na pewno, w wielu przypadkach domów jednorodzinnych można zapomnieć o osiadaniu, ale nie można tego generalizować- szczególnie w czasach, gdy głód działek budowlanych sprawia, że domy stawiane są niejednokrotnie na bardzo niekorzystnych gruntach. O naruszeniu dna wykopu Jasiu już wspominał, a zdarza się to dość często. -
Wieżba dachu kopertowego- czy to trudne ???
Pacul odpowiedział Kier → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
A jakie elementy metalowe można zastosować na połączenia krokwi narożnej z kulawkami ? Osobiście nie spotkałem takich. Przycięcie właściwego kąta na kulawkach pozostanie nadal sprawą kluczową w tego typu dachach. -
Życzę wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wystrzałowej zabawy sylwestrowej.
-
Życzę wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wystrzałowej zabawy sylwestrowej.
-
?ciany dzia?owe z bloczków czy p?yt GK
Pacul odpowiedział Jasiu → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Najlepszą przegrodą w Twojej sytuacji będzie GK+wełna. Aby uzyskać przyzwoitą izolację akustyczną z BK 400 grubość powinna być nie mniejsza niż 24 cm. I nie zmnieni tego fakt powszechnego budowania ścianek działowych z BK o gr.12-15 cm.(w blokach stosują nawet 8 cm z BK 600). Ceramika z dziurami też jest nie najlepsza. Akurat w przypadku ścian murowanych jest prosta zależność: im cięższa tym lepiej izoluje. [ Ta wiadomość była edytowana przez: Pacul dnia 2002-12-18 12:16 ] -
Jak mnie kupowali to się cieszyłem. Wydawało się,że będzie pięknie, ale okazało się, że to kupa g... Tak więc, na razie polecam stoicyzm.
-
Jak mnie kupowali to się cieszyłem. Wydawało się,że będzie pięknie, ale okazało się, że to kupa g... Tak więc, na razie polecam stoicyzm.
-
Panele są stosowane przy ogrzewaniu podłogowym i, tak jak piszesz, rozsądna grubość drewna nie powinna przekraczać 2cm. Z takiej podłogi mniej da się wyciągnąć mocy cieplnej(przy założeniu stałej temperatury podkładu) a izolacja podłogi powinna być lepsza aby zachować te same proporcje strumienia cieplnego(w dół i w górę).
- 703 odpowiedzi
-
Przekrój przewodu zależy nie tylko od mocy odbiorników w obwodzie ale też od założonego dopuszczalnego spadku napięcia,(funkcja długości) co szczególnie trzeba wziąć pod uwagę przy oświetleniu wrażliwym na jego nadmierny spadek. Ale, jeśli jesteś "zielony", to nie łudź się, że zaprojektujesz instalację poprawnie. Niekoniecznie trzeba być elektrykiem, aby to dobrze zrobić, ale wskazówki na forum to stanowczo za mało.
-
Lakiery dwuskładnikowe są w odwrocie(z wyjątkiem poliuretanowych), mimo swoich niezaprzeczalnych zalet użytkowych. Powodem wycofywania lakierów dwuskładnikowych starej generacji jest toksyczność utwardzaczy. Furorę robią(zrobiły) natomiast, lakiery poliuretanowe jesdnoskładnikowe, które przy nieznacznie słabszej powłoce są o wiele mniej szkodliwe dla zdrowia. Danajot, stolarz ma rację w połowie. Kapon nie jest utwardzaczem, ale zapobiega przed ciemnieniem niektórych gatunków drewna pod wpływem lakierów chemoutwardzalnych.
-
Mróz nie ma złego wpływu na drewno. Gorzej z ludźmi-jakość ich pracy może się zdecydowanie pogorszyć w takich warunkach.