Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fl1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    279
  • Rejestracja

fl1's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czy mogę prosić o namiary na tę wywrotkę? Mam posesję między Bezrzeczem a Redlicą, więc to niedaleko. A ile wchodzi na taką wywrotkę, bo mi zaproponowano za wywrotkę 18 tonową 500 Pln. Więc to trochę dużo w porównaniu z tym co tutaj przeczytałem. Pozdrawiam.
  2. fl1

    Grupa Szczecińska

    Czy mogę prosić o namiary na tę wywrotkę? Mam posesję między Bezrzeczem a Redlicą, więc to niedaleko. A ile wchodzi na taką wywrotkę, bo mi zaproponowano za wywrotkę 18 tonową 500 Pln. Więc to trochę dużo w porównaniu z tym co tutaj przeczytałem. Pozdrawiam.
  3. oddales a w przyszlym roku i kolejnym znow bedziesz szukal "wylezakowanego" drewna Do wyleżakowania to sobie kupię na wiosnę za o wiele mniejsze pieniądze.
  4. fl1

    Grupa Szczecińska

    oddales a w przyszlym roku i kolejnym znow bedziesz szukal "wylezakowanego" drewna Do wyleżakowania to sobie kupię na wiosnę za o wiele mniejsze pieniądze.
  5. Witam! Czy możecie polecić, gdzie mogę kupić drzewo do kominka, ale takie które od razu nadaje się do palenia? Przywiózł mi gość drzewo, ale mokre . Na szczęście, gdy złożyłem reklamację to zabrał i zwrócił kasę.
  6. fl1

    Grupa Szczecińska

    Witam! Czy możecie polecić, gdzie mogę kupić drzewo do kominka, ale takie które od razu nadaje się do palenia? Przywiózł mi gość drzewo, ale mokre . Na szczęście, gdy złożyłem reklamację to zabrał i zwrócił kasę.
  7. Jeżeli chodzi o świadectwo energetyczne, to nie znalazłem nikogo kto rozbił taniej niż 500 Pln. Wybrałem tam, gdzie był najkorzystniejszy termin. Ale przegięć z terminami nie ma, żeby to źle nie zabrzmiało.
  8. fl1

    Grupa Szczecińska

    Jeżeli chodzi o świadectwo energetyczne, to nie znalazłem nikogo kto rozbił taniej niż 500 Pln. Wybrałem tam, gdzie był najkorzystniejszy termin. Ale przegięć z terminami nie ma, żeby to źle nie zabrzmiało.
  9. U mnie b. dobrze. Tam gdzie podłogówka, tzn cały parter i łazienka na poddaszu komfort wiekszy niż w pomieszczeniach gdzie kaloryfery. Oszczedzam gaz i grzeję kominkiem z płaszczem i b. dobrze sie to sprawdza. Nie jest to zapewne tak super jak gdyby chodził kocioł - sam by pilnował kiedy i jak mocno przypalic. Na chwile obecną sam robię za sterownik i stad w nocy w pomieszczeniach "kaloryferowych" jest chłodniej - kominek sie wygasza i temperatura spada a tam gdzie podłogówka jest b. dobrze. Po wygrzanu posadzka oddaje ciepło b. długo i wystarcza to do następnego rozpalenia. Polecam to rozwiązanie. Zgadzam się z M3. U mnie jest podobnie, jeżeli chodzi o rozkład ciepła. Natomiast, jeżeli chodzi o koszty, to chyba wychodzi mi na jedno. Pisze chyba, ponieważ opinia będzie bardziej miarodajna, po dłuższym okresie obserwacji. Wspomagam grzanie pieca kominkiem z płaszczem wodnym, ale ponieważ mam gaz ze zbiornika i niestety nie zaopatrzyłem się w opał, z uwagi na brak możliwości składowania (na razie), kupuję opał w Castoramie i dlatego chyba na jedno wychodzi. Jedynie, to że fajnie jest jak pali się w kominku. Tak w ogóle, coraz bardziej dochodzę do przeświadczenia, że gdym robił drugi raz kominek, to rozprowadzenie ciepła, zrobiłbym przez kanały powietrzne (nie wiem jak się to nazywa).
  10. fl1

    Grupa Szczecińska

    U mnie b. dobrze. Tam gdzie podłogówka, tzn cały parter i łazienka na poddaszu komfort wiekszy niż w pomieszczeniach gdzie kaloryfery. Oszczedzam gaz i grzeję kominkiem z płaszczem i b. dobrze sie to sprawdza. Nie jest to zapewne tak super jak gdyby chodził kocioł - sam by pilnował kiedy i jak mocno przypalic. Na chwile obecną sam robię za sterownik i stad w nocy w pomieszczeniach "kaloryferowych" jest chłodniej - kominek sie wygasza i temperatura spada a tam gdzie podłogówka jest b. dobrze. Po wygrzanu posadzka oddaje ciepło b. długo i wystarcza to do następnego rozpalenia. Polecam to rozwiązanie. Zgadzam się z M3. U mnie jest podobnie, jeżeli chodzi o rozkład ciepła. Natomiast, jeżeli chodzi o koszty, to chyba wychodzi mi na jedno. Pisze chyba, ponieważ opinia będzie bardziej miarodajna, po dłuższym okresie obserwacji. Wspomagam grzanie pieca kominkiem z płaszczem wodnym, ale ponieważ mam gaz ze zbiornika i niestety nie zaopatrzyłem się w opał, z uwagi na brak możliwości składowania (na razie), kupuję opał w Castoramie i dlatego chyba na jedno wychodzi. Jedynie, to że fajnie jest jak pali się w kominku. Tak w ogóle, coraz bardziej dochodzę do przeświadczenia, że gdym robił drugi raz kominek, to rozprowadzenie ciepła, zrobiłbym przez kanały powietrzne (nie wiem jak się to nazywa).
  11. ILE??? 7 tyś za kawałek rury? Za to można reku kupić. Chyba nieźle zarabiasz . No dokaldnie. A glikolowoka podobno cos kolo 12 tys - czekam na wycene. co do reku to tez przeciez przesada - 7 tys ? Zobacz co jest w srodku - kawalek blachy i dwa wentylatorki Fantom Może i macie rację. Czy znacie kogoś, kto użytkuje zwykłe rury i nic się nie dzieje? Ja nie chciałem ryzykować, czy będzie czuć stęchlizną, czy nie. Jakoś nie wyobrażam sobie, wymiany rur, zwłaszcza jak teraz wiem, jak nie lekko się je kładzie. Nie ulega wątpliwości, że następuje tam skraplanie, czyli jest wilgoć. Zasysane powietrze niesie różne świństwa i nie wiadomo, jak to będzie się rozwijało w rurach. Może większe spadki rur, powodujące szybki spływ skroplonej wody, zapobiegną temu. Wtedy jednak na kilkudziesięciu metrach rur, różnica głębokości będzie znaczna. Rehau przynajmniej zapewnia, że coś takiego nie powinno mieć miejsca, A jak naprawdę będzie, to się okaże w trakcie użytkowania.
  12. fl1

    Grupa Szczecińska

    ILE??? 7 tyś za kawałek rury? Za to można reku kupić. Chyba nieźle zarabiasz . No dokaldnie. A glikolowoka podobno cos kolo 12 tys - czekam na wycene. co do reku to tez przeciez przesada - 7 tys ? Zobacz co jest w srodku - kawalek blachy i dwa wentylatorki Fantom Może i macie rację. Czy znacie kogoś, kto użytkuje zwykłe rury i nic się nie dzieje? Ja nie chciałem ryzykować, czy będzie czuć stęchlizną, czy nie. Jakoś nie wyobrażam sobie, wymiany rur, zwłaszcza jak teraz wiem, jak nie lekko się je kładzie. Nie ulega wątpliwości, że następuje tam skraplanie, czyli jest wilgoć. Zasysane powietrze niesie różne świństwa i nie wiadomo, jak to będzie się rozwijało w rurach. Może większe spadki rur, powodujące szybki spływ skroplonej wody, zapobiegną temu. Wtedy jednak na kilkudziesięciu metrach rur, różnica głębokości będzie znaczna. Rehau przynajmniej zapewnia, że coś takiego nie powinno mieć miejsca, A jak naprawdę będzie, to się okaże w trakcie użytkowania.
  13. Tak mądrzejsi radzili . Jak piasek to chyba faktycznie tylko normalna kopara i poligon sie robi. Myślę że u siebie początek wkopię tak maksymalnie na metr, koniec 1.5 - 2 m. U nas głębokość przemarzania to zdaje się 80 cm więc chyba bedzie dobrze. Tak z ciekawości, jakie rurki dajesz? I ile? Ja u siebie w zacząłem od 1,2 m, ale akurat w miejscu gdzie mam mieć czerpnię ma być najniższy punkt ze studzienką, a teren mi się podnosi, także na dole w dół, u góry do góry, no to mi się zrobiło przeszło 2 m. W sumie mam 45 m rur wokół budynku, w kształcie litery C. Zakręty pod kątem 45 st. z trzymetrową rurą pomiędzy dwoma kolankami, dla zmniejszenia oporów. Rury REHAU, co tu ukrywać niestety drogie . No wlasnie - ijaki koszt samego GWC na tych rurach ? Fantom Rury 7 tys. plus ok. 600 Pln na koparkę , a jaki będzie efekt to się dopiero okaże w praniu.
  14. fl1

    Grupa Szczecińska

    Tak mądrzejsi radzili . Jak piasek to chyba faktycznie tylko normalna kopara i poligon sie robi. Myślę że u siebie początek wkopię tak maksymalnie na metr, koniec 1.5 - 2 m. U nas głębokość przemarzania to zdaje się 80 cm więc chyba bedzie dobrze. Tak z ciekawości, jakie rurki dajesz? I ile? Ja u siebie w zacząłem od 1,2 m, ale akurat w miejscu gdzie mam mieć czerpnię ma być najniższy punkt ze studzienką, a teren mi się podnosi, także na dole w dół, u góry do góry, no to mi się zrobiło przeszło 2 m. W sumie mam 45 m rur wokół budynku, w kształcie litery C. Zakręty pod kątem 45 st. z trzymetrową rurą pomiędzy dwoma kolankami, dla zmniejszenia oporów. Rury REHAU, co tu ukrywać niestety drogie . No wlasnie - ijaki koszt samego GWC na tych rurach ? Fantom Rury 7 tys. plus ok. 600 Pln na koparkę , a jaki będzie efekt to się dopiero okaże w praniu.
  15. Tak mądrzejsi radzili . Jak piasek to chyba faktycznie tylko normalna kopara i poligon sie robi. Myślę że u siebie początek wkopię tak maksymalnie na metr, koniec 1.5 - 2 m. U nas głębokość przemarzania to zdaje się 80 cm więc chyba bedzie dobrze. Tak z ciekawości, jakie rurki dajesz? I ile? Ja u siebie w zacząłem od 1,2 m, ale akurat w miejscu gdzie mam mieć czerpnię ma być najniższy punkt ze studzienką, a teren mi się podnosi, także na dole w dół, u góry do góry, no to mi się zrobiło przeszło 2 m. W sumie mam 45 m rur wokół budynku, w kształcie litery C. Zakręty pod kątem 45 st. z trzymetrową rurą pomiędzy dwoma kolankami, dla zmniejszenia oporów. Rury REHAU, co tu ukrywać niestety drogie .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...