Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

michk's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Mam panele kupione w praktikerze za 19.90 zl. jakiejs blizej nieznanej firmy, 3 klasa ścieralności. Od ponad roku mamy polozone je na dole w salonie i w korytarzu, gdzie intensywnie sie chodzi. Zdecydowalismy sie na nie jako rozwiazanie tymczasowe bo nie mielismy kasy na deski. Mamy tez dwuletniego synka, który nie szczędzi tej podłogi róznymi zabawkami, klockami oraz jazdą na rowerku. Nie mamy stresu, że coś sie zniszczy. Po roku użytkowania nie widać żadnych zniszczeń, zarysowań czy innych uszkodzeń, przy tym są super wygodne w utrzymaniu (wystarczy odkurzyć i przeleciec mopem). Teraz chyba juz nie położymy nic innego na tą podłogę bo po prostu się sprawdziła i jest tania. Uważam, że nie ma sensu wydawać dużej kasy na panele. Na górze w pokojach mamy deske barlinecką i tam nasza pociecha bez problemu zrobiła wgnioty i rysy zwyklymi klockami.
  2. Pytanie do fachowców od rozbiórek. Mam problem z moimi schodami z betonu, prowadzącymi na poddasze. Po prostu zostały spierniczone przez wykonawcę tak, że nie da się z nich już nic zrobić aby były wygodne. Są to schody dwubiegowe z zabiegiem. Mają one za małą szerokość w zabiegu. Z żoną mażą nam się w ich miejscu schody drewniane. Proszę o radę jak najlepiej i bezpiecznie rozebrac takie schody (czy stemplować, kuć młotem czy ciąć piłą tarczową itd.). Schody maja ponad rok dlatego beton juz jest b. twardy. Na dole wylana jest posadzka z miksokreta. Z góry dziekuję.
  3. Jeszcze nie czyscilem. Wystarczy zrobic to raz na 2 lata. Służą do tego dwa otwory rewizyjne w dolnej części pieca. Po zdjęciu zaślepek masz możliwość wybrania popiołu, który zebrał się w kanałach pieca. Po wyczyszczeniu umieszczasz z powrotem zaślepki, uszczelniając je gliną. Zduni zobowiązali się przyjeżdżać i wykonywać tą czynność, choć nie jest ona specjalnie skomplikowana. Możesz to zrobić sam, albo np. kominiarz.
  4. W tym piecu mozna palic węglem, drewnem, brykietem itp. (chyba praktycznie wszystkim oprócz koksu, plastiku i innego padziewia!). Interesujące jest to, że można palić dowolnym drewnem nawet z drzew iglastych niekoniecznie super wysuszonym. Ja rozpalam gazetami i kawałkami drewna a potem jak jest żar dorzucam węgla. Palę maksymalnie 2 godziny zużywając przy tym ok. połowy wiaderka węgla. Myślę, że przy większych mrozach spalę maksymalnie wiaderko 10-litrowe węgla (nie wiem ile to kg.). Po wypaleniu się całego wsadu opału zamykam drzwiczki i zakręcam je. Dzięki temu ciepło zgromadzone w piecu nie ucieka przez komin. Piec jest rozgrzany i oddaje ciepło przez promieniowanie. Jak napalę w nim rano to wieczorem jest jeszcze gorący, a następnego dnia rano kafle są jeszcze ciepłe. Żeby piec ponownie rozgrzać następnego dnia potrzeba mniej opału i czasu. To oczywiste, że całkiem wystudzony piec trudniej rozbujać, ale raz rozgrzany potrzebuje następnego dnia tylko dopalenia, by znowu grzać. Z moich obserwacji wynika, że aby całkiem wystygł potrzeba 3 dni. Była możliwość wykonania pieca z drzwiczkami przeszklonymi, ale taki piec krócej trzymałby ciepło i nie można by w nim palić węglem (chyba, bo tak twierdził zdun). Nam nie zależało na szybce w drzwiczkach, pewnie i tak musielibyśmy ją często czyścić. Poza tym, gdy pali się w piecu to też można obserwować ogień przez otwarte drzwiczki. Piec jest wykonany tradycyjnie tzn. bez zastosowania prefabrykowanych wkładów i kanłów akumulacyjnych takich jak np. te firmy Brunner. W środku piec ma wymurowane długie kanały dymne z cegieł i płyt szamotowych na zaprawie glinianej. Gorący dym z paleniska nie uchodzi od razu do komina, lecz przepływa przez te kanały oddając swoje ciepło, które jest akumulawane w masie pieca. Szamotu jest naprawdę bardzo dużo a sam piec waży spokojnie ponad tonę. To dzięki swej masie tak dobrze trzyma ciepło. Piec kosztował nas 11 tys. zł. wykonał go zdun z Wrocławia. Kafle pochodzą z kaflarni ze Stalowej Woli http://www.kafle.com.pl. Pozdrawiam.
  5. Ta krata chroni np. dziecko przed oparzeniem, gdy piec jest rozgrzany a dodatkowo zdobi piec.
  6. Sorki, jeszcze raz podaje linki: http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/rozne_obrazki/detail?.dir=3eb6re2&.dnm=c8b9re2.jpg http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/rozne_obrazki/detail?.dir=3eb6re2&.dnm=a497re2.jpg
  7. Mój piec Kaflowy http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/rozne_obrazki/detail?.dir=3eb6re2&.dnm=c8b9re2.jpg http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/rozne_obrazki/detail?.dir=3eb6re2&.dnm=a497re2.jpg&.src=ph
×
×
  • Dodaj nową pozycję...