Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Janson

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    89
  • Rejestracja

1 obserwujący

Janson's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. czy ktoś z już mieszkających w Iskierce mógłby podać swoje zużycie gazu?
  2. Mam pytanie do iskierkowiczów ogrzewających dom gazem. Jakie rozwiązanie instalacji wybraliście?: tzn. typ pieca (jedno / dwu f., kondensacyjny lub nie), ogrzewanie podłogowe na całości parteru czy tylko w kuchni i holu, jakie wielkości grzejników (czy z kondensatem zwiększaliście ich wielkość). Wiem, że pytam o dość sporo szczegołów ale sam powoli zaczynam się przymierzać do opracowania koncepcji ogrzewania dla własnej iskierki. Myślę o ogrzewaniu gazem + od czasu do czasu (rekreacyjnie i w wielkie mrozy) kominkiem z rozprowadzaniem powietrza. Nie chcemy podłogówki w salonie więc nie wiem czy jest sens wogóle ją robić tylko w kuchni i holu na dole.
  3. mam pytanie do osób, które już mieszkają w iskierce. Czy zauważyliście jakieś szczególne problemy z wentylacja czy też parowaniem okien? Np. to okno dachowe w sypialni, pod ktorym brakuje kaloryfera.
  4. Osoba budująca Iskierkę w Redzie poleciła mi tego gościa od bloczków betonowych P. Grubba z Przetoczyna 604-305-771. My będziemy budować z ceramiki.
  5. wlasnie dzwonilem do Gminy. Osoba wydająca od lat WZ w gminie nigdy nie wydawała WZ na drogę. Zobaczymy co powiedzą w starostwie.
  6. Bardzo się cieszę, że i ja mogę oficjalnie przyłączyć się do budujących "Iskierkę". Wybraliśmy wersję poszerzoną w lustrze. Nasze postępy możecie prześledzić na naszym blogu: http://www.svendom.mojabudowa.pl. Co do zmian w projekcie to przede wszystkim: - podnosimy ściankę kolankową do 3 pustaków - wyrównujemy strop i zmieniamy na monolit - rezygnujemy z balkonu i drzwi balkonowych (będą zwykłe okna) - wydłużenie krowki i jętek, pełne deskowanie dachu i pogrubienie krokwi - dodajemy okno dachowe do garderoby - robimy schody wylewane - taras będzie z kostki brukowej Czekamy na PNB domu i osobno PNB zjazdu
  7. Hej Aguska864. My wybralismy projekt Iskierka poszerzona w odbiciu lustrzanym. Dwa dni temu zleciłem prace adaptacyjno-projektowe naszemu architektowi (wybraliśmy tego samego co 5 lat temu do poprzedniego "nieudanego" domu). Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na PNB domu i osobno PNB zjazdu na droge powiatowa. Pozdrawiam
  8. czy ktoś słyszał o czymś takim jak warunki zabudowy... na działkę drogową pod budowę zjazdu??? Coś mój architekt wspomniał, że może poza zgodą na lokalizację zjazdu trzeba będzie uzyskać WZ na drogę. Pierwszy raz o tym słyszę.
  9. witam bardzo potrzebuję pomocy w wyjaśnieniu pewnej kwesti związanej z przyszłym zjazdem. Działka ma bezpośredni dostęp do drogi powiatowej. Gmina wydała warunki zabudowy na działke wraz z informacją, że należy zgłośić się do nich o zgodę na lokalizację zjazdu. Wszystko pięknie ale zącząłem paniecznie bać się zapisów odnośnie widoczności ze zjazdu. Działka ma szerokość ok 27 metrów przy drodze powiatowej. Na środku na pasie zieleni drogi rośnie stare drzewo. Jeśli patrzeć na zapisy rozporządzania (warunki techniczne dróg z 1999 roku) odnośnie widoczności to nie ma bata ale w żadnym miejscu na mojej działce nie postawię zjazdu! Oczywiście moge sobie zaprojektować zjazd po jakimś narożniku i drzewo będzie oddalone od zjazdu o ok 6 - 7 metrów.... Drzewo też nie rośnie na skraju drogi tylko ok 1 metr od asfaltu więc nie wydaje mi się że będę miał fizyczny problem z widocznością jak podjadę do skraju drogi. No ale te paskudne zapisy.....(trójkąt widoczności przy postoju auta 3 metry od jezdni). Sąsiedzi mają zjazdy 3 - 4 metry obok drzew ale pewnie wybudowane dawno temu. JAk to jest naprawdę z tą widocznością? Rozumiem skrzyżowania, zjazdy publiczne do restaruacji itd ale zjazd indywidualny?? Jak spojrzeć na te minimalne odległości to praktycznie większość wjazdów na wsi nie spełnia wymogów. Nie mam możliowści podłączenia do drogi w inny sposób jak do powiatowej (na około zabudowania prywatne). Czy ktoś mógłby doradzić?
  10. tak dla pokoleń odpowiedź na moje pytanie:) decyzja o przeniesieniu warunków zabudowy jest ważna wraz z poprzednimi warunkami. nie trzeba otrzymać nowe WZ (jako dokument). Ale trzeba jeszcze po otrzymaniu decyzji o przeniesieniu WZ po 14 dniach udac sie do gminy po pieczatke "decyzja ostateczna" bo w ciagu tych 14 dni od decyzji strony moga sie odwolac jeszcze do decyzji.
  11. Witam, otrzymałem pozytywną decyzję z gminy o przeniesienie z poprzedniego właściciela działki na mnie warunków zabudowy. Ale dostałem tylko decyzje - pismo. Gmina nie przesłała mi zaaktualizowanych o moje dane osobowe warunków. Może ktoś się orientuje czy gmina przesyła WZ? Czy może stare WZ wraz z decyzją gminy stanowi wystarczający pakiet do pozwolenia na budowę?
  12. Widzę, że ta grupa trochę ucichła:) My planujemy budowę w okolicach Gniewina więc myślę, że i my możemy się tutaj udzielać
  13. witam po baaaaaardzo długiej przerwie. Czas odświeżyć grupe Gniewino. Pewnie wszyscy co tutaj 5 lat temu się udzielali mają już swe posiadłości wybudowane wieć liczę na świeżą krew:)) U nas sporo się pozmieniało - działka w między czasie sprzedana, dom niewybudowany ale co najważniejsze - inna działka kupiona i plany co do domu są bardzo realne:) Na razie zbieramy papiery by w przyszłym roku uzyskać pozwolenie na budowę. Bardzo chciałbym zachęcić wszystkich z okolicy Gniewina do przyłączenia się do grupy. Fajnie jeśli ktoś może polecić wykonawców z okolic.
  14. mam działkę niezabudowaną i w przyszłym roku planuję uzyskać pozwolenie na budowę. Wodociąg i kanaliza idzie 3 metry od mojej działki w drodze powiatowej asfaltowej. Z tego co wiem koszt obu przyłączy będzie oscylował w okolicy 6k za całość w gminnym zakładzie usług komunalnych - oni też mogliby się wszystkim zająć. I teraz kilka pytań: 1. Czy warto zrobić od razu przyłącze do domu - ale wtedy dom musi najpierw powstać czy może lepiej już teraz zrobić przyłącze 1 - 2 metry od granicy na mojej działce, postawić tam studzienki i mieć już wodę przed budową? I potem jak już będzie stał dom zleci się pociągnięcie do domu. Czy w tym przypadku trzeba zrobić projekt docelowego przyłącza (ulica > studzienki > dom)? czy na pociągnięcie od moich studzienek juz na mojej dzialce do domu nie trzeba projektu? 2. Co nanosi architekt na plan zagospodarowania działki - rozumiem że przyłącza naniesione na tej mapce są tylko informacyjnie i nijak mają się do projektów budowlanych przyłączy?
  15. U nas teraz wszystko zalezy od energii. Ja bedzie prad latem ruszamy z budowa. Wstepnie myslalem ze na agregacie pociagniemy, ale zniechecily mnie koszty zakupu / wypozyczenia i samego paliwa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...