Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maran

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

maran's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. jesli masz pompe nibe razem z zespolonym podgrzewaczem cwu w systemie dwupłaszczowym to jestem strasznie ciekaw do jakiej max. temp. dobije pompa wodę oraz jak długo to bedzie trwało i ile pójdzie na to energii. Ja mam to zwalone, mój wykonawca wogóle dał dupy a potem odwrócił sie plecami i przyszło mi to wszystko przebudowac teraz zostało mi tylko dopracowac cwu - mam 300l zbiornik ze sopietymi węzownicami i to jest mało! ideałem jest wymiennik zewnętrzny ale sztuką jest dobrze go dobrac, na drugim miejscu wydaje się byc ta płaszczówka ale o tym przesadzi czas ładowania bo temperature przekaze napewno prawie co do 1 stopnia-teoria a jak praktyka to myslę ze powiesz Dam ci dobrą radę: jesli chcesz miec pewnosc oszczednosci i dobrego działania pompy oraz z wykonawcą konkretną dyskusję to zamontuj w kotłowni licznik trójfazowy to jest potem cała prawda w kazdej chwili pracy. Ja tak zrobiłem i nikt mi potem bajek nie mógł opowiadać a zuzycie chwilowe mam na dłoni. Jeszcze mam prosbę moze ktos wie gdzie mógłbym zrobic taki miedziany spiralny wymiennik - chcę doposażyc mój zasobnik cwu aby zwiekszyc pole wymiany , producent mojego zasobnika Bindl ma go strasznie drogo ok.800zł a nie jestem pewien czy bedzie to wymierna korzysc.
  2. dot.marco to cisnienie w obiegu pierwotnym jest konieczne przy wymienniku typu JAD natomiast w konstrukcjach z wymiennikiem płytowym cisnienie jest nieważne.Widzę jak płynie woda u mnie przez filtry i zadnych babli nie ma a jesli cokolwiek sie dostanie to przed wymiennikiem jest odpowietrznik a za wymiennikiem zawór elektromagnetyczny który zamyka wymiennik po pracy pod cisnieniem i nie ma zjawiska podcisnienia cofajacej sie wody zrzutowej, gdyby go nie było przez ten odpowietrznik wchodziłoby powietrze zasysane słupem wody opadajacej w strone studni zrzutowej po pracy pompy , W układzie woda woda nawet pomijajac opór podnoszenia wody do pompy ciepła trzeba pokonac opór stawiany przez wodę w studni zrzutowej o czym sie zapimina i przez co zle dobiera pompy głębinowe, z mojego doswiadczenia aby zapewnic ok 3m3 wody do sredniej pompy ciepła 15KW trzeba liczyc sie z 1kw mocy potrzebnej dla pompy głębinowej bez względu na cisnienie ono i tak bedzie o granicach 1-2bar - opór zrzutu + instalacja.Znam osobe która ma solake i pompe o mocy 12kw jego pompa obiegowa solanki ma moc 1kw więc jestem nieco zaskoczony twoją tylko 200w chyba ze masz pompę ciepła ok4-6kw.
  3. jesli jestes Piotr S. to oto wzmianka o tobie, dzieki osobom które uzywaja pompy ciepła i ich doswiadczeniu człowiek zaczyna czuc temat, wiedziec o co tu biega )))) i kopac w dupę wykonawców zza biurka. czesc Piotr, przerobiłem instalacje - zupełnie inna praca - teraz zaczyna to ładnie chodzic, juz mysle o zewnętrznym wymienniku do zasobnika ( 800zł-secespol), max mam 47C - krótko, ale wyobraz sobie ze jak zapchał mi sie filtr na powrocie to delta wzrosła do 14C!!! i miałem na zasilaniu 63C az ze strachu wyłaczyłem ))
  4. dot. marco cytuję:Są to najniższe koszty eksploatacyjne wśród wszystkich dostępnych urządzeń. Płacimy jedynie za energię elektryczną potrzebną do pracy silnika napędzającego sprężarkę. Na energię odzyskaną z gleby lub wód gruntowych nie wydajemy ani grosza! Można oszacować, że średni dobowy koszt sezonu grzewczego kształtuje się na poziomie zaledwie ok. 2 zł! ,dla budynku o powierzchni użytkowej ~140m2." =======koniec cytatu======== to nieprawda , energia potrzebna do wydobycia energii z gruntu tez nas kosztuje i to nie mało bo ok. 50% energii dla spręzarki pompy ciepła. poprzednio wystapiłem jako anonimowy bo zadko korzystam z forum i nie zalogowałem sie ponownie. Panowie policzcie opłacalnosc z mojej praktyki: aby nabic zasobnik 300l o delta T 15C potrzeba ok 3KWh energii elektrycznej dla układu z pompą ciepła.
  5. A te osoby które maja pełne odeskowanie i papę oraz drewnianą podbitkę to czy zostawiły otwory nawiewowe w podbitce ? jesli tak to ile i jakie w stosunku do powierzchni dachu? niektórzy nie robią ich wogóle a ponoc sa konieczne tyle ze za duzy cug tez nie dobry! penetruje zimą.
  6. w podbitce tez powinny pozostac otwory nawiewowe i przejscie do samej kalenicy , aczkolwiek czy grawitacyjnie nie wystarczy? ja u siebie tak mam ale mam obawy czy nie przewentylowałem bo mam przedmuchy podczas silnych wiatrów przez wełnę do pomieszczen pomimo folii i nikt nie wie dlaczego i ile otworów powinno byc w kalenicy i w podbitce w stosunku do powierzchni dachu , a jesli jest kilku płaszczyznowy i mamy kilka kalenic np. nad lukarnami tez mam otwory bo niby powinno byc ale powitrze jednak hula i zimą penetruje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...