Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bartolomeo_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    117
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Bartolomeo_'s Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. czyli widzę, że bez projektanta/architekta się nie obejdzie, czy cały proces "poprowadzenia za rączkę" leży po stronie projektanta?
  2. Nie powinno być problemu, część budynku już jest zmieniona na budynek mieszkalny jednorodzinny.
  3. Zwolniony z podatku bo to zabytek, a sposób użytkowania to produkcja rolna.
  4. Witam mam zabytkowy budynek pofabryczny, od dziesięcioleci nieużywany. Chciałbym organizować w nim imprezy okolicznościowe takie jak: małe wesela, stypy, komunie, chrzty itp. Catering zewnętrzny, tylko sale i sanitariat, ewentualnie przestrzeń do podgrzania posiłków. Obiekt byłby czynny tylko w okresie letnim. Budynek nie podlegałby dużym przebudowom (poza sanitariatem, którego teraz nie ma), byłyby to otwarte sale ze stołami, krzesłami. Remont/odświeżenie polegałyby na renowacji okien, pomalowaniu ścian, montażu oświetlenia i położeniu nowej podłogi np. panelu. Jaka jest procedura uruchomienia takiego obiektu. Wystarczy go "odświeżyć" i udać się do urzędu w sprawie zezwolenia na zmianę sposobu użytkowania budynku? Obawiam się, że nie jest to takie proste.
  5. takie zaprawy nadają się także do celów budowlanych np. do wykańczania wnętrz, zdrowe i ładne
  6. Mam pytanie mówi się, że taktowanie jest niedobre bo wpływa na większe zużycie gazu i elementów kotła. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, w kotle mam przepływowy podgrzewacz wody użytkowej i jeśli odkręcam ciepłą wodę to kocioł się odpala. Często odkręca się kran z ciepłą wodą a więc kocioł często się odpala. Czy inne elementy kotła biorą udział w ogrzewaniu wody użytkowej czy te same co przy podgrzewaniu CO? Jeśli te same to częste używanie ciepłej wody podobne jest do taktowania pieca.
  7. 421 - w tej części nic nie zmieniałem, ustawienie jest domyślnie 1 czyli termostat On/Off pisałeś wcześniej "moc użyt grzania - parametr chyba 220do 30 proc" 220 to jest powolne zapalanie nie znalazłem tej mocy użytkowej grzania
  8. Maciek dzięki za porady. Przetestuję te ustawienia. Ustawienie zapłonu zmieniałem wcześniej na manualne i 0, ale wtedy taktował od razu czyli włączał się i wyłączał, od razu włączał się i wyłączał i tak w kółko.
  9. @jasiek71 - grzejniki u góry gorące na dole trochę chłodniejsze, ale nie zimne - powrót chłodniejszy, różnica jest wyczuwalna - nie ma zewnętrznej sondy @orko w tym modelu chyba nie można wyłączyć, w menu nie widzę takiej opcji
  10. biegu? kocioł ma wbudowaną pompę i ustawienie fabryczny lub automatyczne Mam komputerek Euro-termostat, ale na razie jest tak ustawiony aby nie przeszkadzał w pracy kotła. Teraz pracuje kocioł + grzejniki z głowicami.
  11. Chodzi o "wybór trybu opóźnienia zapłonu ogrzewania"? Najpierw zmieniłem z automatycznego na ręczny i potem z 3 na 7 minut.
  12. Nowy kocioł + grzejniki aluminiowe (6-10 grzejników z głowicami termostatycznymi). Działa dobrze gdy rusza rano z ogrzewaniem. Jednak gdy temperatura podskoczy w pokojach (ale jeszcze za niska aby głowice odcięły dopływ) kocioł zaczyna taktować. Włącza się co trzy minuty, popracuje 20 sekund i to samo w kółko. Poodkręcałem wszystkie głowice termostatyczne na max (gdyby to głowice blokowały) – nic nie dało. Podwyższenie temperatury na kotle do np. 55 wydłuża czas pracy kotła, ale później też wpada w taktowanie. Ustawiłem ręczne opóźnienie zapłonu z 3 na 7 minut (maksymalne ustawienie) i teraz taktuje co 7 minut a nie 3 i tylko taki z tego pożytek. Chciałbym aby kocioł podgrzewał wodę do osiągnięcia danej temperatury, a potem wyłączył się i ponownie włączył dopiero jak temperatura opadnie i pracował w sposób ciągły bez wyłączania się po 20 sekundach. Jak to zrobić? W czym jest problem?
  13. Znalazłem pewną płytę, jak sprawdzi się, napisze o tym na forum.
  14. Obłożę kamieniem dekoracyjnym zrobionym na bazie gipsu, jest o wiele lżejszy.
  15. a właściwie po co stosować grunt CN-94? zwiększa on przyczepność okładziny do ściany? impregnuje ścianę z płyty karto-gips?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...