Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mariusz81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

mariusz81's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam pytanie do mimki. Montujesz pompę ciepla, ale komin w kotłowni to chyba nie bedzie Ci potrzebny? Więc jaki był sens aby go murować???
  2. powiem krótko 250 tys w zupełności wystarczy i co więcej nawet nie musisz wybierać najtańszych materiałów !!!
  3. Ze względu na powierzchnię działki wybrałem mechaniczno - biologiczna koszt 5400. Z drenażem można już nabyć za 2000 tys.
  4. strop drewniany niesie za soba wymierne oszczednosci juz od poczatku inwestycji choc sam w sobie nie jest dosc tani 9mnie wyniosl 25 tys. ale przez to zaoszczedzilem na scianch nosnych w srodku domu, teraz bede mial same dzialówki co nie jest mozliwe przy terivie. podsumowujac stropy betonowe sa na pewno drozsze !!! i nie masz mozliwosci dowolnego rozkladu scian w srodku domu gdyz jak za pewne sie orientujesz belki do terivy maja swoja okreslona dlugosc i musza miec punkty podparcia.
  5. zulka proponuje pozrywać naklejki z okien, jeśli pozostawisz je na dłużej będziesz miała problem i to duży żeby je później usunąć. Mam pytanie widzę że masz zamontowaną bramę segmentową (za otworem) czy masz tynki w garażu ??? albo chociaż na tych fragmentach ścian na których jest zamontowana brama...
  6. Powodów zawilgocenia scian może być kilka a konsekwencje "mogą" być straszne- grzyb, pleśń na ścianach. Oczywiście to jet bardzo pesymistyczna wersja. Ale ściany zawilgocone pozostawione na mrozie przez dłuzszy czas właśnie tak mogą się zachować. W oknach masz pozycję tzw. mikrowentylacji klamka ustawiona pod katem 45. Tak pozostawione okna moga przestac cala zime nie powodujac ich uszkodzenia.
  7. kuboss jeśli dobrze rozumuje to twojemu murarzowi chodzi o sam fakt użycia kleju do pustaków a nie zwykłej zaprawy betonowej więc pustak jest jak najbardziej zwyczajny- osobiście polecam ytonga ze względu na bardzo dokładną kalibrację tj wymiarowanie - sam osobiście też postawiłem na ten produkt. Pustaki ytonga "24" 180 m2 kosztowały mnie 8500; z dowozem - cena atrakcyjna. Na dach po przeróbkach pójdzie mi około 270 m2 biorąc pod uwagę że to będzie blacho dachówka cena ok 7-8 tys.
  8. Rafał wszyscy mamy jeden i ten sam problem a jest nim ZIMA. Mam już pozwolenie wszystko gotowe ale ni jak nie da się rozpocząć. Niestety w takiej sytuacji człowiek jest bezsilny - przyznam się że chodziło już mi po głowie wynajęcie koparki żeby ten cały śnieg pozgarniać i szybciej zacząć pracę
  9. http://img7.imageshack.us/img7/2393/131220091.jpg Od czegoś trzeba było zacząć ...
  10. Witam wszystkich miłośników zapachu wiosny. Nanieśliśmy sporo zmian w projekcie więc zrobiliśmy go od podstaw bazując na pierwowzorze ponieważ zależało nam na domku parterowym a działeczkę mamy wąską; dom po całości wydłużyliśmy o 2 m, nie mamy zadaszonego tarasu, co wiąże się z inną konstrukcją dachu, zero kominów-zrezygnowaliśmy z kominka w salonie na rzecz elektrycznego a grzać będziemy się z pompy ciepła, wentylacja mechaniczna, łazienka zrobiła się większa, więc wyszła jeszcze mała pralnia, jeden pokój ma garderobę z okienkiem, ściana między kuchnią a salonem będzie wysokości "barowej" tak by mieć kontakt wzrokowy ale jednocześnie nieco ukryty bałagan kuchenny, w garażu mamy dodatkowe drzwi ażeby wejść do domu a nie przez kotłownię i jeszcze takie tam inne rzeczy. Fundamenty mamy zamiar zrobić w tym roku a zobaczymy co dalej - działka zaniżona i gliniasta=woda. Fundamenty będą tylko pod ściany zewn.-porywamy zrobić się sami, ściany z ytonga, dach z wiązarów do nich płyta gipsowa. Planujemy budowę systemem gospodarczym bez tzw.zarzynania się. Tata elektryk, szwagier hydraulik, ja też mam małą działalność budowlaną więc to nas zmotywowało do budowy domku. Pozdrawiam i dziękuję za zdjęcia z Waszych prac!!!!!!!
  11. pytanie do gusi gdzies w temacie "pokarzcie swoje dachy" znalazlem twoje porownanie projektu z twoim domem ktos tam mial obiekcje ze to zle wyglada . napisz prosze na jakiej wysokosci teraz masz scianke kolankowa,i jaki masz strop w domu lany czy jakis inny bo to na moje oko tez moze dac z 15 cm jak nie lepiej do gory ,i jeszcze jedno ile wyciagneliscie dach na boki. dzieki czesc wszystkiego naj najjjj w nowym roku
  12. gusia jak masz jakies aktualne fotki podziel sie znami
  13. 19 tys za co ?? za sam dach?? no fajnie ,nie wiem gdzie wy sie budujecie ale unas na wsi tj.okolica oswiecimia mam zaklepana na maj 2007( sprawdzona!) ekipe 5 fachowcow ktorej mam troche z tesciem pomagac a ich stawka to 20.000 za fundamenty sciany deke i dach z oknami + rynny jestem po zalatwieniu zezwoleniem i z reszta do stanu surowego otwartego planuje sie zmiescic do ok 80.000 zl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...