Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robik5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez robik5

  1. Witam, temat wyglada banalnie ale nie jest mi juz do smiechu... od skrzynki z wodomierzem gdzie mam zasilanie poszczegolnych pionów w domku biegnie soebie rura z zimna wodą która zasila dwa pomieszczenie w pareterowej czesci domu tj. lazienkę oraz kuchnię. Od jakiegos czasu zauwazyłem powolny obrot wskazowek wodomierza ktory ustaje po zakrecieni tego wlasnie pionu. Problem w tym, iz rura do lazienki zostala polozona w podlodze, prawdopodobnie pod ogrzewaniem podlogowym. W obu poieszczeniach nie ma sladu wycieku a wedlug tego co zoabserwowalem na wodomierzu ubywa wody 500ml/min!!! Wykluczylem bidet, zmywarkę, pralkę... Proszę o namiary na firmę ktora wyposazona w profesjonalny sprzet jest w stanie zlokalizowac wyciek - miejsce Radom.
  2. Psołuchałem rady i zaprosilem do siebie serwis...Pan odłączył czujnik zasobnika od kotła pozostaił ten podłączony do regulatora- powiedział ze bedzie ok... a dzis wieczorem nie mam juz cieplej wody dlaczego??? reg. pogodowy ma ustwiony parametr system rozdzielny na TAK tryb pracy auto przedział czasowy 17-23 a zasobnik zimny zmiana ytrybu pracy nie zmienia zachowania kotla naldal nie intersuje go CWU Czy wszystkie serwisy vaillanta tak dzialaja???
  3. dziękuje z azdjecia mieszaczy...wygladaja one na strzasznie skomplikowane...musze poszukać schematu. Najgorsze jest to ,ze kazdy hydraulik z ktorym rozmawialem na ten temat widzi uklad mieszcza inaczej - czy aby na pewno jest tyle mozliwosci? Czy jako zawór trjódrogowy do mieszacza mozna zastosować dowolny zawór trójdr. z siłownikiem? np taki z aalegro za 280zł? http://www.allegro.pl/item148999834_zawor_trojdrogowy_mieszajacy_mieszacz_silownik.html Co do zasobnika i kontroli temp. to wyłączyłem cały układ , odłączyłem czujnik temp od kotła i zostawiłem tylko czujnik temp podłączony do regulatora pogodowego SP, niestety po włączeniu kocioł zgłasza błąd czujnika zasobnika - czy trzeba cos przełączyć w menu kotła?
  4. W pukcie C10 mam ustawione na system rodzielny TAK. Największy problem mam z zasobnikiem. Wydaje mi sie ze po to aby to pogodowka decydowala kiedy grzac CWU powinno sie odllaczyc czujnik temp od zasobnika od kotla i podlaczyc do pogodowki - tylko jesli odepnie sie czujnik od kotla to kociol wyswietla blad, proba zwarcia wyprowadzen do czujnika (taki opis gdzies znalazlem w instrukcji) rowniez skutkuje bledem. W tej chwili mam do zasobnika wlozone dwa czujniki jeden do kotla a drugi do pogodowki. Przy takiej konfiguracji pomimo iz na pogodówce ustawiam temp. zasobnika na 47stC to gdy pokretlo przy kotle dam w prawo do oporu to kocil grzeje CWU ile fabryka dala...Mozliwe ze w menu kotla trzeba cos przestawic... Jak powninie byc zbudowany mieszacz do podłogówki, przyklad 1 instr. VRC630 opisuje tylko pompe i zawor trojdrogowy, ale wydaje mi sie ze konieczne sa jeszcze jakies zawory zrotne czy odcinajaco-regulujace....
  5. witam, to mój pierwszy sezon w domku (4 osoby), jak na razie aura jest łagodna, ale ja za 45 dni zużyłem około 450m3 gazu na CO (srednia temp w pomieszczeniach to 20st) CWU (śr. temp okolo 45stC) i gotowanie -tu bardzo skromnie, rzadko coś poważnego... Jestem troche przerażony tym zużyciem , więc chciałbym zasięgnąć języka u innych osób ogrzewających dom gazem... Czy to dużo???
  6. Witam, Model kotła to ECOTEC PLUS ze złączem eBUS. Na dole układ mieszany podłogówka i 6 grzejników na pietrze 5 grzejników dom ma prawie 200m2. Jak na razie podłogowka jest podpietabez zaworu trójdrogowego i dodatkowej pompy. Układ nie ma równiez sprzegła hydraulicznego. Kocioał i reszta zamontowe sa w piwnicy, ale sam modul wyswietlacza w dodatkowej obudowie na parterze w salonie ( ustaiwona jest funkcja korekty temperatury). Czujnik temp. zasobnika podpiety jest do kotła i chyba dlatego regulator nie moze kontrolowac pracy kotla i zasobnika - grzeje caly czas kiedy tylko temp wody spadnie. Sam podlaczylem - dodatkowo drugi czujnik SP do modulu regulatora oraz czujnik VF1 na rurce zasilania układu (okolo 20cm od kotla dlatego ze nie ma sprzegla) oraz na rozdzielaczu do podlogowki VF2. Gneralnie uklad ma wygladac tak jak na rysunku z przykladu 1 instrukcji regulatora tylko nie wiem jak przelaczyc kontrole zasobnika do regulatora. Serwis byl wykoywal kotłownie, ale pominal kwestie regulatora pogodowego, pomomo iz u nigo zakupilem caly zestaw i wykonywal kotlownie...powoli trace cierpliwosc do tego zestawu ! Jak na razie zuzuycie gazu za okres 27.10.2006 do 9.12.2006 wynosi 450m3, to chyba za duzo na dom 200m2 ze scianami trojwarstwowymi 4 osoby i kociol kondensacyjny ???!!! czy podlogowka moze pracowac bez zawory trojdrogowego i dodoatkowej pomy przy max temp zasilania ustawionej na 55st C? prosze o wskazowki co z tym zrobic.
  7. Kto wie jak skonfigurowac poprawnie regulator VRC630 do prac z kotłem kondesacyjnym Vaillanta i zasobnikiem od strony elektrycznej i programowej? Co oznaczam temperatura min i max zasilania i jak sie to ma do kondesacji i zuzycia gazu? Gdzie ustaiwc temp pracy kotla (55/45 )tak aby pracowal w kondenascji?
  8. Witam, mam usiebie załozony kociol Vaillanta EcoTec +zasobnik 120l +reg pogodowy VRC630. Całośc instalował "specjalista" ktory chyba do konca nie wiedział co robi!!! - w zwiazku z tym prosze o porade jak powinno byc wykonane połączenie elektryczne pomiedzy kotłem i reg VRC630,bo w tej chwili jest talk ze pomimo ustawienia przedziałów czasoywch na regulatorze kociol i tak podgrzewa zasobnik do temp ktora ma ustawiona na kotle a nie na regulatorze VRC630 a do tego grzeje wode na okrągło !!!. Może ktoś wie jak funkcjonuje taki regulator bo czasami mam wrazenie ze pomimo ustawienia na nim temp pokojowej np. 22st gdy w pokoju panuje 20st to on blokuje prace kotła - ma to miejsce szczegolnie wiczorami.... Bardzo prosze o wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...