Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arko.kowalski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

arko.kowalski's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Obserwujemy Waszą budowę praktycznie od jej początku. My- Dorota i Arek /!/ również rozpoczęliśmy budowę Słonecznego Zaczęło to się na wiosnę 2013 roku i podobnie jak Wy budujemy małymi kroczkami w miarę przypływu gotówki. Doszliśmy tak do zewnętrznych ścian, kanalizacji pod chudziakiem oraz chudziaka. Teraz wykorzystując swoje wrodzone zdolności nabyte wcześniej doświadczenie dzielę wnętrze domu ściankami działowymi. Idzie mi całkiem nieźle, ale musiałem chwilowo zawiesić prace ze względu na upały. Suporeks wypija wodę z zaprawy w takim tempie, że kiedy kładzie się kolejnego pustaka, to zaprawa jest już sucha i twarda. Jeśli zechcieli byście podzielić się z nami informacją na poniższe pytania, to będziemy bardzo wdzięczni: być może nie doczytałem, ale w jaki sposób planujecie ocieplić sufit, który jak wnioskuję będzie z płyt g-k. My przyjęliśmy wersję ocieplenia za pomocą izolacji nasypowej czyli mówiąc po ludzku granulatu celulozy wsypanego od strony strychu bezpośrednio na płyty sufitu. I drugie pytanie dotyczące również sufitu. W jaki sposób podwieszone zostały płyty g-k. Jakie wieszaki, rusztowanie, płyty oraz ilość ich warstw. Trochę się rozpisałem, ale lepiej pytać niż błądzić. Dziękujmy za odpowiedzi i pozdrawiamy.
  2. Jestem właścicielem traktorka produkcji bardzo bliskowschodniej, o nazwie Motobłok 1, taka jednoosiowa, cholernie głośna ale i mocna maszynka. Mazsyna jest super, ale po kilku latak eksploatacji trzeba wymienić uszczelniacze osi napędowej.Ponieważ te które są obecnie założone nie są oryginalne tylko dorabiane, nie wiem na jakie powinienem je wymienić. Może ktoś z forumowiczów ma instrukcję obsługi tego ustrojstwa i mógłby mi pomóc. Będę bardzo wdzięczny.
  3. Jestem właścicielem jednoosiowego traktorka ogrodowego produkcji bardzo bliskowschodniej. W komplet wchodzi duuuża przyczepa /250 kg ładowności/ brony, pług odwracalny, obsypnik do ziemniaków. kosiarkę listwową szerokości 1,1 m. i co najważniejsze glebogryzarkę. Ustrojstwo ma silnik 5,5 KM prawie identyczny jak silniki amerykańskie, a według napisu na osłonach pasków klinowych którymi przenoszony jest napęd do "skrzyni biegów"- dwa biegi do przodu idwa do tyłu- oraz na koło z którego pobierany jest napęd do kosiarki, nosi nazwę "MOTOBLOK MB 1". Maszyna jest naprawdę super, ale stwierdziłem, że z pod uszczelniaczy osi czyli tzw simmerringów wydostaje się olej. I tu zaczęły się problemy. Okazało się, że uszczelniacze te nie są oryginalne, tylko dorabiane z innych. Zakup oryginałów lub zamienników jest możliwy ale tylko pod warunkiem posiadania numerów części oryginalnych. Pomimo poszukiwań nie udało mi się wejść w posiadanie instrukcji ciągnika, a tylko tam są wymienione numery części zamiennych. Może ktoś z forumowiczów jest właścicelem takiego traktorka lub co najmniej instrukcji obsługi i mógłby mi pomóc?
  4. Jak widać za oknem zimy nie ma. Temperatury nie są niższe niż 0 stpni, więc piec pracuje praktycznie wyłącznie w nocy- pow. domu łącznie ok.200 m na trzech poziomach, temperatura ustawiona na programatorze pokojowym 21 oC.Po załadowaniu 100 kg ekogroszku do zasobnika wystarcza go na tydzień. Jakie będzie spalanie jak temp. spadnie poniżej 0 również w dzień jeszcze nie wiem, bo piec pracuje dopiero od początku grudnia. A co do utrzymywania temperatury pieca powyżej 60 0 C, to w instrukcji DEFRO jest równiez taka informacja- autor mówi o zagrożenie rdzą, ale jest też inna informacja: w przypadku gdy piec używany jest przy niższych temperaturach, zaleca się wygrzanie go raz na tydzień w temp. 70-80 0 C. Wydaje mi się, że zalecenia co do tepmeratury spododowane są ostrożnością producentów kotłów. W przypadku zastosowania byle jakiego materiału, a nie stali kotłowej, może faktycznie nastąpiś rdzewienie powierzchni pieca od środka, czyli od komory paleniskowej.Przy nadmiernym schłodzeniu pieca może nastąpić wykroplenie się wody na powierzchni blachy, a jak będzie to podły materiał to fatycznie piec może po jakimś czasie przerdzewieć.
  5. Piece na paliwo stałe, np. eko-groszek mają funkcję podtrzymania palenia. Ja ustawiłem, aby podajnik oraz wentylator pracowały co 5 minut. Czasu pracy nie ustawia się, ale z obserwacji wynika że jest to około 3 sek. Węgiela praktycznie nie ubywa, a jak temperatura w mieszakniu spadnie poniżej zadanej na czujniku pokojowym, to piec rusza pełną parą 25W- 15 sekund pracy, 40 sek. przerwy. Pozdrawiam.
  6. Pierwszy raz udzielam sie na forum, więc z góry przepraszam za błędy. Stwierdzasz, że piece na eko groszek są super i można palić w nich owsem. W tym roku kupiłem piec defro na ekogroszek i jak narazie jestem zadowolony, ale... narazie, dopuki nie ma mrozów ładuję go co tydzień. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć jaki wygląda przystawka do owsa i gdzie ją można zobaczyć " na żywca" oraz ile może kosztować. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...