Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jurenpi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jurenpi

  1. Nie narzekaj, że stemple po 3zl /szt są drogie. Kupowałem na ogrodzenie działki stemple po 4zł/szt i uważałem, że super tanio, w wielu innych miejscach były po 5zł. No, i jeszcze płaciłem za transport Ponieważ też w wielu miejscach ceny, które podaję ostro odbiegają od cen podawanych przez inne osoby muszę dodać, że nie mieszkam w stolicy ani w jej okolicach. Buduję w woj. Dolnoślaskim na wsi niedaleko miasteczko 80tys. Kris-ch : podana przez Ciebie ostatnia kalkulacja jest super tzn. godna pozazdroszczenia. Marzy mi się z moim Zenitem i garażem wolnostojącym zamknąć w stanie surowym otwartym w 180tyś. (bez poddasza niestety i ze stropem drewnianym i podejrzewam, że i pokryciem z blachodachówki)
  2. jurenpi

    Grupa budująca Zenit

    Nie narzekaj, że stemple po 3zl /szt są drogie. Kupowałem na ogrodzenie działki stemple po 4zł/szt i uważałem, że super tanio, w wielu innych miejscach były po 5zł. No, i jeszcze płaciłem za transport Ponieważ też w wielu miejscach ceny, które podaję ostro odbiegają od cen podawanych przez inne osoby muszę dodać, że nie mieszkam w stolicy ani w jej okolicach. Buduję w woj. Dolnoślaskim na wsi niedaleko miasteczko 80tys. Kris-ch : podana przez Ciebie ostatnia kalkulacja jest super tzn. godna pozazdroszczenia. Marzy mi się z moim Zenitem i garażem wolnostojącym zamknąć w stanie surowym otwartym w 180tyś. (bez poddasza niestety i ze stropem drewnianym i podejrzewam, że i pokryciem z blachodachówki)
  3. Witam wszystkich, u mnie budowa zenita stoi już chyba 2 miesiące. Kilka powodów: 1. geodeci popelnili pomyłkę przy wytyczaniu bydunku na dzialce, walnęli się o 5metrów. wyszlo dopiero po zasypaniu fundamentów i teraz jest problem jak to formalnie dopiąć. Nie łamię żadnych wymógów ani względem sąsiadów ani linii zabudowy ale zapisy w dzienniku są zrobione aż do zasypania fundamentow więc teraz nawet zrobienie aneksu do projektu jest jakoby nie na miejscu.... w każdym razie nie po kolei... prawo budowlane nie przewiduje możliwości popelnienia pomyłki 2. biuro adaptujące mój projekt zapomniało o lawach pod komin i przypory, fundamenty już ocieplone, zaizolowane i zasypane, trzeba będzie rozkopywać, rozizolowywać, rozkuwać... 3. firma, która robiła mi fundamenty zrobiła mi też kosztorys na resztę, tutaj uwaga: stan surowy (fundamenty, ściany, dach - bez oceipelenia, okien, instalacji, zenit + osobny garaż 2 stanowiskowy 280tyś). Przez tydzień miałem doła... Mam pytanie do Krys-ch na zalączonycyh zdjęciach nie masz przypór... czy planujesz je zrobić i czy masz pod nie ławy fundamentowe czy też planujesz to zrobić jakoś inaczej, może jakimś lekkim materiałem wyłącznie... może Twoi fachowcy coś ci rozsądnego w tym zakresie zaproponowali bo na moich fachowców niestety nie mogę liczyć i nie wydaje mi się bym mógł znaleźć lepszych.
  4. jurenpi

    Grupa budująca Zenit

    Witam wszystkich, u mnie budowa zenita stoi już chyba 2 miesiące. Kilka powodów: 1. geodeci popelnili pomyłkę przy wytyczaniu bydunku na dzialce, walnęli się o 5metrów. wyszlo dopiero po zasypaniu fundamentów i teraz jest problem jak to formalnie dopiąć. Nie łamię żadnych wymógów ani względem sąsiadów ani linii zabudowy ale zapisy w dzienniku są zrobione aż do zasypania fundamentow więc teraz nawet zrobienie aneksu do projektu jest jakoby nie na miejscu.... w każdym razie nie po kolei... prawo budowlane nie przewiduje możliwości popelnienia pomyłki 2. biuro adaptujące mój projekt zapomniało o lawach pod komin i przypory, fundamenty już ocieplone, zaizolowane i zasypane, trzeba będzie rozkopywać, rozizolowywać, rozkuwać... 3. firma, która robiła mi fundamenty zrobiła mi też kosztorys na resztę, tutaj uwaga: stan surowy (fundamenty, ściany, dach - bez oceipelenia, okien, instalacji, zenit + osobny garaż 2 stanowiskowy 280tyś). Przez tydzień miałem doła... Mam pytanie do Krys-ch na zalączonycyh zdjęciach nie masz przypór... czy planujesz je zrobić i czy masz pod nie ławy fundamentowe czy też planujesz to zrobić jakoś inaczej, może jakimś lekkim materiałem wyłącznie... może Twoi fachowcy coś ci rozsądnego w tym zakresie zaproponowali bo na moich fachowców niestety nie mogę liczyć i nie wydaje mi się bym mógł znaleźć lepszych.
  5. Witam i pozdrawiam Zenitowiczów My jesteśmy na etapie zasypanych i zagęszczonych fundamentów. Kilka drobnych zmian w naszym projekcie to: - nie ma lazienki w sypialni - nie ma drzwi z sypialni na taras - garaż adaptujemy na pokój - rezygnujemy z jednej ze środkowych sypialni na rzecz powiększenia łazienki i drugiej środkowej sypialni - przerabiamy konstrukcję dachu rezygnując z kratownic i wiązarów - zmieniamy strop oczywiście - garaż robimy wolnostojący 2 stanowiskowy co do kosztów, mogę podać jedynie koszty fundamentów do etapu o którym pisałem. Obejmują wszystko robociznę, sprzęt, materiały, transport itp itd Tu mala poprawka, teren objęty szkodami gorniczymi więc fundamenty zupełnie inne niż w standardowym projekcie, mocno zbrojone, ze ściągami i zbrojonymi trzpieniami w narożnikach ściąn. Takie fundamenty z izoalcją styropian 10cm, zasypane zagęszczone to koszt ok. 50tyś brutto z tego będzie jakiś zwrot z kopalni może ok. 8-10tyś więc można powiedzieć 40tyś (budynek + garaż). Czekam na kosztorys stanu surowego z dachem A że jak widzę, nasz Zenit to pierwszy tak mocno u podstaw zbrojony załącze kilka fotek: http://www.e-jpa.com/zenit/hpim3365.jpg http://www.e-jpa.com/zenit/hpim3367.jpg http://www.e-jpa.com/zenit/dsc00098.jpg http://www.e-jpa.com/zenit/dsc00130.jpg
  6. jurenpi

    Grupa budująca Zenit

    Witam i pozdrawiam Zenitowiczów My jesteśmy na etapie zasypanych i zagęszczonych fundamentów. Kilka drobnych zmian w naszym projekcie to: - nie ma lazienki w sypialni - nie ma drzwi z sypialni na taras - garaż adaptujemy na pokój - rezygnujemy z jednej ze środkowych sypialni na rzecz powiększenia łazienki i drugiej środkowej sypialni - przerabiamy konstrukcję dachu rezygnując z kratownic i wiązarów - zmieniamy strop oczywiście - garaż robimy wolnostojący 2 stanowiskowy co do kosztów, mogę podać jedynie koszty fundamentów do etapu o którym pisałem. Obejmują wszystko robociznę, sprzęt, materiały, transport itp itd Tu mala poprawka, teren objęty szkodami gorniczymi więc fundamenty zupełnie inne niż w standardowym projekcie, mocno zbrojone, ze ściągami i zbrojonymi trzpieniami w narożnikach ściąn. Takie fundamenty z izoalcją styropian 10cm, zasypane zagęszczone to koszt ok. 50tyś brutto z tego będzie jakiś zwrot z kopalni może ok. 8-10tyś więc można powiedzieć 40tyś (budynek + garaż). Czekam na kosztorys stanu surowego z dachem A że jak widzę, nasz Zenit to pierwszy tak mocno u podstaw zbrojony załącze kilka fotek: http://www.e-jpa.com/zenit/hpim3365.jpg http://www.e-jpa.com/zenit/hpim3367.jpg http://www.e-jpa.com/zenit/dsc00098.jpg http://www.e-jpa.com/zenit/dsc00130.jpg
  7. Dzisiaj miałem otrzymać od nich I-szą transzę i zgadnijcie co się stało? Okazało się, że wszystkie dokumenty z wyjątkiem wniosku do sądu o wpis do hipoteki miały źle wpisany numer ksiegi wieczystej. Oczywiście numery KW do dokumentow wprowadzają urzędnicy banku z kserokopii oryginałów, ktore sami sobie kserują. Żadnej jednak informacji z banku o tym, że są blędy nie otrzymaliśmy. To czysty przypadek, że Pani w oddziale chciała nam powiedzieć, który w kolejce do przelania jest nasz kredyt. Dziwny to bank, wnioskowaliśmy o 24 miesięczną i karencję i okres zakończenia inwestycji i dostaliśmy: 24 m-ce karencji ale już tylko 18-mcy na odbiór inwestycji (bo za przedłużenie potem pobiorą sobie prowizje), działkę, na zakup której miałem fakturę sprzed 1.5 roku wycenili na 2/3 ówczesnej wartości podczas gdy dzisiaj jest warta drugie tyle. Ma to znaczenie takie, że wpada się z niskim udziałem wlasnym w coraz wyższe progi o coraz wyższym oprocentowaniu... generalnie szkoda gadać... myślałem, że przynajmniej w trakcie budowy nie będzie problemu z bankiem bo to rzekomo im zależy na kliencie no i nie są to instytucje państwowe. Tu się jednak okazuje że urzędy państwowe i samorządowe biją na glowe nasze kochane banki... nie wiem tylko, czy w innych bankach nie byloby gorzej dlatego nie koniecznie odradzam ale bądźcie czujni...
  8. Witam, Czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat możliwości dofinansowania lub jakichkolwiek innych form pomocy z funduszy proekologicznych w przypadku budowy energooszczędnych kotlowni. Generalnie chodzi mi o możliwośc wsparcia instalacji ogrzewania na bazie pomp ciepła. Jedyne na co trafilem na necie to oferta kredytowa BOŚ we współpracy z WFOŚiGW województwa dolnośląskiego. Zawsze to coś ale... może gdzieś da się lepiej???
×
×
  • Dodaj nową pozycję...