Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kaka11

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kaka11

  1. Zdecydowanie należy najpierw wprawić okna. Zresztą ocieplenie budynku powinno robić się na samym końcu. Wiele rzeczy robi się wcześniej, jak np. tynki wewnętrzne i posadzki, aby mogły swobodnie wyschnąć. W ocieplonym domu schnięcie tynków wewnętrznych jest o wiele dłuższe.
  2. Szukam ekipy od dociepleń budynków. Jeśli macie kogoś godnego polecenia to będę zobowiązany.
  3. Zmiana rodzaju stropu, to jedno z największych odstępstw od projektu jaką możecie zrobić przy budowie domu. Nie wiem zresztą jaki inny element konstrukcyjny mógłby być istotniejszy od stropu. Jeśli nie zaakceptował tej zmiany projektant (pewnie musiałby zrobić ponowne obliczenia) to na prawdę gratuluję wam dobrego samopoczucia i odwagi. Ja bym w takim domu nie zamieszkał.
  4. Miedź to chyba kolor naturalny dachówki Robena, a przynajmniej zbliżony do naturalnego. Kasztan jest barwiony tylko z wierzchu (nie w masie), wiec to może rodzić późniejsze kłopoty z odbarwieniami. Wybierz więc miedź, u mnie prezentuje się dobrze, a z jakością również nie ma problemu. Dach wygląda ładnie i co najważniejsze nie przecieka.
  5. "Panie nie czytaj Muratora bo tam same brednie wypisują" "Szefie zagęszczamy? Po co? Wodą polej, a paliwo zlej do baniaka, sprzeda się"
  6. To był tylko argument pomocniczy. Mają ceny jak wszyscy, więc takie jak i ty na przykład, więc wychodzi na zero. Choć tutaj mogę się posłużyć przykładem. Instalator WOD-KAN dał mi lepsze ceny w tej samej hurtowni za materiał, niż mi udało się uzyskać i pewnie jeszcze na tym zarobił. Tak też miałem jeśli chodzi np. o piec gazowy. Kupiłem piec taniej o 30% w stosunku do ceny wyjściowej, tylko dlatego że wziąłem przez instalatora, który skasował za podłączenie. Rabat duży bo instalator znajomy, choć jak nie jest znajomy to też można z nim negocjować duży rabat. No i z ekipą płacisz za materiał 7% VAT, i nie musisz się później mocować z urzędem skarbowym, żeby ci tą różnicę zwrócili. No chyba że ekipę zatrudniasz na czarno, ale to kolejny stres i możliwe kłopoty.
  7. Jenostanowiskowy w którym będzie stał stół pingpongowy . Domu nie buduje się dla samochodów.
  8. Tylko bruk. Wychodzi taniej niż płytki, a jest ładniejszy, miej obciachowy (pewnie podpadnę ), i przede wszystkim bardziej trwały.
  9. Jasne jak masz czas, to sobie możesz szukać, za transport zapłacić, rozładować go lub zapłacić za rozładunek , pilnować go musisz bo jak ci ukradną z budowy to twój problem nie ekipy, z reklamacjami się bujać i tak wyliczać można by jeszcze. Kto wam każe przepłacać za materiały jeśli kupuje je ekipa? Przecież ceny są znane i można sobie je poszukać w internecie przecież. Jeśli wygolą wam cenę x za materiały, to można im udowodnić że rzeczywistość jest inna. Pomijam fakt, że budowlańcy mają lepsze rabaty niż pierwszy lepszy misiu rysiu z ulicy. Można oczywiście wyliczyć wszystko. Tylko co zrobisz jak murarz ci powie, że jednak to za mało 30 cegieł, bo odpadów było sporo, że zabrakło 20 worków cementu, że zabrakło paliwa do zagęszczarki, bo zagęszczać musieli sporo itp., nie chce mi się wyliczać. Pewnie powiesz mu, że ma się bujać i ciebie to nie obchodzi . Reasumując ewentualne wasze „oszczędności” w zdobyciu tańszego materiału, rozmyją się z rzeczywistością, a wolnego czasu dla rodziny i na przyjemności nikt już wam nie zwróci. Generalnie jeśli chodzi o obie opcje to można powiedzieć, że finansowo wychodzi na zero. Dla mnie argumentem za ekipą z materiałami, był właśnie święty spokój i wolny czas i jestem ciekaw czy wybudowaliście taniej ode mnie?  Możemy się licytować jeśli chcecie.
  10. Brać ekipę tylko z materiałem. Podpisujesz umowę na konkretną kwotę i wybrany materiał i w duszy masz jak się będą gospodarzyć. Ekipa szanuje materiał, nie kradnie itd. Jak ty będziesz miał załatwić materiał, to zginie paleta cegieł, x worków cementu itd. Czety takie budowy i ekipa może sobie postawić dom za pieniądze inwestorów.
  11. U mnie zginęła tylko siekiera. Fajna cholera była.
  12. wezwij strażaków z pompa a zonce to moze jednak odpusc to kopanie ... A dlaczego ma odpuścić? Równo uprawnienia chcą to niech kopią.
  13. Ja mam segmentową tego producenta i sprawuje się dobrze. Segmentowa w stosunku do uchylnej, jest chyba wygodniejsza w użytkowaniu.
  14. Ja mam Toprock 15 + 10. Dobre ceny mają obecnie w Castoramie i LM.
  15. Ja mam szambo betonowe z Matbetu. http://www.matbet.pl. Tani nie są ale jakościowo dają radę. Jeśli będziesz jeździł samochodem to tylko betonowe . Matbet robi szamba z betonu B45 chyba, czyli szczelne i nie trzeba ich malować. Kręgi łączysz dodatkowo na klej, który przywożą razem z szambem.
  16. Sprawdź te ściany 2 m łatą i będziesz wiedział czy są równe. Sprawdź też kąty.
  17. A mało jest napisane powyżej? Dodam tylko że na etapie tynkarzy ściany nie okazały się być tak równe jak pierwotnie wychodziło z pomiarów. Ale też tragedii nie było., Ściany mam proste kąty również proste, gdzie trzeba to wyprowadzone tynkiem.
  18. Jak to mówią? Uderz w stół a nożyce się odezwą. Może nie mam tak ekstremalnych doświadczeń z "fachowcami" jak założycielka tego tematu, ale równie "fajnie" i czasami godne opisania. Więc nie obrażajcie się panowie fachowcy do niestety jesteście w tym samym worku, co znakomita większość partaczy. Więc fajnie, że robicie dobrą robotę. Pracujcie dobrze dalej, aby poprawić obraz fachowca w naszym kraju bo jest on bardzo słaby. To co zrobili u mnie panowie tynkarze np. to nadaje się na kabaret, a nawet ocierało się o kryminał w pewnym momencie. Więc proponuje ogarnijcie się Panowie i zabierzcie do poprawiania wizerunku. a nie będziecie musieli czytać takich postów!.
  19. Sporo chcesz podnieść. Ja ścianki kolankowe według projektu miałem 84 cm, podniosłem je o 12 cm i miejsca w tej chwili jest sporo, idzie podejść na 50 cm do ścianki kolankowej bez nachylania się. Na pewno takie podniesienie poddasza zeszpeci bryłę budynku. Można to trochę zniwelować wydłużając krokwie. Wtedy dom nie powinien wyglądać jak kurnik. . Jeśli chodzi o formalności, to na zmianę musi się zgodzić projektant domu, więc najlepiej z nim uzgadniać poprawki. Tak duża zmiana w projekcie budynku będzie również wymagała zgody urzędu, ale tu nie jestem już pewien i najlepiej zapytać na miejscu w urzędzie.
  20. No to fajnie że są tacy super. Nie trafiłem do nich bo nie musiałem widocznie. No ale jeśli chcesz się licytować, to ja dostałem ostateczną ofertę z umową e-mailem po 23 , I wyobraź sobie, że oni również przyjeżdżają do klienta (tak jak przedstawiciele pewnego szeroko reklamowanego w TV banku), są bardzo elastyczni, przechowali mi bramę garażową 2 miesiące, jak czekałem na tynkarzy i tak bym mógł jeszcze wymieniać. Ja z czystym sumieniem mogę ich polecić. Z umowy wywiązali się w 110%. Generalnie dobrze że są jeszcze tacy wykonawcy.
  21. To jeśli już mowa o oknach to polecam również przedstawiciela Oknoplastu z Góreckiej w Poznaniu. Nie było żadnych problemów z zamówieniem montaż sprawny, mimo że trwał cały dzień ale to moja wina bo okien tyle mam . Cenowo też się dogadaliśmy, choć negocjacje trwały długo. A okna i rolety prezentują się znakomicie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...