Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jacek_O

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Jacek_O's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. GMX jeżeli chciałbyś zastosować ogrzewanie nadmuchowe, to przy takiej instalacji jest możliwość dołozenia modułu klimatyzacji na piecem. W zimie ogrzewanie w upalne lato przyjemny chłodek Z JEDNEJ INSTALACJII. Jest to jeden poważnych argumentów, który skłania mnie do zastosowania ogrzewania nadmuchowego.
  2. Dołączam do poprzednika. Też stoję przed wyborem przydomowej oczyszczalni. Do Anonima: Jeżeli jednak nie chcesz pisać na forum czekam na maila. Z CIEKAWOŚCIĄ !!!
  3. Zanim otworzysz nowy temat najpierw poszukaj na poprzednich stronach forum. To już było. Ale jak zacząłem pisać, to podam adres: http://www.intersoft.pl/wymarzony.htm
  4. Fazi ! ZA ŻEBERKO !!! nie za sztukę
  5. Witam Koleżeństwo ! Po wysłuchaniu opinii ludzi, którzy wymyślili sobie "ciekawe" ogrodzenia a szczególnie po analizie kosztów takich ciekawostek decyzja (dla mnie) jast jedna - dobra siatka obsadzona iglakami lub tujami, bo w przypadku czgoś liściastego trzeba sprzątać liście !!! okropne prawda.
  6. Witam Krzysztofa i wszystkich zainteresowanych! W poszukiwaniu biblioteki obiektów do Arcon'a przewertowałem już sporo miejsc i nie udało mi się zdobyć nic takiego w "wersji darmowej". Na stronie http://www.intersoft.pl (dystrybutor programu) jest do kupienia biblioteka mebli polskich za 80zł.+VAT. Jeżeli nie zdobędę nic innego to pewnie ją kupię. CHYBA, ŻE WIARUS NAM POMOŻE !!!
  7. Z moich obliczeń wynika, że różnica kosztów na korzyść lub niekorzyść fundamentów lanych wynika z konstrukcji domu. W moim przypadku dom bez podpiwniczenia, więc ściany lane do najniższego poziomu ziemi szalunkiem był wykop a dalej do "0" ok. 50 cm cegła. Po rozważeniu wielu możliwości-szybko i najtaniej (w moim przypadku).
  8. Do Wojtka M. i nie tylko. W uzupełnieniu MAT'a. Nie chcę być posądzony o reklamę firmy, do której link zamieścił MAT, naprawdę nic z tego nie mam, ale w ubiegłym roku zakupiłem "TAM" program "Wymarzony dom". Jest to "okrojony" ArCon po bardzo przystępnej cenie i jak do mojego użytku zupełnie wystarcza. Z jego pomocą pokazałem projektantowi w jakim domu chciałbym mieszkać i taki przelał na projekt. Można dokupić bogatą bazę mebli (w wersji standartowej jest dosyć uboga) ale też można pobawić się w meblowanie. Po bliższe informacje zajrzyj na stronkę powyższej firmy lub "krzyknij" do mnie na forum to napiszę Ci więcej.
  9. Po pierwsze od kilku lat mieszkam z rodzicami (teściami mojej żony), wcześniej mieszkaliśmy SAMI!!! Kto był w takiej sytuacji temu nie muszę wyjaśniać. Nie to żebym narzekał, dom jest w miarę duży i nie wchodimy sobie w drogę ale mam przyjemniejsze doświadczenia gdy mieszkaliśmy osobno, więc postanowiliśmy z żoną pomieszkać znowu we własnym domu. Po zapoznaniu się z ofertą cenową nowych mieszkań (nie mam uprzedzeń co do bloków bo może mieszkałe w czystej klatce z normalnymi sąsiadami) decyzja była natychmiastowa działka za miastem i nieduży dom. Mam nadzieję,że następny rok powitam U SIEBIE.
  10. Witam zainteresowanych ! Może niewiele,ale wiem trochę z niedługiego doświadczenia. W listopadzie 2001, po namowach znajomego użytkownika, takie ogrzewanie założyłem w swojej firmie (200m2 budynek parterowy pomieszczenia na jednym poziomie). Od tego czasu, po niewielkich poprawkach, wszystko jest OK. Po pierwsze szum. Tak jak ktoś już wspomniał ważny jest przekrój kanałów, oraz moc pieca, kratki maskujące i doświadczony wykonawca (bardzo ważne!!!). Jak takiego poznać? Proste! Niech zaprowadzi Cię tam gdzie wykonał taką instalację. Jeżeli nie wstydzi się swojej roboty zrobi to z chęcią, a Ty zobaczysz, porozmawiasz z użytkownikiem itd. Ale odbiegam od tematu. Co do szumu. Piec, który kupiłem ma trzy prędkości wentylatora i trochę większą moc (niewiele) od minimalnej mocy potrzebnej wynikającej z obliczeń. Powietrze jest cieplejsze, prędkość jego nawiewu mniejsza, kanały o odpowiednio dużym przekroju. Mimo to szum był słyszalny. Lekarstwem okazała się zmiana kratek. Te zamontowane na początku "wypuszczały" zbyt mały strumień powietrza. Po zmianie na inne, a w niektórych miejscach zdjęte szumu powietrza NIE SŁYCHAC! Jeśli chodzi o kurz, to kwestia filtra na czerpni powietrza w piecu i prędkości wentylatora. Ja nie mam z tym problemu. Co prawda alergikiem nie jestem, ale na meblach jest go mniej niż miałe przy ogrzewaniu grzejnikami. Jedyny minus (jak do tej pory) to podgrzewanie wody. Potrzebne jest osobne urządzenie. Jak się tak rozpisałem to jesze o kosztach. Koszt całkowity łączenie z piecem (dane pomieszczeń jw. to 16 tys. zł. Podsumowując: Jeżeli przez sezon grzewczy nie zauważę innych wad oprócz braku CWU z jednego urządzenia założę taką instalację w domu jednorodzinnym.
  11. Cytat z Gazety Prawnej: "...Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy. Pracami przygotowawczymi są: -wytyczenie geodezyjne obiektu w terenie -wykonanie niwelacji terenu -zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów -wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem..."
×
×
  • Dodaj nową pozycję...