Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

woren

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez woren

  1. woren

    Odbcie lustrzane

    NO ale załóżmy ze budynek byłby wybudowany, więc chyba by trzabyło wszystko od początku, pozwolenia itp....
  2. Witam w Nowym Roku!! Problem dotyczy projektu domku jednorodzinnego. Kupiłem projekt budynku Odbcie Lustrzane. A chciałbym mieć normalnie. Co bys się stało gdybym wybudował normalnie a w pozwoleniu na budowe byłby projekt z odbiciem lustrzabnym??
  3. A więc wychodzi na to że jestem prekursorem takiego montażu??
  4. Witam Wykonuje w swoim domu schody. Konstrukcja jest z stalowych kształtowników, zaś trepy z drewna klejonego bukowego. Pytanie dotyczy połaczenia tych dwóch elementów do siebie. Interesuje mnie przyklejenie trepa do stali. Chciałbym zastosować klej Pattex Total Fix PL700: http://www.pattex.pl/content/view/152/217/ bądź soudal totalfix Czy takie połaczenie będzie trwałe przez lata??.Nie będzie się to odklejało i odspajało wraz z biegnącym czasem??
  5. Ale Panowie, tak moim rozumem, takim nacięciem może dostawać się wilgoć od spodu, nie jest to gładka powierzchnia. A drugą rzeczą to na 10 opakowań połowa ma te frezy , w 5 opakowaniach owe były.
  6. Witam Na wstępie życze Wam Wszystkim dużo zdrowia z okazji nadchodzących Świąt, oraz wytrwałości i cierpliwości Naszych wykonawców. Problem mój dotyczy Paneli podłogowych firmy Kronopoł. Otóż prawie na każdej paneli z tyłu jest na całej długości wycięty frez. Poniżej fotka: http://members.lycos.co.uk/woren0/panela.jpg A teraz moje pytanie odnośnie wg mnie Wady, czy norma PN-EN-13329 (Laminowane pokrycia podłogowe --Elementy z warstwą użytkową na bazie aminoplastycznych termoutwardzalnych żywic) przewiduje takie moim zdaniem uchybienia??. Proszę o porady i wskazówki odnośnie mojego problemu.[/url]
  7. Witam Jaka powinna być minimalna odległość projektowanego budynku (16 x 30m)od bloku mieszkalnego(wysokosc ok 20m) Wysokosc projektowanego budynku 7 metrów. Pozdrawiam
  8. Jesli ktos jest z okolic stalowej Woli, bądź okolic prosze o namiary na jakieś piaskownie, żwirownie, gdzie moge kupić pospółke itp.
  9. woren

    poziomy

    Ma tam być powierzchnia pod sklep, takze wózków widłowych raczej nie będzie. Mówiąc "jakaś konstrukcja" co masz na myśli??.
  10. woren

    poziomy

    Piasek i beton . NIe za dużo tego piachu by było??
  11. Problem dotyczy podłogi w lokalu o powierzchni 400m2. Mianowicie mam różnice poziomów w pomieszczeniach: duża sala 260m2 Poziom 0,00 Pokój 1 , 60m2 poziom+0,65 pokoj 2 50m2 poziom +0,18 Chciałbym wyrównać poziomy w tych pomieszczeniach na +0,65. Piwnic nie ma nigdzie. Znacie jakies proste i szybkie technologie??. POZDRAWIAM!!
  12. a pamiętacie czasem ile Wam od m2 brali??. jakiej grubości macie te tynki. Stosowaliście jakieś gruntowania o ściany przed tynkowaniem??. a Zaprawa jaka była ??
  13. woren

    Tynki

    Coś nie mogę znaleść. Dorzuce jeszcze jedno pytanie. Jakiej marki i klase cmentu polecicie do tynkow cw na bloczki??
  14. Witam!! Moze mi ktoś powiedzieć czy stosował ktoś z WAS tynki C/W na bloczki siporex??. Jeśli tak to tak mniej więcej powiedzcie mi ile Wam poszło cementu , wapna i piasku. Jakie stosowaliście proporcje. ?? Czy poza polewaniem bloczków komórkowych stosowaliście jakiąś chemie?? Czekm na odpowiedzi Pozdrawiam
  15. Witam!! Moze mi ktoś powiedzieć czy stosował ktoś z WAS tynki C/W na bloczki siporex??. Jeśli tak to tak mniej więcej powiedzcie mi ile Wam poszło cementu , wapna i jakie stosowaliście proporcje. Pozdrawiam
  16. Dzięki,. A nacinał tak ktoś kiedyś?
  17. 1. Darń czyli humus jak to na pastwisku to się widzi na ile zalega, 30cm to spokojnie moze byc chyba. Jesli chcesz aby Ci powiedzieć zrób odkrywke na jakieś 50cm , a nastepnie zrób zdjęcie to sie powypowiadamy na ten temat. Humus to grunt orgraniczny ten ciemniejszy na ktorym rosnie trawa tzn. warstwa uprawna. Tak nawiasem mówiąc powiem Wam że humus ściąga sie głownie z powodu takiego że potem może się on przydać, bo jak przyjdzie kupować grunt orgraniczny to troche się zapłaci. A drugi powód humus nie zalega głęboko ale bądź co bądź i tak jest gruntem mało nośnym.
  18. Orientuje się ktoś z cenami cementu , piasku do tynkowania na podkarpaciu??
  19. Mam Do Was ekspertów małe pytanie. Otóż idzie wiosna i zbliża sie tynkowanie w moim domku wewnątrz. Tynki będą trójwastwowe cementowo-wapienne na gazobetonie(siporexy). Murowanie ręczne. Murarz/Tynkarz fachowiec powiedział mi że dobrze by było aby ponacinać pustaczki siekierką tzn. takich małych brzud narobic na pustakach wewnątrz. Co o tym sądzicie?? Moim zdaniem to troche głupie stwierdzenie, gdyż nie ma co niszczyć struktury pustaczków(jakby trzabyło to od razu by były ponacinane z takimi rowkami pewnie), a po drugie ciągłe uderzanie tą siekierką czy czymś tam moze czasem coś zepsuć mur, a chce on aby te rewki tak po 2 mm gdzieś były. Pozatym w żadnym poradniku majstra nie widziałem aby zalecane było takie nacinanie. Wypowiedzcie sie na ten temat Pozdrawiam!!
  20. LOL! A staniesz pod tym stopem jak będą szalunek ściągać? NO przyjmne w obliczeniach początkowych obciążenia zimenne i stałe jak dla hal produkcyjnych, współczynniki bezpieczeństwa jak dla obiektów sakralnych Przyjmne takie powierzchnie As w przekroju do zazbrojenia że mucha nie siada:). A na koniec policze stany graniczne ugięcia i zarysowania i wyjade z kraju
  21. Proponuje zapoznać się z PN-B-03264(2002)- Konstrukcje betonowe żelbetowe i sprężone, niecałe 142 strony:). Bardzo ciekawa lektura:). Mogę Ci zaprojektować po promocyjnej cenie, ale nie mam uprawnień, ale zaliczyłem projekty na uczelni z konstrukcji:)
  22. NO zależy jaki to dom sobie wymarzyłas??. Bo wiesz im bardziej coś skomplikowanego tym droższe.
  23. Płyta fundamentowa nigdy nie bedzie wg mnie lepszym rozwiązaniem z względu na takie "po prostu". Po co przepłacać??. Masz badania geotechniczne??, tzn warstwy gruntu na głebokości potrzebnych do obliczenia takiej płyty??. Obliczenia dla płyty jak i ławy są w sumie takie same(tylko podaje się wymiary L i B ine), więc jak masz nadmiar kasy to czemu nie:) W fundamentach chodzi o to aby stan graniczny nośności(maks. zdolnośc gruntu do przyjecia obciążeń) była większa od stanu granicznego użytkowalności( obciązenie stałe niekorzystne budynkiem). I przypóśćmy ze kontruktor-projektant obliczy Ci funamdenta na normalną ławę fundamentową i warunek zostanie spełniony z dużą rezerwą. A przepraszam , Ty chcesz mięc dobry domek pasywny, to co innego.
  24. woren

    badania gruntu

    A ja mam do Was pytanie, jak CI zleconiodawcy wykonywali te badania??. Tzn używali normalnych świdrów(ręcznych), co 1m przedłużanych??, co kazdy odwiert pobierali grunt z określonej głebokości??. Jaki czas im to zeszło??. Rozumie że pobierali grunt w 4 narożnikach budynku. A pytania takie bo studiuje budownictwo i ciekawe czy teoria idzie w parze z praktyką. Powiem że 5 miesięcy czekać na wyniki to dosyć długo. A odnośnie otrzymanej dokumentacji , to otrzymaliście ekspertyze, czy tylko wyniki badań,(wykresy naprężeń pierwotnych chyba nie było?)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...