Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A-K

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez A-K

  1. Andrzej. W wiekszości systemów wielkopłytowych obwody do gniazd wtykowych prowadzone są od gniazda do gniazda tzw. łączenie bezpuszkowe. Podczas remontu "tynkowania" tynkarze najczęściej zdejmują osprzęt "gniazda wtykowe".Prawdopodobnie nie potrafili ponownie prawidłowo połączyć tych gniazd. Jeżeli nie jesteś elektrykiem to nie radzę tego samemu szukać. Zareklamuj tynkarzy,powinni na swój koszt zamówić elektryka i naprawić.
  2. Cześć. Jeżeli twój projekt zakładał centralne ogrzewanie z pieca gazowego i montaż kuchenki elektrycznej bez innych energochłonnych odbiorników ( sauna,basen itp...)to śmiało możesz wystąpić do energetyki o moc przyłączeniową 15 kW. W projektach elektrycznych używa się też pojęcia moc zainstalowana byc może te 26 kW. Pozdrowienia Andrzej.
  3. Witam ! Jestem projektantem elektrykiem, pierwszy raz na forum. Wykonuję profesjonalnie projekty przyłączy do domów jednorodzinnych. Dla średnio wyposażonego domu w urządzenia elektryczne ( kuchnia elektr.,pralka i inne drobne urz.AGD, moc przyłączeniowa wynosi 15 kW.- zabezpieczenie przedlicznikowe dla tej mocy (w/g energetyki) wynosi 25A. Przy bardziej wyposażonych domach omawiam każdorazowo z inwestorem i obliczam moc przyłączeniową. Radzę przemyśleć wielkość mocy przyłączeniowej docelowej,gdyż póżniejsze podwyższanie też jest kosztowne, a może się okazać że bardziej niż dzisiaj.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...