Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druid29

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Druid29

  1. Witam, Klasyka gatunku - ubytki pianki montażowej (wychłodzenia przy ościeżach i parapetach) i nieszczelności wynikające z niewłaściwego docisku na uszczelkach. Szyby zespolone nie wykazują wad, ale widać zimną ramkę. Niestety zdjęcia są robione kamerą o niezbyt wyśrubowanej rozdzielczości i często nie widać dokładnie miejsca nieszczelmności: czy brakuje pianki, czy dmucha przez uszczelkę. Wykonawca nie postarał się o prawidłowe przedstawienie wyników pomiarów. Na termogramach wykonywanych na zewnątrz widać wpływ zimnego nieboskłonu (zimne cienie na oknach). Brak informacji o warunkach pomiarów.
  2. Aby pomiary termowizyjne przyniosły poprawne wyniki, różnica temperatur powinna wynieść co najmniej 10 stopni. Oczywiście im większa różnica tym lepiej. Płaski dach warto obejrzeć z obu stron - z wnętrza i z zewnątrz. No i warto obejrzeć cały dom, nie tylko dach. Pomiary z zewnątrz przeprowadzamy przy pochmurnej pogodzie lub kilka godzin po zachodzie słońca. Dach musi być suchy!!! Kamera termowizyjna umożliwia wykrywanie zawilgoceń warstwy izolacji, a badania takie można przeprowadzić nawet w środku lata. Wszystkie firmy termowizyjne podreślają, co można zobaczyć kamerą termowizyjną, więc nie będą tego powtarzał. Badania całego budynku "od środka" to standard badań termowizyjnych. W razie potrzeby mam kamerę i zapraszam do kontaktu.
  3. Okap - ma być ładny i cichy. Ja wybrałem Franke, ale na razie ozdabia kuchnię, bo jeszcze nie podłączyłem . Lodówkę mam Liebherr Icus - bardzo kulturalnie zrobiona i niezbyt głośna (w porównaniu z Whirlpoolem w mieszkaniu) Piekarnik - po analizie różnych marek najbardziej przypadł do gustu AEG B5731 - ładnie wykończony, wygodny, przemyślany, wykończenia stalowe zabezpieczone lakierem. Płyta indukcyjna AEG - pewnie jakiś standard. Zmywarka - dla mnie istnieje tylko BOSCH/SIEMENS, więc wybrałem ze średniej półki to co akurat było w dobrej cenie na allegro - SIEMENS SM66M030. Whilpool - raczej nie - choć nie miałem awarii, a po 7 latach pralkę dalej używam, a lodówka służy nowym właścicielom mieszkania, to wolę spróbować innej marki. Powiedzmy, nie były to sprzęty najwyższych lotów.
  4. Ja dałem się namówić na AEG - mam piekarnik i płytę indukcyjną. 2 pola zwykłe, 2 typu "power", czyli mające opcję przeączania na pełną moc. Grzeje kulturalnie, choć przy wyższych nastawach nieco ją słychać. Celowo wybraliśmy płytę ze stalową ramką aby w razie nieuwagi nie obtłuc krawedzi płyty. Na płycie stawiamy garnki Tefal - są pięknie wykonane.
  5. Ja w maju 2008 zapłaciłem za projekt + wykonanie jakieś 14 tys zł brutto. Rekuperator Renovent firmy Brink (krzyżowo-przeciwprądowy) 400 m3/h. Niemal identyczne rekuperatory sprzedaje Viesmann. Dobrze wyciszony, oszczędne silniki prądu stałego, automatyczny bypass. Domek 155 m2 pow. użytkowej. Kanały stalowe + flex, przepustnice, izolacja kanałów, anemostaty. Okolice Katowic.
  6. Witam, W stopce jest link do zdjęć z budowy stanu surowego - na tych zdjęciach widać wszystkie zmiany z projekcie, a o większości zmian już wczesniej napisałem. Kotłownię powiększyłem dwukrotnie - sięga aż do końca ściany garażu (trzecie okienko, dadatkowe drzwi z tyłu. Ta zmiana pociągnęła za sobą zmianę kształtu dachu, a w konsekwencji powiększenie przestrzeni na poddaszu. Łazienka jest wyższa, krótsza i szersza, ma podłogę o wymiarach ok. 4 x 4 m. Konstrukcyjnie niewiele się zmieniło i podstawowe wymiary dachu pozostały bez zmian. Może dzisiaj wrzucę do sieci aktualne zdjęcia - mam już dokończoną elewację. Schody mam takie jak w projekcie - długość i wysokość stopni są optymalne. Jeśli chodzi o salon, to jego urządzenie nie jest najłatwiejsze, ale da się zrobić. Wyjście na taras nie jest w najlepszym miejscu, ale nie grozi nam zbytnie nagrzewanie wnętrza od słońca w lecie. Przestrzeń salonu, przedpokoju, jadalni i otwartej kuchni jest naprawdę duża.
  7. Ścianka kolankowa jest taka jak w projekcie, ale kąt nachylenia dachu 40 stopni zamiast 38. W ściankach kolankowych będą ukryte przewody wentylacji mechanicznej. No i jeszcze coś - dach nad łazienka jest wyżej o ok. 80 cm dzięki powiększeniu kotłowni. Łazienka dzieki temu zrobiła się bardzo szeroka i wysoka, więc skróciłem ją o 90 cm. Przestrzeń na poddaszu szykuje się więc naprawdę duża.
  8. Właśnie wrzuciłem w foto.onet.pl zestaw fotek, na razie bez opisu. Adres poniżej.
  9. Niestety na razie nie ma nic. Jedynie minaiturka obok pokazuje końcówkę krycia dachu. Muszę popracować nad opublikowaniem zdjęć, ale na pewno nie w najbliższym czasie - muszę zrobić elektrykę bo tynkarze czekają. Napisz prywatną wiadomość lub na GG, opisz co Cię interesuje, to odeślę parę fotek.
  10. Witam, Ja zmieniłem trochę w mojej Emenueli II: powiekszyłem kotłownię, a dach nad garażem zyskał dodatkowy spad, aby nie był za wysoki. Dodatkowo podwyższyłem kąt nachylenia do 40 stopni i nie wybudowałem komina wentylacyjnego. Drewno wyliczał wykonawca, ale miałe jeszcze inne budowy, więc nie musiał tego robić dokładnie. Sporo kłopotów sprawiły wielkie przekroje więźby i "oryginalne" łączniki i elementy narożne mocujące więżbę. Kier-bud nie chciał ich zmieniać, więc mam takie jak w projekcie (prawie tona stali). Za to więżba okazała się bardzo sztywna.
  11. Witam - ja z Mikołowa jestem (koło Katowic) i w Mikołowie buduję wg projektu Emanuela:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...