Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paweł78

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Paweł78

  1. Witam. Miałbym pytanie do szanownych kolegów, którzy rozpracowali temat kotłowni. Mam kominek z pw CTM, piec gazowy viadrus oraz zasobnik (bufor) CTM. Regulacja temperatury odbywa się poprzez regulator na piecu, pokrętło na czujniku - sondzie (na buforze) oraz na zaworze 4 - drogowym, gdzie pokrętło ustawia moc centralnego - od nie grzeje do pełna moc. Zastanawiam się jak to wszystko zgrać aby instalacja była w miarę wydajna i ekonomiczna. Jaka temperatura powinna być na piecu (u mnie jest około 60 st), jaką temperaturę utrzymywać na buforze i jaką moc dać na grzejniki? Z góry dziękuję za info i porady.
  2. Witam. Miałbym pytanie do szanownych kolegów, którzy rozpracowali temat kotłowni. Mam kominek z pw CTM, piec gazowy viadrus oraz zasobnik (bufor) CTM. Regulacja temperatury odbywa się poprzez regulator na piecu, pokrętło na czujniku - sondzie (na buforze) oraz na zaworze 4 - drogowym, gdzie pokrętło ustawia moc centralnego - od nie grzeje do pełna moc. Zastanawiam się jak to wszystko zgrać aby instalacja była w miarę wydajna i ekonomiczna. Jaka temperatura powinna być na piecu (u mnie jest około 60 st), jaką temperaturę utrzymywać na buforze i jaką moc dać na grzejniki? Z góry dziękuję za info i porady.
  3. Witam. Miałbym pytanie do szanownych kolegów, którzy rozpracowali temat kotłowni. Mam kominek z pw CTM, piec gazowy viadrus oraz zasobnik (bufor) CTM. Regulacja temperatury odbywa się poprzez regulator na piecu, pokrętło na czujniku - sondzie (na buforze) oraz na zaworze 4 - drogowym, gdzie pokrętło ustawia moc centralnego - od nie grzeje do pełna moc. Zastanawiam się jak to wszystko zgrać aby instalacja była w miarę wydajna i ekonomiczna. Jaka temperatura powinna być na piecu (u mnie jest około 60 st), jaką temperaturę utrzymywać na buforze i jaką moc dać na grzejniki? Z góry dzięuję za info i porady.
  4. Witam. Miałbym pytanie do szanownych kolegów, którzy rozpracowali temat kotłowni. Mam kominek z pw CTM, piec gazowy viadrus oraz zasobnik (bufor) CTM. Regulacja temperatury odbywa się poprzez regulator na piecu, pokrętło na czujniku - sondzie (na buforze) oraz na zaworze 4 - drogowym, gdzie pokrętło ustawia moc centralnego - od nie grzeje do pełna moc. Zastanawiam się jak to wszystko zgrać aby instalacja była w miarę wydajna i ekonomiczna. Jaka temperatura powinna być na piecu (u mnie jest około 60 st), jaką temperaturę utrzymywać na buforze i jaką moc dać na grzejniki? Z góry dzięuję za info i porady.
  5. W sumie wyliczyli ok. 630 m2 (w tym podciągi policzyli potrójnie! z uwagi na ilość obróbek). Dom Szmaragd 1 G.
  6. Właśnie skończyłem tynki gipsowe. Schną bardzo powoli, ściany są zaparowane, jednak noże zdążysz przed nadejściem mrozów. Wg mnie osuszanie mechaniczne powoduje szybkie odparowanie wody a co za tym idzie właśnie pękanie tynków. A tak to sobie schną powoli. To moje zdanie (subiektywne).
  7. Witam wszytkich serdecznie. Po zimowej przerwie rozpocząłem murowanie ścian szmaragda. Jestem na etapie kominów i miałbym do Was kilka pytań odnośnie kominów: 1/ Czy zamiana na systemowy schiedla nie stwarza jakichkolwiek problemów przy ich odbiorze 2/ na jakiej wysokości ustawić wylot w kotłowni aby pasował do pieca na ekogroszek i gaz (nie wiem czy uda mi się przyłączyć gaz) 3/czy rondo plus schiedla fi 160 kwasoodporny (kamionka) nadaje się do w/w pieców (podobno tak ale warto zapytać szmaragdowych ekspertów) 4/ czy są jakieś obwarowania co do min. pow. kotłowni, przy jakich piecach? Byłbym bardzo wdzięczny za porady i wskazówki. Pozdrawiam wszystkich PS. Gratuluję pięknych domów!
  8. Witam. Cz ktoś może zamieścić zdjęcie przedstawiające wygląd tych nieszczęsnych podciągów? I czy ktoś orientuje się w aktualnych średnich kosztach robocizny Szmaragda za stan surowy otwarty z dachem lub bez? Może ktoś mógłby polecić ekipię z Małopolski, która postawiła Szmaragda? Pozdrawiam.
  9. Mam ten sam problem, Dałem ogłoszenie (na forum dział ogłoszenia) i jak do tej poro nikt nie odpowiedział. Ostatnią ofertę, znalezioną w internecie, miałem za stan surowy 300 tys netto !!!! a wydawało mi się że ta przedostatnia za 240 to był szczyt rozpasania pozostawiam to bez komentarza. Ale, ale, czy ktoś z Was próbował otworzyć książkę telefoniczną Mam wrażenie, że ceny rosną z tygodnia na tydzień. Jednak przeglądając muratora okazuje się, że ceny są różne - od 150 zł/m(!) do 600 - oczywiście robocizna. Tutaj jest kilka namiarów http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65420 http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91611 - jednak te działy wg mnie mogą być po części autoreklamami. Już sam nie wiem. Pozdrawiam. PS Niestety Ci co domy pobudowali już chyba nie korzystają z muratora - szkoda. Oni wiedzą najwięcej.
  10. Paweł78

    Grupa krakowska

    Mam ten sam problem, Dałem ogłoszenie (na forum dział ogłoszenia) i jak do tej poro nikt nie odpowiedział. Ostatnią ofertę, znalezioną w internecie, miałem za stan surowy 300 tys netto !!!! a wydawało mi się że ta przedostatnia za 240 to był szczyt rozpasania pozostawiam to bez komentarza. Ale, ale, czy ktoś z Was próbował otworzyć książkę telefoniczną Mam wrażenie, że ceny rosną z tygodnia na tydzień. Jednak przeglądając muratora okazuje się, że ceny są różne - od 150 zł/m(!) do 600 - oczywiście robocizna. Tutaj jest kilka namiarów http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65420 http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91611 - jednak te działy wg mnie mogą być po części autoreklamami. Już sam nie wiem. Pozdrawiam. PS Niestety Ci co domy pobudowali już chyba nie korzystają z muratora - szkoda. Oni wiedzą najwięcej.
  11. Witam. Mam pytanie odnośnie ekipy budowalnej? Czy mógłby ktoś polecić dobrą i w miarę tanią brygadę, która wybuduje stan surowy otwarty - może być bez dachu. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  12. Paweł78

    Grupa krakowska

    Witam. Mam pytanie odnośnie ekipy budowalnej? Czy mógłby ktoś polecić dobrą i w miarę tanią brygadę, która wybuduje stan surowy otwarty - może być bez dachu. Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  13. Poszukuję ekipy do budowy stanu otwartego bez dachu - k/Krakowa http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/ Jakie ceny? (start - maj/czerwiec 2007)
  14. Szukam ekipy budowlanej do popstawienia domu http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/ początek - maj/czerwiec 2007 Proszę o namiary i ceny! PS ściany z maxa
  15. Czy możecie polecić jakąś ekipę, która postawiłaby szmaragda pod Krakowem - może ktoś kto już ten domek wybudował i jest zadowolony. Pozdrawiam.
  16. Czy możecie polecić jakąś ekipę, która postawiłaby szmaragda pod Krakowem - może ktoś kto już ten domek wybudował i jest zadowolony. Pozdrawiam.
  17. Witam. Ja zamierzam budować szmaragda także pod Krakowem. Może macie jakąś ekipię, która machnie taki domek??
  18. Bardzo dziękuję za informacje. Faktycznie z tą łazienką to nie głupi pomysł. Nie trzeba kombinować nic z oknem i ze ściankami. A co do materiału- to faktycznie chyba max jest standardowy i chyba też wybiorę ten pustaczek. Dziękuję i pozdrawiam.
  19. Witam wszystkich. Z ciekawością uważnie śledziłem to forum ponieważ mam zamiar postawić taki dom koło Krakowa. Wspaniale, że wszyscy piszą dużo o zmianach w swoich domach - wskazówki te z pewnością się przydzadzą. Oczywiście jak każdy wprowadzam kilka zmian. Projekt już kupiłem i zaraz jadę z nim do architekta. W kwestii okien - łuki odpadają choćby nie wiem, jakbym je chiał. Powód - warunki zagospodarowania przestrzennego. Okrągłe okno też muszę wyrzucić bo nie przejdzie. Mam pytanie - bardzo byłbym wdzięczny o odpowiedź - a nawet kilka pytań do zaawansowanych Szmaragdowiczów - z czego budować - max, porotherm czy bk i dlaczego? a także w kwestii ogrzewania gazowego - ile można max powiększyć łazienkę kosztem kotłowni aby nie było problemu z wstawieniem jakiegoś solidnego pieca gazowego? Bardzo będę wdzięczny za info. Pozdrawiam Wszystkich sedecznie.
  20. Witam wszystkich. Z ciekawością uważnie śledziłem to forum ponieważ mam zamiar postawić taki dom koło Krakowa. Wspaniale, że wszyscy piszą dużo o zmianach w swoich domach - wskazówki te z pewnością się przydzadzą. Oczywiście jak każdy wprowadzam kilka zmian. Projekt już kupiłem i zaraz jadę z nim do architekta. W kwestii okien - łuki odpadają choćby nie wiem, jakbym je chiał. Powód - warunki zagospodarowania przestrzennego. Okrągłe okno też muszę wyrzucić bo nie przejdzie. Mam pytanie - bardzo byłbym wdzięczny o odpowiedź - a nawet kilka pytań do zaawansowanych Szmaragdowiczów - z czego budować - max, porotherm czy bk i dlaczego? a także w kwestii ogrzewania gazowego - ile można max powiększyć łazienkę kosztem kotłowni aby nie było problemu z wstawieniem jakiegoś solidnego pieca gazowego? Bardzo będę wdzięczny za info. Pozdrawiam Wszystkich sedecznie.
  21. Ja też zamierzam się budować w tej okolicy. Musisz uzyskać wypis z planu zagospodarowania przestrennego (nie WZ).
  22. Ja też zamierzam się budować w tej okolicy. Musisz uzyskać wypis z planu zagospodarowania przestrennego (nie WZ).
  23. Ja również o nie bardzo proszę. Będę ogromnie wdzięczny saro78@poczta.onet.pl
  24. Witam. Czy ktoś orientuje się w kwestii architektów w Gminie Zielonki? Może cie kogoś polecić w kwestii sprawnej adaptacji i uzyskania pozwolenia na budowę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...