Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuba1941

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

kuba1941's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, posiadam kocioł Viadrus U22 Hercules, ostatnio zauważyłem kilka dziwnych rzeczy w użytkowaniu go. Po pierwsze przy otwieraniu górnych drzwiczek w trakcie palenia wydostaje się duża ilość dymu, myślałem że to wina brudnego komina, tak też było, jednak po wyczyszczeniu go przez kominiarza niewiele się zmieniło. Mam problem z rewizja w tylnej części kotła, nie mogę jej do końca zamknąć, jest mała szpara przez która podczas pracy wentylatora przedostaje się niewielka ilość dymu. Dziś zauważyłem, że również z dwóch miejsc w tylnej części kotła, na czopuchu przedostaje się dym. Ostatnio paliłem dość mokrym drzewem, kocioł jest mocno osmolony, sypałem sadpalu, ponoć po przepaleniu węglem miało nie być problemu z usunięciem osadu, niestety trzyma się dobrze, tym bardziej w miejscach trudno dostępnych. Co może być przyczyną cofającego się dymu, przy założeniu że komin jest ok? Czy jest jeszcze jakiś środek do oczyszczenia kotła, skuteczniejszy niż sadpal? I ostatnia kwestia, czy kocioł powinno poddawać się okresowemu przeglądowi? Jestem laikiem i nie orientuje się zbyt w tych sprawach. Jeśli tak, to czy producent zapewnia serwis pogwarancyjny? Sam nie jestem w stanie rozwiązać problemu nieszczelności a to przecież poważny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  2. Witam. Mam okazję kupić działkę. 3 tysiące metrów. Gość chce 35 zł za m. Jednak po spotkaniu okazało się, że jest to działka rolna. Właściciel miał kilka działek obok siebie, na jednej z nich ktoś już rozpoczął budowę. Nie mam kompletnie doświadczenia w kupnie ziemi, w związku z tym prosiłbym o kilka rad. Przede wszystkim z czym wiążę się przekwalifikowanie działki rolnej w budowlaną, jakie są tego koszta? Czy cena 35 za metr za działkę rolną nie jest zbyt wysoka? Lokalizacja to kilka km za miastem Lębork, gdyby ktoś nie wiedział to między Trójmiastem a Słupskiem . Druga kwestia, orientowałem się w banku czy dostanę kredyt. Nie ma problemu, jednak powiedziałem, ze jest to działka budowlana, nie wiedziałem wówczas, że tak nie jest. Czy na zakup ziemi rolnej również można uzyskać kredyt? Oczywiście, sprawdzę to w banku również. Mam w planie podzielić działkę w proporcjach 2/3. Kiedy będę mógł ją sprzedać bez uiszczania jakiegoś podatku? Istnieje ponoć przepis który to reguluję. Kiedy należy rozpocząć budowę? Czy są to dwa lata od zakupu, czy od przekwalifikowania? I czy termin ten od czegoś zależy? Np. od lokalizacji, miasto czy poza. Czy jeśli już ją kupię a nie mam w planach rozpoczynać budowy w terminie 5 lat, to czy nie lepiej pozostawić ją jako działkę rolną? Ale z drugiej strony, jeśli działki sąsiadujące z nią to już budowlane i zostanie na nich rozpoczęta budowa, to czy i ja nie będę musiał rozpoczynać budowy? Bardzo proszę o pomoc w tych kilku kwestiach, jest to dla mnie bardzo ważne, gdyż właściciel ziemi nie będzie zbyt długo czekał na moją decyzję. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  3. Witam, czy ktoś mógłby pokusić się na sporządzenie symulacji, polegającej na orientacyjnym wyliczeniu kosztów związanych z budową domu. Mam na myśli absolutnie wszystko, nie posiadam nawet działki. Zdaje sobie sprawę, że wyliczenia będą nieprecyzyjne, zakładam pewien margines błędu w górę. Chodzi mi o stan budynku pod klucz, czyli po prostu się wprowadzam. Zakładam średni standard wykończenia, panele po 40 nie po sto itp. Opał to drzewo, węgiel, nie olej czy gaz. Choć jeśli ktoś przekona mnie, że korzyści płynące z takiego rodzaju ogrzewania niwelują minusy finansowe, to, czemu nie? Teren, w którym chciałbym wybudować dom to woj. Pomorskie, poza miastem, konkretnie Lębork. Może na forum znajdzie się ktoś stąd. Powierzchnia to ok. 100m, powiedzmy 95-110 max, garaż przylegający do budynku, najlepiej na dwa stanowiska. Fajnie by była garderoba, trzy sypialnie plus pokój dzienny. Budynek raczej parterowy, przy okazji pytanie, czy koszt budynku parterowego o takiej samej powierzchni, co piętrowego będzie niższy? Zakładamy, że działka ma takie same wymiary w obu przypadkach, powiedzmy ok. 1000m kw., wolałbym mieć trochę miejsca na podwórku Dołączę kilka linków do projektów, które mi się podobają. Część rzeczy jestem w stanie wykonać sam, ale naprawdę niewiele. Właściwie sprowadza się to tylko do wymalowania całej powierzchni domu. Malowałem swoje mieszkanie, więc mam nadzieję, że z elewacja tez sobie poradzę. W rodzinie mam elektryka i kominiarza w jednym z uprawnieniami, więc to można policzyć taniej . Pozostałe rzeczy muszę niestety zlecić innym, tu tez nasuwa się pytanie, czy wynajmować jedną firmę do wszystkiego czy szukać specjalistów na własną rękę, wiem, że tak może być taniej, ale czy na pewno? Kupiłem mieszkanie jakiś czas temu, gołe kompletnie, i właśnie tą metodę obrałem, ten robił to tamten tamto. Niestety, nie miałem doświadczenia i teraz wychodzi mi to bokiem, ten schrzanił to tamten tamto. W przypadku jednego stabilnego wykonawcy mam chyba jakąś gwarancje na budowę, prawda? http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=187&IdKolekcji=# ten jest ok., ale brak w nim garderoby i nie rozumiem jednej rzeczy, nie ma w nim pomieszczenia na kotłownie, czy sam kominek jest w stanie ogrzać całą instalacje? http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=344&IdKolekcji= lub taki. http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji= jednak najbardziej podoba mi się chyba ten, choć nie ma dwóch stanowisk, ani garderoby. To z grubsza tyle, wiem, że to, o co proszę wymaga dużego doświadczenia, ale liczę na waszą pomoc, z góry dzięki. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...