Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rkk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rkk

  1. Witam, szukam prawnika, który na początek pomoże mi postraszyć wykonawcę, który nie kwapi się do naprawy tego co spitolił. No a gdyby nie udało się go wystarczająco zmotywować to również do poprowadzenia sprawy w sądzie. Możecie kogoś polecić ?
  2. rkk

    Grupa Wrocławska

    Witam, szukam prawnika, który na początek pomoże mi postraszyć wykonawcę, który nie kwapi się do naprawy tego co spitolił. No a gdyby nie udało się go wystarczająco zmotywować to również do poprowadzenia sprawy w sądzie. Możecie kogoś polecić ?
  3. Mam na zbyciu ok 15 m2 szarej i 3m2 czerwonej kostki brukowej behaton. Pochodzi z rozbiórki, leżała przed domem nie cały rok. Lokalizacja - Kryniczno koło Wrocławia (gm Wisznia Mała). Zainteresowanych zapraszam do kontaktu [email protected]
  4. Witam, czy możecie się podzielić doświadczeniami dotyczącymi usytowania kratki wentylacyjnej w salonie. Komin biegnie po ścianie obok schodów i zastanawiam się gdzie usytiować tę kratkę aby nie było za nisko, nie było za wyskoko i abym za kadym razem kiedy idę po schodach nie zaglądał do komina
  5. Pytanie nie było bezpośrednio do mnie, ale dom mam ułozony tak samo więc pewno to co napisze się do czegoś przyda. Ścianą z jadalnia mam od zachodu, w lecie gdy słońce włazi do salonu przez dzwi na taras nie wyobrażam sobie miejsca na telewizor na ścianie kominkowej. I bez telewizora w tym miejscu planuję tam założyć "coś" bo słońce za mocno tam operuje. My nie byliśmy pewni miejsca na TV i pociągnąłem sobie kabla w trzy miejsca: to pechowe, pod schody i na poszerzoną ścianę kuchnia-salon. Tam stoi telewizor. Siedzsiko póki co mamy na przeciwko tv prawie pod oknem i nie ma problemu ze słońcem, natomiast akustyka jest taka sobie. Ale czy to wina układu, mojego tv czy małej ilości mebli to już nie wiem. Wiem na pewno że warto w to miejsca pociągnąć dwa a nawet trzy kable do satelity. Tunery SAT PVR wymagają dwóch przewodów a warto sygnał z tunera "zawrócić" na dach i rozesłać na inne odbiorniki w domu. Polecam stronkę firmy dipol. A zwłaszcza schemat: http://www.dipol.com.pl/schemat_instalacji_tv_naziemnej_i_satelitarnej_w_domu_jednorodzinnym_schemat02.htm (UWAGA: tam są dwa przewody od tunera pod strych - widać nie było jeszcze tunerów PVR). Polecić mogę też ich sklep we Wrocławiu, doradzili, pomogli (min zaoszczędzić niepotrzebnego wydawania pieniędzy)
  6. Witam, gdzie macie zamontowany termostat do włączania/wyłączania pieca. Ja mam na ścianie pomiedzy drzwiami do toalety a dzrwiami do wiatrołapu i to chyba nie jest najlepsze miesce. Bardzo długo tam doceira ciepło (wszędzie w salonie jest już ciepło a tan jeszcze nie) i bardzo długo "trzyma" ciepło (wszędzie się już wychłodziło a tam jeszcze ciepło i piec się nie włacza.
  7. Niestety nie jest to taki proste, w żadnym katalogu purmo nie ma oddzielnych zaworów ze wskaźnikiem przepływu. Póki co próbuje z temperaturą mierzoną ręką.
  8. Witam, mam kocioł Vitopend 100 WH1B i termonsta pokojowy Vitotrol 050. W poprzedni sezonie grzewczym (pierwszym) nie zwracałem na to uwagi, bo trzeba było grzać aby wszytsko powysychało, ale teraz... Wydaje mi się, że piec w ogóle nie reaguje na sygnały z termostatu. Jakiej temperatury nie ustawie na termostacie, piec grzeje "swoim rytmem". Co więcej przycisk "TEST" na termostacie który powinen 4 razy włączyć wyłączyć piec nie robi żadnego wrażenia na picu, jeśli piec akurat grzeje to sie nie wyłącza, jeśli nie grzeje nie ma ochoty się włączyć. Ustawiłem na termostacie temperaturę niższą niż w pomieszczeniu, pomimo to piec włacza się przed podaniem sygnału przez termostat. Sprawdziłem miernikiem, że termostat zwiera przewody który do niego dochodzą i na zaciskach w piecu również zwarcie dochodzi. Kto mi wyjasni jak zmusić piec do reagowania na termostat?
  9. Całośc jest rodem z purmo, więc tego nie robili debile, pompka na pewno jest w dobrym miejscu, no i nikt nie pomylił zasilania z powrotem. Sprawdzam wyrównanie mierząc temperaturę powrotu wody z poszczególnych obwodów podłogówki
  10. Genialnie proste! Wielkie dzięki! Napiszę co mi sie udało. Podczas walki o doktorat z ogrzewania podłogowego, tego się już nauczyłem, zrobić jedną rzecz i długo czekać.
  11. Witam, na parterze mam podłogówke, trzy obwody z rozdzielaczem i układem mieszającym purmo, zamontowany jak na schemacie: http://www.infortes.pl/sarna/rozdzielacz.jpg. Na powrocie wody z obwodów podłogówki zamontowane są zawory (oznaczone czerwoną jedynką) sterowane listwą (listwa podłączona do czujników w pokojach, do listwy podłączona pompa). Jeśli chodzi o sterowanie wszystko działa jak należy: zamknę wszystkie trzy obowdy regulatorami w pokojach, zawory się zamykają, pompa się wyłącza. Niestety jeśli podniosę temperaturę na jednym regulatorze, widać, że otwiera się jeden zawór (czerwona jedynka) ale grzeją wszytskie trzy obwody. Domyślam się, że problem w zrównoważeniu hydraulicznym obwodów zaworami które oznaczyłem czerowną dwójką. Niestety mój wykonawca przyoszczędził i zamontował rozdzielacz bez wzkaźników/regulatorów przepływu. Czy istnieje jakis partyzancki sposób na zrobienie tego bez tych wskaźników? Swoję drogą to ciekawe dlaczego dwa obwody grzeją pomimo zamknietego zaworu sterowanego listwą na powrocie od tego obwodu (wystraczy że włączy się pompa układu mieszjącego). Tak jakby nie domykał tego obwodu do końca. Czy to zabezpieczenie przeciw zamarzaniu? Krzysiek. PS. Opis regulacji podłogówki z instrukcji purmo. Chodzi mi dokładnie o to jak przeprowadzic punkt 2 Regulacja zestawu mieszającego do ogrzewania podłogowego. • Napełnić instalację pod odpowiednim ciśnieniem i odpowietrzyć • Wyrównać hydraulicznie obiegi ogrzewania podłogowego • Podwyższyć temperaturę obiegu pierwotnego do wartości projektowanej (np. 70oC) • Odkręcić kołpak ochronny na ograniczniku przepływu na powrocie (SW 19) i za pomocą klucza sześciokątnego zamknąć przepływ obracać trzpień w prawo aż do oporu. Następnie śrubokrętem 4 mm wkręcić w prawo do oporu stożek regulacyjny (najmniejsza nastawa „0”). Wykonując śrubokrętem dwa obroty w lewo ponownie go otworzyć. • Następnie kluczem sześciokątnym obrócić trzpień w lewo do oporu, ponownie otwierając zawór. • Skontrolować temperaturę zasilania na rozdzielaczu, jak również przepływy obiegów ogrzewania podłogowego. Temperatura powrotu ogrzewania podłogowego powinna wynosić min 20-25oC. • Jeżeli temperatura zasilania na rozdzielaczu jest za niska, należy bardziej otworzyć stożek regulacyjny kręcąc śrubokrętem w prawo. Trzeba przy tym uważać, by w obiegach pozostawała wystarczająca ilość wody. • Po zakończeniu regulacji nakręcić z powrotem kołpak ochronny.
  12. Różnie, ale kaloryfer w łazience jest odkręcony (na max) i podłogówka na górze (choć oczywiście ona raz pobiera wodę a raz nie, trudno mi powiedzieć na jak długo i jak często)
  13. Różnie, ale kaloryfer w łazience jest odkręcony (na max) i podłogówka na górze (choć oczywiście ona raz pobiera wodę a raz nie, trudno mi powiedzieć na jak długo i jak często)
  14. Witam, mam piec Viesmanna Vitopend 100 dwufunkcyjny. Włączyłem go bo zimno na dworze i w domu się zrobiło zimno. Niestety zaobserwowałem, że co parę minut włącza się na parę sekund i wyłącza. Co można z nim zrobić, bo podejrzewam, że na zdrowie mu to nie wyjdzie. Zauważyłem, że włącza się pomimo tego, że sterownik z pomieszczenia wcale nie każe mu tego robić (jes cieplej niż temperatura ustawiona na sterowniku).
  15. Witam, mam taki problem: nad szambem chcę zorganizować miejscce postojowe. Nie chcę montować jakiegoś żeliwnego włazu na "kominie" do szamba, bo boję się, że przenoszenie obciążenia na tenże komin spowoduje pękanie kregów komina a może zaszkodzić szczelności połączenia kręgów oraz połączenia kręgi-szambo. Czy ktoś z Was rozwiązał ten problem? Czytałem o pierścieniach odciążających i płycie którą sie na nie kładzie, ale pierścień na niego płyta a na płytę jakaś kostka i właz żeliwny to podniesie teren o jakieś 30 cm. Bedę wdzięczny za inofrmajce o innych sprawdzonych rozwiązaniach. Krzysiek
  16. Witam, mieszakam już szczęśliwie w szmaragdzie, schody mamy "odwrócone" wejście na pietro jest koło drzwi do sypialni, a kominek zaraz koło podciągu. Problemu z ciągiem nie mam żadnego (choś skos rury jest rzeczywiście mały - kolega który montował kominek gwarantował że będzie OK i jest tak rzeczywiście). Schodów bardzo sie balismy, ale muszę powiedzieć, że w efekcjie nie zajmują mało mieisca w salonie (choć to oczywiście subiektywna ocena). Jeśli ktoś to chce zobaczyć zapraszam (okolice Wrocławia).
  17. Ktoś o to pytał, my wykonalismy bardzo podobne zmiany w okolicach łazienki - kotłowni. Z tym, że kabina prysznicowa jest nieco odsunięta od ściany (idzie tam kanalizacja do górnej łazienki) i nasze zasilanie w powietrze wygląda tak: http://www.infortes.pl/szmaragd.jpg
  18. Witam, fachowcy kończą kłaść dach i trzeba podjąć ostateczne decyzje co do ogrzewania. Mam do dyspozycji gaz ziemny. Chciałbym mieć standardowo: na dole podłogówkę w kuchni, salonie, łazience, na piętrze podłogówkę w łazience, reszta - grzejniki. I tu dylemat. Jaki piec dobrać? Da się to obsłużyć jednofunkcyjnym (niech nawet będzie kondensacyjny bo wszyscy go polecają), ale w taki sposób, żeby grzejniki nie miały monstrualnych rozmiarów z racji niskiej temperatury w instalacji? Na co zwrócić uwagę aby można było zastosować oddzielne sterowanie dla grzejników i oddzielne dla podłogówki? Pozdrawiam Krzysiek
  19. Witam, nasz szmaragd sie buduje, zastanawiamy się nad takim ułożeniem schodów http://www.infortes.pl/szmaragd.jpg Ciekawi nas zwłaszcza opinia ludzi, którzy w domku już mieszkają. Pozdrawiam Krzysiek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...