
mike01
Użytkownicy-
Liczba zawartości
196 -
Rejestracja
mike01's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Witam. Sprzedam projekt domu C183 „Faworyt” znanego biura projektowego Murator. Projekt został zakupiony na jesieni 2014 roku, ale z przyczyn losowych budowa nie zostanie rozpoczęta. W pakiecie znajduje się oryginalny Projekt domu jednorodzinnego „Faworyt” oraz teczka Inwestora która zawiera szereg materiałów informacyjnych przydatnych dla budującego. Opis projektu można znaleźć na stronie http://projekty.muratordom.pl/projekt_faworyt,568,0,0.htm Opis projektu Powierzchnia użytkowa tego domu to 135m2 + garaż dwustanowiskowy. Projekt jest ciekawy ponieważ łączy w sobie elementy domu tradycyjnego i nowoczesnego, a jego budowa nie wymaga dużych nakładów finansowych. Serdecznie zachęcam do zakupu bo projekt jest nowy w 100% i zaoszczędzą Państwo 50% kosztów już na samym początku inwestycji. Dodatkowych informacji udzielę pod numerem 668-258-885 lub mailowo [email protected]
-
Czyli nie powinienem miec wszystich rotametrow ustawionych na jednakowej wartosci??
-
Powiem tak.Jak mialem dla niektorych obiegow ustawione wyzsze wartosci na rotametrach 3 albo 4,5 to faktycznie w tych pokojach podloga byla cieplejsza.Odczuwalem to gola stopą-podloga byl doslownie cieplutka.Teraz jak dla tych samych obiegow sa ustawienia rotametrow na 2 podloga jest chlodna ale nie zimna a temperatura na wejscu jest taka sama. Na podstawie tego wnioskuje ze ustawienie wartosci na rotametrze ma wplyw na grzanie danego obiegu. Czy tak nie jest??
-
Mam pytanie do osob bardziej zaznajomionych w temacie niz ja. Mam instalacje ogrzewania podlogowego wodnego i w skrzynce rozdzielczej na szynie zasilającej, instalator zamontował rotametry(przeplywomierze). Ich zakres regulacji jest od 1 do 5. Moj instalator ustawil je wszystkie tzn wszystkie obwody tak samo czyli na wartosci 2 i to mnie zastanawia bo: -czemu wszystkie obwody sa ustawione tak samo?Instalator mowi ze poprzez te rotametry ustawia sie cisnienie na dany obwod grzewczy.Moze i ma racje ale ja to rozumie jako wartosc ustawionego przeplywu wody w danym obiegu.Dziwi mnie takie ustawienie bo czemu taka sama wartos ma byc dla obwodu w pokoju 10m2 i taka sama w pokoju 35m2?Skoro jest wieksza powierzchnia i wiekszy metraz do ogrzania to przeplyw/cisnienie powinno byc stosownie wieksze a wiec ustawiene np na 4. Bardzo prosze o odpowiedz jak to faktycznie jest tak zebym wiedzial jak rozmawiac z moim instalatorem podając konkretne argumenty. pozdro
-
Doswiadczenie jak najbardziej mam. Przy tej zabudowie chodzi mi bardziej o pomysly jak to zawiesci aby ni ebylo widac/zeby nie rzucaly sie w oczy wieszaki i prety? Chodzi o mi o Wasze porady i pomysly
-
Witam, Chcialbym Was prosić o porade z zabudowy GK a dokładniej jak wykonac oto taka zabudowe na suficie? http://www.republika.pl/adelinefashionstyle/Budowa/sufit.jpg Jak powinien byc poprowadzony stelaz oraz jakie wieszaki aby nie bylo ich widac?A moze powinny to byc jakies specjalne żylki do wieszaków na ktorych bedzie sie trzymala cala konstrukcja. Bede bardzo wdzieczny za porady.
-
Zapomnialem dopisac ze skoro otrzymales upust tzn ze zgodzili sie z tym ze nie jest to naturalna cecha tej dachowki. Twoja uznana reklamacja moze byc bardzo pomocna w naszym przypadku tylko czy zgodzilbys się sie nas wesprzeć?
-
Ten upust dostales rozumie od sprzedawcy a nie od producenta ?
-
Chcialem zapytac wszystkich posiadaczy domkow o wentylacje dachu a dokladniej strychu. Jak wiemy wszyscy podczas silnych wiatrow dachy sa zrywane nie dlatego ze sa slabo zamocowane itp ale dlatego ze sa szczelnie zaizolowane i w wyniku tego powstawje podcisnienie co powoduje ze dachy unoszą sie jak samoloty(takie prawa fizyki). Pytanie zatem jak rozwiazaliscie problem tego w swoich domach. Czy na strychu zrobiliscie poprostu mala kratke wentylacyjna ktora reguluje cisnienie podczas wiatrow czy moze 2 kratki dzieki czamu wiatr swobodnie sobie przelatuje przez strych? Szkoda tylko ciepla ktore ucieka zima ale czy az tyle moze go wywiac? Jakie sa Wasze opinie na ten temat.
-
Skosy poddasza w profilu krzyzowym
mike01 odpowiedział mike01 → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Ciesze sie ze sobie pogadaliscie ale nadale nie uzyskalem istotnych odpowiedzi Dlatego jeszce raz proszę o sposob montowania profili krzyzowo pod zabudowe skosow poddasza. Czy najpierw wzdluzu krokwi profil glowny na ES a nastepnie w poprzek profil nosny, czy jednak najpierw w poprzek na grzybkach a odpiero pozniej rownolegle do krokwi? Czy ma to wogole znaczenie pod katem ruchów więzby i ewentualnych pozniejszych spekan na polaczeniach płyt?? -
Mam pytanie odnosnie zabudowy skosów poddasza. Wszyscy producenci opisuja pojedyncze ulozenie profili pod zabudowe skosow natomiast wiadomo ze lepszym rozwiązaniem bedzie zastosowanie krzyżowego ukladu. Pytanie teraz tylko ktorą wersje. Czy najpierw wzdluzu krokwi profil glowny na ES a nastepnie w poprzek profil nosny, czy jednak najpierw w poprzek na grzybkach a odpiero pozniej rownolegle do krokwi? Czy ma to wogole znaczenie pod katem ruchów więzby i ewentualnych pozniejszych spekan na polaczeniach płyt?? Bede wdzieczny za odpowiedz.
-
Dzięki za wyjasnienie.Takiego przykladu wlasnie potrzebowalem.
- 18 odpowiedzi
-
- cieplny
- mineralnej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zacznijmy od definicji: Ri – opór cieplny warstwy materiału [m2K/W] W Twoim przykładzie różnica w oporze cieplnym wynosi prawie 1 dla materiału izolacyjnego. Opór cieplny kilku warstw materiałów przylegających do siebie (bez pustki powietrznej), jest sumą oporów cieplnych poszczególnych warstw materiałów co oznacza, że nie można brać tylko parametrów wełny do porównań. Nie wnikając w dokładne obliczenia od razu odpowiem, że uzyskanie wyniku na poziomie 400zł oszczędności miesięcznie jest nierealne przy przeciętnym domu. Nawet przy kwestii ocieplenia lub jego braku mocno bym się zastanawiał nad taką różnicą. Jak mam rozumiec zdanie???
- 18 odpowiedzi
-
- cieplny
- mineralnej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zastanawiam sie jakie zyski w kosztach ogrzewania uzyskam przy zakupie welny. Dla porownania podam dwoch producentow:RockWoola i Knaufa. RockWool Toprock i Superrock(lambda 0.035) przy grubosci 20cm+5cm daje w sumie opor cieplny równy 7,1. Knauf Classic 040 przy grubosci 20cm+5cm(lambda 0.040) daje w sumie opor cieplny równy 6,15. Roznica w cenie m2 tych materialow wychodzi srednio 5zl na m2. Czy zatem ta roznica w oporze cieplnym jest mocno znaczaca czy nie. Jak to sie przelozy na koszty ogrzewania?Czy to wyjdzie np 40zl roznicy w miesiecznych kosztach czy 400zl?? Nie bardzo wiem jak podejsc i wyliczyc to dlatego moze ktos z Was moglby sie wypowiedziec na ten temat.
- 18 odpowiedzi
-
- cieplny
- mineralnej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dobrze kolega prawi. Chodzi o to aby łączenia profili nie wypadły w jednej linii, bo na bank pęknie. Mam nadzieję, że na tak dużej powierzchni zastosujesz ruszt stalowy podwójny. Profile montażowe dawaj co 40cm i nie daj się namówić na co 60cm. Profile montazowe dla upewnienia to te do ktorych przykreca sie juz plyty?! Jesli chodzi o naprzemienne laczenie profili to i tak wyjdzie mi tak ze jedno laczenie bedzie po lewej stronie nastepne po prawej a potem znowu po lewej czyli uzyskamy szachownice-czy cos takiego juz nie bedzie pekac? Przy dlugosci prawie 11mb czy tak kombinowac aby najlepiej kazde laczenie profili nie pokrywalo sie z poprzednim gora dwa dalej???