Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chrisowaty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    329
  • Rejestracja

chrisowaty's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Nie powinno być problemu i działać powinno. Jeżeli zamontowałeś głowicę dość niedawno, to daj jej się nauczyć warunków panujących w pomieszczeniu, jak i mocy z jaką grzeje grzejnik. Głowice te tak mają, że jeśli zbliża się zaprogramowany czas obniżenia temperatury to zwiększenie nastawy podwyższenia nic nie da.
  2. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Nie mam porównania do Honeywella. Ale jeśli zależy Ci trochę na wyglądzie, to polecam Danfossa. Jest po prostu niewidoczny. I co też ważne, od początku jak je mam (czyli od początku tego wątku) nie wymieniałem baterii i nadal urządzenie działa.
  3. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Mieszkam w bloku, gdzie C.O. jest sterowane pogodynką i nie zauważyłem u siebie problemów, które opisujesz. Tak jak pisałem wcześniej, czasem się zdarza iż głowica sama z siebie zaczyna się otwierać i grzejnik zrobi się ciepły, ale nie zauważyłem, aby wpływało to na wskazania zużycia na podzielniku. Natomiast jedno jest pewne. Im mniej przy nich siedzę, tym lepiej działają. I pamiętam, że po ich uruchomieniu zmniejszyłem nastawę wstępną na grzejniku, gdyż grzejnik był za głośny (aluminiowe grzejniki) Pozdrawiam
  4. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Może zbyt często zmieniasz parametry? Głowica "uczy" się pomieszczeń, więc częste zmiany parametrów "zakłócają" jej prawidłowe działanie. Baterie, które dostałem razem z głowicami działają u mnie już trzeci rok. Więc nie chce mnie się wierzyć, że tak szybko by się Twoje zużyły
  5. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Tylko zablokowanie zmian. Do Odblokowania wystarczy użycie trzech przycisków. Blokada i odblokowanie są stałe.
  6. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Czasem się wydaje iż głowica żyje swoim życiem. Otwiera się w nocy - niby zupełnie niepotrzebnie. Może są to automatyczne reakcje, aby odpowietrzyć grzejniki, sprawdzić czy jest dostarczane ciepło itp. Natomiast nie widzę, aby z tego powodu rosły koszty. Fakt jest, iż głowica ożywa we Wrześniu, świadczy o tym iż ma tak zaprogramowane. Większość sezonów grzewczych "staruje" własnie w tym miesiącu. Modele używane przeze mnie są jedne z pierwszych w kraju. Może mają software w starej wersji, może inne nastawy. Tego nie wiem. Wiem jedno, iż zamówienie było jednym z pierwszych w kraju, gdyż musiałem udowodnić dystrybutorowi iż takie urządzenie jest produkowane i oferowane przez firmę Danfoss
  7. chrisowaty

    Danfoss Living Eco

    Tak jak przypuszczałem. Mimo, że poprzednia zima ostra nie była, ale sezon grzewczy był długi, bo C.O. było załączone już od początku Września, a zostało wyłączone pod koniec Kwietnia. Suma zwrotu zaskoczyła mnie samego. Zaliczka na poczet C.O. wynosi ok. 1860zł na rok. W latach przed zastosowaniem głowic programowalnych nadpłaty wynosiły od 6zł do ok 300zł. W ciągu trzech sezonów udało się zejść z kosztami o połowę. Zwrot za ostatni sezon wyniósł ponad 900zł Oprócz zysku ekonomicznego, dodatkowo otrzymujemy komfort którego nie da się wycenić. W mieszkaniu panują praktycznie stałe warunki temperaturowe, co przekłada się na samopoczucie lokatorów, jak również zauważyłem iż dzieciaki mniej chorują. Obecnie głowice te można kupić o połowę taniej niż w okresie kiedy je zakupiłem, ale i tak warto było.
  8. Potwierdzam, tam gdzie chcemy zaakcentować zabudowę, mebel czy obraz możemy zastosować oświetlenie LED, natomiast tam gdzie oświetlenie ma być użytkowym, tylko i wyłącznie halogen. Niestety, ale tego co daje halogen, nie da żadna świetlówka kompaktowa, choćby nie wiem co napisał producent na opakowaniu.
  9. Z neonówką będą błyskały wtedy kiedy wyłącznik jest wyłączony. W tym przypadku stawiałbym na zasilacz.
  10. Porozmawiać z sąsiadem nie można? Przecież zdarza się, że sąsiad też człowiek.
  11. Już na tym forum udowadniano iż profil okienny 8 komorowy nie musi być cieplejszy od 5-cio czy 6-cio komorowego. Ważne, aby profil był dobrego producenta i możliwie szeroki. Potem kolejnym krokiem jest poprawny montaż. Sam 3 lata temu stałem przed wyborem wymiany stolarki w bloku na 4-tym pietrze. Wybierając okna 5-cio komorowe z pakietem 3-szybowym widziałem zdziwienie handlowców. Firma, która u mnie montowała okna sama była zaskoczona, ponieważ po raz pierwszy w życiu takie okna montowali w bloku. Okna oczywiście z nawiewnikami ponieważ takie wymaga administracja, a co najważniejsze podpowiada zdrowy rozsądek. Dzisiaj stając przed podobnym dylematem, popełnił bym ten wybór jeszcze raz.
  12. Pytanie jest mało zrozumiałe. Domyślam się, iż pytającemu chodzi iż zamiast szklenia w dolnej części okna jest PCV. W tej sprawie lepiej spytać administratora budynku, żeby nie było potem nieprzyjemności.
  13. W dobie internetu nic się nie ukryje, nawet antyreklama. Ale fakt taki jeden partacz zepsuje renomę pozostałym firmom, ale co się nachapie to jego, potem zmieni nazwę firmy i znowu popracuje jakiś czas.
  14. Przy obecnych dopłatach do 3-ciej szyby nawet bym się nie zastanawiał, no chyba że to stary nie ocieplony dom czy blok, to wtedy jest to zbytek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...