Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wspak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

O wspak

  • Urodziny 19.02.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Od marca 2011r mieszkam.
  • imię i nazwisko
    Andrzej

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno okolice
  • Kod pocztowy
    05-500
  • Województwo
    mazowieckie

wspak's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. wspak

    Z122 Okna

    Jestem pod wrażeniem podbudowy pod okna tarasowe. Co to jest? Na czym one stoją? Styropian? Kto to wymyślił? Gratuluję!
  2. Witam, Powiedzcie czy pod gruntem śnieżka trzeba gruntować gruntem wodnym wyrównującym chłonność podłoża? np Akrylit 3000 z dekoralu lub inne? Ja akurat mam tynki cemen-wapienne.
  3. wspak

    Elewacja

    Zrobiono kanalizację i przyłącze wody, wcinkę gazu. Mam liczniki. Równolegle do iinnych prac nawożono ziemię dla podniesienia terenu. dnia 24.09 skończono elewację.
  4. wspak

    Z122 - Ścianki fundamentowe

    Witam, Ale dlaczego masz tak skomplikowane ławy? Nie ma tego w projekcie. Czy warunki gruntowe tego wymagały?
  5. wspak

    Obróbka blacharska komina

    Kolega się myli. Nie takiej odpowiedzi bym oczekiwał. Drugi komin nie ma dostępu do kosza a również przeciekał. Co ciekawe, przecieki pojawiły się dopiero gdy deszcze lały non stop przez tydzień. Po krótszych nawet ulewach nie ma śladu na kominach w środku.
  6. wspak

    Obróbka blacharska komina

    Przecieka gdzieś po kominie, nie w koszu.
  7. Witam, Czy ja mam poprawnie wykonaną obróbkę? Gdzieś mi przecieka komin. Jedna rzecz to taka, że fugi mam głębokie na nawet 15mm, podczas gdy dziura w cegle klinkierowej pojawia się już na 18mm. Już zgłosiłem tą usterkę do murarza od komina, ale on oczywiście bezczelnie odpowiada, że to nie to jest powodem. Zobaczcie obróbkę. Może też tu jest jakiś błąd?
  8. Panowie są bardzo szybcy. Polecam ekipę z gór. W ciągu tygodnia ocieplili wełną 18+5cm całe poddasze (za robociznę policzyli około 135mkw powierzchni wełny), a w następnym już założyli karton-gipsy (za robociznę wyszło im 104mkw powierzchni). Kupiłem jedną z lepszych folii Dorken Reflex z powłoką aluminiową. Będzie odbijać promieniowanie cieplne do środka pomieszczenia. Dodatkowo mamy pustkę powietrzną 5 cm między płytami K-G a folią więc izolacja jest spora. Zabudowa w pokoju. Rora wisząca spiro prowadzi powietrze do pokoju na parterze. Będzie zabudowana. Patrz następne zdjęcie. A tak wygląda zabudowa tego pokoju. A tak wygląda stelaż pod K-G. Tutaj jest to skos w łazience. A tak wygląda gąszcz rur spiro od instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Jest to nad jętkami. Ocieplenie nad nimi zrobiłem jak o dodatkowe. Poniżej nich jest również ocieplenie stropu. Mamy więc całą komorę trójkątną ocieploną. Kolejne zdjęcie z rekuperacji. Kolejne prace to szpachlowanie całych płyt K-g, cekolem Gs-100, a także gotową maszą szpachlową joint compound i ostatecznie gruntowanie śnieżką. Jest to system górali. Przyznam, że kosztowny, aczkolwiek wart zachodu, gdyż efekty są niesamowite.
  9. wspak

    Tynki skończone

    Niestety tynki musiały być poprawione przez nową ekipę. Ostatecznie skończone zostały 18.06.2011r. około 700mkw. Następne prace to hydraulik z dalszą częścią CO, ogrzewania podłogowego w całości na dole oraz w łazience i pralnii na górze,... Pojawił się 29.06 i zakończył część prac 8.07. Tego też dnia zrobione zostały wylewki. Na górze grubość około 5cm, na dole grubość minimum 6cm. Zrobiłem ocieplenie dachu nad jętkami 11.07 wełną Isover uni mata gr 18cm między krokwiami + 5cm. Dnia 12.07 przyjechali rekuperatorzy i położyli kolejne rury spiro nad jętkami. Dnia 15.07 przyjechały okna z Sokółki. Potrójny pakiet szybowy, szyba 4, komora Argon gr 18mm, łącznie mamy 3 szyby gr 4mm i 2 komory gr 18mm co daje grubość 48mm dla okien Elite 92. Efektem jest bardzo niski współczynnik przenikania ciepła dla szyby U=0,5 co daje dla okna współczynnik wielkości od 0,7 do 0,9 w najgorszym przypadku dla całego okna. Montaż ciepły z taśmami Soudal inside i outside. Trwało to zaledwie 6 godzin. Również zainstalowana została brama garażowa Normstahl o wymiarach 3mx2,5m wysokości. Wszystko się powiodło, a obaw było sporo gdyż pomiary były robione przed tynkami i przed wylewkami. Wszystko spasowało. Dziś tj. dnia 18.07 przyjechali panowie od ocieplania poddasza. Ocieplam wełną Isover Super mata 18cm + 5cm. A oto przegląd zdjęciowy. Hydraulika, kuchnia: Pralnia: Wylewka w garażu: Rury spiro nad jętkami: Zamontowane okna i brama garażowa:
  10. Schody Strop szalunki Lukarna szalunki
  11. Żwirowy Wymiennik Ciepła. W międzyczasie wymyśliłem, że warto coś takiego zrobić. Oto kruszywo kwarcytowe, które zamieszczę w.... pod posadzką garażu. Trzeba było skuć chudziak i wybrać ponownie piasek aby w to miejsce wprowadzić kruszywo. Kruszywo z pomocą koparki zostało umieszczone w garażu.
  12. wspak

    Elektryka i inne

    Instalacja elektryczna: Instalacja hydrauliczna (częściowo):
  13. wspak

    Fundamenty Z122

    Fundamenty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...