Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lekomin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    114
  • Rejestracja

lekomin's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Niski próg z definicji jest do kitu, ale nasi znajomi z Krakowa tak go rozpropagowali że hej HKS zawsze będzie szczelniejszy niż HS.. ale z drugiej strony można zrobić wprost gigantycznego HSa.. Schuco ma hopla na punkcie HSów i wydaje na ich system aż za dużo. Ponadto duża część technologii pochodzi jednak z aluminium, a w tym są nieźli..
  2. A ja się z tym nie zgadzam.. wszystko zależy od umiejętności, zaangażowania i trzymania się założeń systemodawcy - to wszystko sprowadza się do wysokiego kosztu. Mówiąc inaczej, nie ma czegoś takiego jak tani i dobry HS, bo koszty jego PRAWIDŁOWEGO złożenia są horendalne. Jareko, umów się z Piotrkiem M. to pojedziecie do Łodzi zobaczyć jak to działa..
  3. Jak narazie rekordowy HS pojechał do Łodzi i nic się z nim nie dzieje specjalnego. Z opuszczaną uszczelką jest ok. A co do działu.. khmm... zawsze u mnie w domu testowało się najbardziej pokręcone rozwiązania.. w sumie nie mam sumienia testować ich na klientach więc lepiej na sobie samym. Nie jest to zła polityka, prawda? Co do HSów to rzeczywiście montaż to podstawa i zrobienie wszystkiego łącznie z najmniejszym elementem zgodnie z katalogiem. Jakakolwiek "myśl racjonalizatorska" z góry skazana jest na klęskę.
  4. jareko, weż mnie nie strasz, bo ja u siebie w domu zamierzam sobie załozyć HSa.. aczkolwiek wiesz, mój HS będzie osobiście nadzorowany przez szefa działu, szefa produkcji i dwóch szefów zmian No i powiedzmy sobie szczerze, jak coś zepsują to.... pzdr PJ
  5. W majestacie prawa i u notariusza możemy się założyć: Proszę wziąć młotek i swojemu znajomemu rozbić szybę. Jeśli w środku nie ma szyby, to ja daję Pani swój samochód. Jeśli jest, to Pani daje swój samochód mnie. Koszty rozbitej szyby zwrócę ja osobiście Potrójna szyba to potrójna szyba. pzdr Piotr Jezierski PPH Jezierski
  6. 2700 na ruchomym słupku od nas? ehhehehehehe Na białym profilu max. wysokość ze słupkiem to 2650mm na wzmocnieniu C, ale maks. szerokość skrzydła to około 450 mm.
  7. Zasada jest bardzo prosta: W jednostronnych kolorach jest profil biały. W dwustronnych kolorach drewnopodobnych i innych ciemnych okleinach jest nośnik brązowy. Jedyna różnica w stosunku do Veki jest taka, że oni mają jeszcze profil dla jednostronnych kolorów, gdzie zewnętrzna warstwa plastiku, tj. 2-3 mm jest też w kolorze brązowym [i na to nakładana jest folia]. W dawnych czasach, gdy folie, którymi oklejano profile były bardzo delikatne, zarysowanie tej folii było "niewidoczne", bo nie wyzierał w zarysowaniu biały plastik. Dzisiaj folie są tak grube i wytrzymałe, że nie ma większej potrzeby stosowania tej warstewki brązowego plastiku. Zresztą sama Veka jest niekonsekwentna, bo jeśli zamówicie okna w zewnętrznej okleinie np. czerwonej czy zielonej, to profil pod spodem nie będzie czerwony czy zielony, ale jak najbardziej biały. Ponadto od wielu lat, powszechnie dostępne są mazaki, którymi można zamaskować każdą, nawet bardzo głęboką rysę. Mazaki są produkowane we wszystkich kolorach oklein a kosztują 10-15 złotych.
  8. A kto powiedział, że dom pasywny jest praktyczny? Gdyby miał być praktycznym, to nazywałby się "dom praktyczny" a nie "dom pasywny"
  9. mpoplaw, co do opłacalności szyby 0,7: masz 37 m2 okien, czyli dopłata do szyby 0,7 będzie u nas wynosiła 37x19=703PLN. Jeśli obniżasz koszty ogrzewania o 190PLN rocznie, to ci się ta inwestycja zwraca w 3,5 roku. A okna użytkujesz przez lat 20-25... st_x, jeśli te zdjęcia przedstawiają północną stronę domu, to budynek jest jak najbardziej prawidłowy. W domach pasywnych południowe ściany muszą być jak najbardziej przeszklone, a północne jak najmniej. Chodzi o promieniowanie słoneczne i nasze położenie geograficzne względem równika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...