
gelo32
Użytkownicy-
Liczba zawartości
19 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez gelo32
-
Czy mógłbyś sprecyzować o co chodziło z tym złym montażem zaworu 3D, gdyż z tego co piszesz, to teraz spalanie dobowe masz rewelacyjne. Instalacja CO u mnie jest trochę dziwna ale sprawdza się wyśmienicie.Dziwna tzn mam ogrzewanie mieszane tzn dół 100 % podłogówka a góra grzejniki +podłogówka w łazience i przedpokoju.Z pieca wychodzą dwa wyjścia na CO i bojler .Rura z CO zasila wymiennik płytowy i grzejniki na górze .Wymiennik zasila ogrzewanie podłogowe na dole.Wymiennik wpięty jest szeregowo tzn woda przepływa przez niego i leci dalej na górę do rozdzielacza i na grzejniki. Pompy mam trzy jedna na CO druga na CWU (nie chodzi w ogóle ponieważ bojler ogrzewa się grawitacyjnie) trzecia na podłogówkę za wymiennikiem a przed rozdzielaczem, i tu miałem ten ów zawór 3D tzn za pompą a przed rozdzielaczem.Nie zdawał on w ogóle żadnego egzaminu ponieważ woda zmieszana zasilania z powrotem nie szła do rozdzielacza tylko wracała do wymiennika.Temp.na kotle nie mogła być większa niż 40-42 stopnie ponieważ taka temp szła na rozdzielacz.Piec szybko się wychładzał i co chwilę podawał węgiel chociaż tamtego nie do końca spalił.Efekt taki ,że palił jak smok.Teraz gdy zawór założyłem przed pompą woda zmieszana w 100% idzie do rozdzielacza .Efekt taki ,że na kotle temp.52 stopnie ,na podłogówkę idzie 26 stopni.Kocioł tak szybko się nie wychładza ponieważ ma mały odbiór ciepła,i pali ok 13 kg/24h.W mieszkaniu mam 23 stopnie .Powierzchnia domu ok 150m2 +garaż 30m2 (tam jest 15 stopni).Mam nadzieję ,że w miarę jasno to opisałem.
-
Z ustawieniami nie pomogę bo mam sterownik OGNIK PID i tam w zasadzie ustawiam tylko temp.CO resztą zajmuje się sterownik.Piec mam tłokowy 25kW i spala mi miału ok 13 kg/dobę.W zeszłym roku spalał mi ok 25 kg/dobę przy podobnych temp.na zewnątrz a w środku ok 23 stopnie.Zeszły rok był ogrzewany pierwszy raz więc dom nie był wygrzany .Ściany wygrzały się dopiero chyba po zimie czyli po ok 6 miesiącach.U mnie był jeszcze problem z instalacją tzn. zawór trójdrożny był założony w złym miejscu i tak jakby go w ogóle nie było.Teraz jak zmieniłem miejsce zaworu spalanie spadło o połowę.
-
W zeszłym roku nie miałem założonego zaworu trójdrożnego ,przy takich temperaturach jak teraz miałem na piecu ustawioną temp.40 stopni i spalał mi worek 25kg na dobę.Dwa miesiące temu założyłem zawór ,temp.na piecu 52 stopnie a na grzejniki ok 30-35 stopni i pali mi worek 25kg na dwa dni.Żadnych innych ustawień nie zmieniałem. W domu temp.cały czas taka sama ok 23 stopnie.Sterownik mam Ognik -PID,w zasadzie ustawiam tylko temp na piecu resztą zajmuje się elektronika.Więc z mojego doświadczenia na pewno lepiej ustawić wyższą temp. na kotle i obniżyć zaworem.
-
Jestem użytkownikiem oczyszczalni BIO EKO 2500 z ECO POLU od roku.Na początku miałem z nią małe problemy ponieważ śmierdziało z niej,bulgotało w rurach kanalizacyjnych,wybijało bezpieczniki.Tak było przez pierwsze trzy miesiące i już nie mogłem sobie z tym poradzić sam to zadzwoniłem do producenta.Problemem okazało się to ,że w komorze nie mogła utworzyć się flora bakteryjna i przez to te wszystkie problemy.Wsypywałem oczywiście bakterie ale to dawało krótki skutek (2-3 dni) potem to samo.Producent poradził żeby do komory pierwszej wsypywać przez jakiś czas odpadki organiczne czyli resztki z obiadu,różnego rodzaju obierki ponieważ człowiek za mało produkuje odpadów organicznych a za dużo jest chemii przez co bakterie giną bo nie mają pożywienia.Przez pierwszy miesiąc wsypywałem systematycznie różnego rodzaju odpadki i cały problem zniknął.Teraz wrzucam co jakiś czas jakieś odpadki tylko profilaktycznie aby nie powtórzyła się historia ,bakterie wrzucam raz na miesiąc dwie łyżeczki.Ogólnie teraz jestem zadowolony z oczyszczalni.Koszt obsługi rocznej to ok 25 zł(tyle kosztują bakterie i starczają na rok) + wywóz raz w roku,który mnie jeszcze czeka.
-
Witam.Posiadam piec opal Sekom 25 wysoki ze sterownikiem PID.Palę w nim od września 2009. Problem jest taki, że strasznie brudzi sadzą ,z komina wylatują grudki sadzy .Nie wiem jak sobie z tym poradzić.Palę suchym ekogroszkiem z kopalni Chwałowice o kaloryczności ok 26.Z komina wydobywa się lekki dymek koloru bliżej czarnego niż siwego.Wina opału chyba nie jest ponieważ w okolicy dużo ludzi pali tym samym węglem od tego samego dostawcy i nikt nie ma sadzy na dachu i wokół domu.Dom jest nowy, komin jest nowy więc był czysty nie zarośnięty sadzą z poprzedniego sezonu. Będę wdzięczny za jakieś rady.
-
Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Dzienniki budowy - komentarze
Dzwoniłem do Sekomu i dowiedziałem się ,że parametr PP czyli czas podawania można zmieniać nie od 1do 10 tylko od -10 do 10 i tu był chyba pies pogrzebany ustawiłem na -4 i jest znacznie lepiej tzn węgiel jest lepiej dopalony(wcześniej w popielniku zostawały kawałki niedopalone) i groszku nie ubywa tak jak wcześniej.Zobaczymy co będzie dalej ,w razie czego jeszcze wydłużę czas podawania.Co do zmiany parametrów to u mnie są tylko 4 (PP,dmuchawa,moc i wybór trybu pracy automat lub półautomat) o innych ani instrukcja nie mówi ani nikt inny ,chyba ,że po wpisaniu tajnych kodów można zmieniać coś jeszcze.Sterownik mam ten nowy PID 2 -
Komentarze do Dziennik budowy Z14 - okolice Wieliczki
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Dzienniki budowy - komentarze
Witam.Mam pytanie odnośnie Twojego pieca a ściślej mówiąc ustawień na nim . Mam taki sam i pali mi masakrycznie dużo tzn ok 50 kg dziennie.Sterownik PID nie pozwala na duże zmiany ,u mnie są tylko trzy tzn praca podajnika PP (ustawione było na 3),moc dmuchawy d(ustawione było na 100) i minimalna moc kotła ni(ustawione na 3),pid w trybie automatycznym.Temperaturę na kotle mam ustawioną na 48 stopni i pali tak jak pisałem ok 50 kg .Ciekaw jestem jak jest ustawione u Ciebie ,czytałem ,że podajnik starcza Ci na 6 dni(tez bym tak chciał) -
Witam. Obecnie jestem ku końcowi przy budowie Oliwki. Zmiany jakie mam są również pomysłami zaczerpniętymi z forum to naprawdę skarbnica wiedzy. Przeczytałem wszystkie dzienniki z budowy Oliwki ale dopiero w swojej zobaczyłem jaki to duży i przyjemny domek. Buduje w okolicy Oławy więc Femmee_ jak masz ochotę to zapraszam . Każdy zobaczony domek na żywo wiele pomaga,wiem to z własnego doświadczenia. Pozdrawiam
- 7 734 odpowiedzi
-
- oliwka opinie
- pracowani ign projekty domów
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Kotły na paliwa stałe
Czyżby opal sekom. -
Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Kotły na paliwa stałe
Czyli cena podobna do sekomu.Dzięki za informacje.Pozdrawiam. -
Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Kotły na paliwa stałe
Słuszna uwaga ,tylko w opisie kotła nie zawsze to jest wyszczególnione. -
Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Kotły na paliwa stałe
Do murinio. Ale dzięki za zainteresowanie.Cenę Twojego znam bo masz ją w swoim dzienniku.Jak na razie opal jest moim faworytem z powodu(jak u Ciebie) wymiarów kotłowni.Ten ma podobne wymiary a przy tym jest wg opisu o ok 200kg cięższy co może oznaczać grubszą (co nie zawsze oznacza lepszą) stal i dlatego mnie zainteresował.Generalnie szukam kotła takiego jak Ty tzn. wąski(gabaryty kotłowni), z podajnikiem tłokowym(różne rodzaje opału),wylot spalin od góry(wlot do komina mam na wysokości ok 1,70m),ruszt awaryjny (różne awarie) układ wyczystek z przodu (układ w kotłowni) i rozsądna cena. Co do zakupu pieca mam jeszcze trochę czasu (myślę ,że ok 3-4 m-ce) ale cały czas szukam i czytam różne fora aby wybrać najlepszy.Pozdrawiam. -
Kotły na miał z podajnikiem tłokowy ile zużywają miału ?
gelo32 odpowiedział lbryndal → na topic → Kotły na paliwa stałe
Witam.A ile kosztował Cię ten piec bo wygląda dość interesująco. -
Proszę o wycenę porotherm 24 lub innej firmy w ilości ok 185m2,bloczki betonowe 12 lub 14 ilość 1200 szt.To jest na jedną budowę.Takich budów mam jeszcze 5 w tym roku bo jestem wykonawcą.Wszystkie budowy są najdalej 30 km od Wrocławia.potrzebuję jeszcze pustaki alfa tradycyjne i z keramzytu.Jaka cena i czas realizacji.
-
Dziekuję Wszystkim za zainteresowanie tematem.Każda opinia jest dla mnie pomocna.Odnośnie pilnowania to ja będę codziennie na budowie ponieważ to będzie 100m od mojego miejsca zamieszkania,prawie na ogrodzie moich rodziców a mój ojciec będzie cały czas na budowie bo jest na rencie a przez 40 lat pracował na budowie więc się zna -tyle ,że nie może już robić .A o brak czasu chodziło mi o to że nie będę mógł na każde zawołanie przyjeżdzać na budowę w trakcie dnia bo zabrakło np cementu czy pustaków.Materiał ,który będzie potrzebny to najpierw chcę poprosić mojego wykonawcę o zestawienie , sam powysyłam zapytania i będę miał rozeznanie co do cen. A towar można wziąść przez ich firmę .Tak sobie to wszystko wymyśliłem,moze zbyt idealistycznie ale tej wersji będę się trzymał przy rozmowach z potencjalnymi wykonawcami. Tak też zrobił mój kolega ,który budował się zeszłej jesieni i był bardzo zadowolony z takiego systemu.Mam nadzieję że znajdę takiego wykonawcę ,który na to pójdzie.
- 40 718 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- chudziak
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Dziekuję Wszystkim za zainteresowanie tematem.Każda opinia jest dla mnie pomocna.Odnośnie pilnowania to ja będę codziennie na budowie ponieważ to będzie 100m od mojego miejsca zamieszkania,prawie na ogrodzie moich rodziców a mój ojciec będzie cały czas na budowie bo jest na rencie a przez 40 lat pracował na budowie więc się zna -tyle ,że nie może już robić .A o brak czasu chodziło mi o to że nie będę mógł na każde zawołanie przyjeżdzać na budowę w trakcie dnia bo zabrakło np cementu czy pustaków.Materiał ,który będzie potrzebny to najpierw chcę poprosić mojego wykonawcę o zestawienie , sam powysyłam zapytania i będę miał rozeznanie co do cen. A towar można wziąść przez ich firmę .Tak sobie to wszystko wymyśliłem,moze zbyt idealistycznie ale tej wersji będę się trzymał przy rozmowach z potencjalnymi wykonawcami. Tak też zrobił mój kolega ,który budował się zeszłej jesieni i był bardzo zadowolony z takiego systemu.Mam nadzieję że znajdę takiego wykonawcę ,który na to pójdzie.
-
Witam.Jestem nowym użytkownikiem ale forum czytam od co najmniej roku.Jest naprawdę ogromnym źródłem wiedzy.Chcę w tym roku zacząć budowę domu,co prawda jestem na etapie załatwiania pozwolenia ale już rozglądam się za ludźmi do pracy.Większość inwestorów jak zauważyłem na forum bierze wykonawców tylko na wykonanie prac a materiały załatwia sam i zastanawiam się czym jest to spowodowane ponieważ kupując usługę z materiałem płaci się vat 7% na wszystko a kupując materiał samemu płaci się 22% czyli 15% więcej,co prawda można to odzyskać ale dopiero w następnym roku , a po drugie nie trzeba się martwić czy nie zabraknie kilku dachówek czy pustaków bo oto martwi się wykonawca.I stąd moje wątpliwości czy są jakieś kruczki o których jeszcze nie wiem?Ja osobiście nie za bardzo będę miał czas wszystkiego dopilnować na budowie i dlatego zastanawiam się nad firmą z kompleksową usługą ale chciałbym dowiedzieć się czym jest to zjawisko spowodowane,może rzeczywiście lepiej będzie zająć się tym samemu.Pozdrawiam i czekam na rozwianie moich wątpliwości.
- 40 718 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 106 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- chudziak
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Witam.Jestem nowym użytkownikiem ale forum czytam od co najmniej roku.Jest naprawdę ogromnym źródłem wiedzy.Chcę w tym roku zacząć budowę domu,co prawda jestem na etapie załatwiania pozwolenia ale już rozglądam się za ludźmi do pracy.Większość inwestorów jak zauważyłem na forum bierze wykonawców tylko na wykonanie prac a materiały załatwia sam i zastanawiam się czym jest to spowodowane ponieważ kupując usługę z materiałem płaci się vat 7% na wszystko a kupując materiał samemu płaci się 22% czyli 15% więcej,co prawda można to odzyskać ale dopiero w następnym roku , a po drugie nie trzeba się martwić czy nie zabraknie kilku dachówek czy pustaków bo oto martwi się wykonawca.I stąd moje wątpliwości czy są jakieś kruczki o których jeszcze nie wiem?Ja osobiście nie za bardzo będę miał czas wszystkiego dopilnować na budowie i dlatego zastanawiam się nad firmą z kompleksową usługą ale chciałbym dowiedzieć się czym jest to zjawisko spowodowane,może rzeczywiście lepiej będzie zająć się tym samemu.Pozdrawiam i czekam na rozwianie moich wątpliwości.
-
Ile może kosztować stan surowy otwarty z dachem?
gelo32 odpowiedział Krzysiek_Wilkszyn → na topic → Lista płac wykonawców
Witam.W tamtym roku kolega budował dom w okolicach Smolca i za samą robociznę zapłacił 36 tys.wielkość domu podobna do twojego.Nic go nie ineresowało,wszystkie materiały załatwiali sami po konsultacji z nim, był z ekipy bardzo zadowolony.Teraz ta sama ekipa w tym roku wycenia swoją robotę (taki sam projekt)na 60 tys. z dachem i mają już na ten rok komplet.Ceny w tym roku pójdą bardzo w górę i nie tylko materiałów ale i robocizny.Może poprzyjeżdżają w końcu z Angli fachowcy to ceny pospadają. Pozdrawiam.