Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sph3r3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sph3r3

  1. Hmm.... u mnie ceny wygladaly mniej wiecej tak: - 9 grzejników włoskich aluminiowych z oprzyrządowaniem + 2 grzejniki ścienne w łazienkach ( takie na ręczniki) + ogrzewanie podłogowe (kuchnia, cały przepdokój na parterze, łazienki) + wszystko na rurkach miedzianych (cała instalacja) +wykonanie instalacji wodociągowej i kanalizacji + robocizna - w sumie dałem 11500 pln (świetni fachowcy, jak robiłem test grzejników i coś było nie tak, to nastepnego dnia już byli i poprawili i podociągali grzejniki ). - kotłownia: piec na ekogroszek z podanikiem ślimakowym 25 Kw (wiem że dużo no ale ...) + bojler 200 L + grzałka elektryczna do bojlera (drugi sposób nagrzrewania wody, oprócz kotła) + 3 pompy + 1 "mieszalnik" (taka pompka co utrzymuje temp. wody w kranach aby od razu po odkreceniu leciała ciepła)+ montaż w kotłowni - w sumie zapłaciłem 10500 pln. - oczyszczalnie bilologiczna - chciałem bardzo, ale za mokry mam teren. musiałem zadowolić się osadnikami (ale faktycznie - od około 5500 pln dałoby się to zrobić) - wykonanie instalacji elektrycznej, antenowej, - w sumie 7000 pln (przepłaciłem, bo za punkt płaciłem po 60 pln a później się okazało że miałem innych fachowców coby to zrobili za 35 pln za punkt, no ale jak się człowiek spieszy...) -gniazdka, kontakty itp. (parter + cały przedpokój również na piętrze- Legrand Suno, reszta Optima) - w sumie zapłaciłem za osprzęt 1100 pln (sam montowałem, wszystko działa - najpierw elektryk mnie upewnił że dobrze podłączam, potem wszystko sam zrobiłem) P.S. Buduję się w okolicach bielska-białej (stolyca podbeskidzia )
  2. Jak bym prowadzil dziennik to bym chyba kociokwiku dostał Wystarczajaco duzo mam problemow z biezacymi wydatkami, zeby sie jeszcze wstecz rozgladac .... W kazdym razie powiem tak: duzo zalezy od "specjalistow" ktorych sie zatrudnia oraz od "wkladu wlasnej sily roboczej". Mialem dom budowac z pomoca firmy - wołali na dzien dobry 35000 pln za robocizne za stan surowy (same mury + deka, bez dachu i calej reszty). Ja wybudowalem stan surowy a za robocizne dalem murarzowi niecałe 5000 pln (ale mialem 2 tygodnie niesamowitego wysilku z mojej i mojej rodziny strony). Fakt faktem - facet niesamowicie wymurował, nic nie zachlapane, równiutkie ściany, wszystko czysto (ale był taki upierdliwy i psychicznie mnie rozjechał ...). No ale był tani ! To samo się tyczy całej reszty: trzeba szukać i szukać fachowców i materiałów i wszędzie negocjować ceny bo inaczej to się pojdzie z torbami. Pozdro! P.S. Jak otynkuję (pewnie po zimie bo chcę sprawdzić czy mam dość ciepły domek) to wrzucę trochę fotek.
  3. Witam, Ja uzylem wszedzie g-k zwyklych, natomiast w lazience mam wodoodporne. Oczywiscie, musi byc folia paroizolacyjna oprocz welny, zeby nie bylo problemow z wilgocia. Polecam taka z powloka metalizowana (odbija dodatkowo okolo 15% ciepla ktore normalnie uszloby z domciu . Co do cen i ogolnych pytan: ja wlasnie koncze iskierke (zostalo mi "jedynie" otynkowac z zewnatrz i zrobic jakies kostki brukowe na podjazd + zrobic ogrodzenie). W tej chwili moge powiedziec, ze zrobienie calego budynku kosztowalo mnie 250 - 260 tysiecy. W sumie przyzwoity standard: niezlej klasy panele (kronopol), niezlej klasy plytki (pilch), kuchnia na wymiar (black red white), domek z termorexa (czy jak to inaczej nazywaja siporexa czy jeszcze inaczej betonu komorkowego), dachowki braasa lumino, kominy schiedla, okna dachowe veluxa, itp. Budowalem/buduje systemem gospodarczym. Zaczalem w lipcu 2007, wlasnie sie wprowadzam (bo w srodku wszystko juz ladnie wykonczylem). W sumie - w rok sie dalo to zrobic Te okna to są chyba powlekane złotem bo nie wiem skąd te ceny ! Ja niedwano kupowałem , średnia klasa ale pięciokomorowa. Firma przyjechała, pomierzyła, zrobiła, przywiozła, zamontowała, wzięła w sumie z montażem 7500 PLN i pocałowali w rączke i pojechali do domu. Żeby nie było : okna z jednej (zewnętrznej) strony kolor machoń, w środku białe, za to "wykończenia" okien zaokrąglane (=droższe). Proponuje poszukać innych firm... Pozdrowienia i powodzenia dla wszystkich iskierkowiczów!
  4. Pytanie w takim razie mam: w tych 100 tysiacach rozumiem że miesci sie: -wybudowanie fundamentow /podlogi -sciany nosne zewnetrzne/wewnetrzne oraz dzialowe -więźba + dachówki -okna, drzwi ?? Czy to kwota brutto ? Czy do budowy wybraliście jakąś firmę czy systemem gospodarczym? Z czego ten domek wybudowaliście? Ja chcę zacząc budowę tego domku w tym roku i kieruję się bardziej w kierunku termorexu do budowy ścian (bo przy termorexie 400 nie trzeba będzie docieplać budynku). P.S. To mój pierwszy post na tym forum - WITAM WSZYSTKICH
×
×
  • Dodaj nową pozycję...