Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

k_ret

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

k_ret's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cenna uwaga z tą impregnacją. Zadbam o to, dobierając środek stosownie do wybranej lazury (padło na wymienioną wyżej Scalę).
  2. No właśnie - pytanie czy każdy producent. Znalazłem lazurę do drewna Scala Trälasyr: http://www.farbyscala.pl/produkty.php?cat=Produkty%20do%20drewna&id=17 Używałem ich produktów już wcześniej i byłem zadowolony, ale nigdy do stolarki zewnętrznej. W instrukcji nie ma zastrzeżeń, że należy używać wersji z pigmentem. Czy ktoś używał tej lazury i czy to rozwiązanie się sprawdzi? Czy w takim wypadku musiałbym dokładnie zeszlifować starą warstwę lakieru?
  3. Witam! Mam sosnowe okna, pomalowane oryginalnie jakąś bezbarwną lakierobejcą - z tego co pamiętam to było coś od Sadolina. Teraz po kilku latach należy je pomalować ponownie. Sprawdziłem ofertę Sadolina, ale na bezbarwnej lakierobejcy Sadolin Extra jest uwaga, że można stosować ją tylko jako trzecią warstwę, na lakierobejce z pigmentem. Czym mogę pomalować moje okna, żeby pozostawić ich naturalny wygląd? Wiele miejsc wymaga przeszlifowania, więc zastanawiam się, czy nie należałoby użyć również jakiegoś impregnatu który wnika w drewno. Z góry dziękuję za fachowe podpowiedzi.
  4. Czy to był standardowy piec, czy w jakiś sposób zmodyfikowany? Patrzyłem na katalog Heiztechnik i tam nie ma nic na temat pelletów. Te kotły polecał mi mój hydraulik, ale on jest węglowiec, o pelletach nie wie za wiele. Właśnie zacząłem szukać dobrego kotła na pellety i włos mi się jeży na głowie jak czytam o tym co przechodzą użytkownicy takich piecy w Polsce. Buduję pod Wrocławiem, więc muszę znaleźć jakiś kocioł, który będzie miał tam dobry serwis. Marzy mi się rozwiązanie możliwie bezobsługowe i bezawaryjne, ale w razie awarii nie chciałbym przechodzić całej epopei z serwisem, który tych kotłów nie zna... Na radzie wyeliminowałem Kostrzewę (za zawodność i kiepski serwis), Ling Duo (bo jeśli dobrze rozumiem to jednak piec na groszek), Grandpala (właściwie to byłby dla mnie ideał, ale kompletnie nie pasuje do mojego układu kotłowni). Myślę nad Buderusem/Cichewiczem, ale tu chyba też jest niezbyt różowo. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi...
  5. Krisker, mam pytanie. Czy ściany działowe z GK są ujęte w projekcie, czy też to Twój indywidualny wybór? Osobiście wolałbym mieć na dole ściany murowane, ze względu na akustykę pomieszczeń i zastanawiam się, jak to jest.
  6. Myślę, że warto się przypomnieć - jak ja do nich wydzwaniam, to widzę, że pracy mają sporo. U mnie też trochę trwało, zanim udało mi się odwiedzić dom na Legalett, ale koniec końców udało się Ja planuję dom parterowy z poddaszem używanym okresowo - ogrzewane będzie prawdopodobnie kominkiem z DGP (kominek na dole) i ew. dogrzewane jakimiś elektrycznymi grzejnikami. Z kolei w tym domu w którym byłem poddasze było ogrzewane elektrycznymi piecami akumulacyjnymi.
  7. Witam! Mam dwa pytania do użytkowników Legalettu: 1) Jak jest z hałasem w tym rozwiązaniu? Wiem już z lektury wątku, że hałasuje kominek, jeśli użyje się Legalettowego wymiennika ciepła. Ale nie do końca wiem jak jest z hałasem agregatów. Czy jest on odczuwalny? Co jeśli będę miał pomieszczenie gospodarcze z agregatami tuż obok sypialni (załóżmy, że scianki działowe z BK)? Jestem _bardzo_ czuły na wszelkie hałasy i to może być dla mnie istotny problem. Jakie są wasze wrażenia? 2) Czy w okolicy Wrocławia (bliższej lub dalszej), jest jakaś dobra dusza, która zaprosi mnie i moją narzeczoną do domu z Legalettem, pokaże jak to działa i podzieli się wrażeniami? Forum to forum, ale bardzo brakuje mi możliwości obejrzenia Legalettu na żywo. Pozdrawiam Michał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...