Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

astryld

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez astryld

  1. Czy kora mogłaby tak zczernieć po 2 miesiącach? Nie wyglądało to tak wcześniej.
  2. Więźba zrobiona w listopadzie, przykryta deskami, membraną z oplotem i blachą na rąbek. Okien nie ma, wentylacja jest. A tu takie coś - na jednym elemencie. Skąd? Jakieś trefny element, reklamować w tartaku? Wymienić? Drewno kupiliśmy suszone, impregnowane jak widać "standardowo".
  3. Dziękuję, widzę, że opcja z pralnią przeważa. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, żeby było cicho? Ściany z silki, wiec raczej dobrze. Przewody będą typu flex (wiem, że ważne są szczegóły projektu - ale tego nie policzę). Sposób montażu rekuperatora? Czy można go jakoś obudować/wyciszyć dodatkowo? No i jaki rekuperator (mam zapotrzebowanie 235 m3/h). Proponują mi m.in. Vents Vut 350 vb ec, AirPack 300, Zehnder Aerisnext 350 vv. Mam poczucie, że z tego tematu to chyba trzeba się doktoryzowac... Nawet parametr głośności trudno porównać, bo zależy od ustawień.
  4. Gdzie lepiej umieścić rekuperator: na nieużytkowym, nieocieplonym strychu pod dachem czy w pralni sąsiadującej z sypialnią na poddaszu użytkowym? Zależy mi przede wszystkim na wyciszeniu jego pracy.
  5. Dzięki za odzew! Architekt rzeczywiście wspominał o niejednoznaczności przepisów... Czyli dobrze rozumiem, że na etapie pozwolenia na budowę nie powinno problemu, a architekt martwi się trochę na zapas przyjmując taką interpretację i ew. problem może być na etapie opisu do EGiB (i to robi geodeta?). Rozważam też szklany daszek i tu jak rozumiem nie ma co rzutować, bo to ewidentnie nie jest fragment ściany?
  6. Chcielibyśmy zrobić nad wejściem do domu prosty daszek z betonu, bez słupów. Architekt twierdzi, że zwiększy to powierzchnię zabudowy (a mamy na styk). Ale w normie ISO czytam że daszki nie wchodzą w powierzchnię zabudowy... jak to jest?
  7. We wniosku o WZ w punkcie "szczegółowa charakterystyka budynku" wpisano "budynek jednorodzinny z garażem z bryle....". Jednak wydane WZ nie odnoszą się w ogóle do garażu - jest tylko ogólne sformułowanie budynek jednorodzinny. Jak to interpretować? Czy może to być budynek z garażem?
  8. Moja sytuacja wygląda następująco: znaleźliśmy ze znajomymi działkę budowlaną o powierzchni ok. 2600m2, którą możnaby podzielić na 2 ładnie usytuowane kwadraty. Odpowiada ona naszym potrzebom - więcej niż 1300m2 na dom nie potrzebujemy, tym bardziej, że teren jest zalesiony. Czy jest szansa wybudować na niej 2 domy lub bliźniak, jeśli plan miejscowy ustala dla działki minimum 1800m2? Tzn. czy można najpierw wybudować, a potem ewentualnie podzielić, przy założeniu że nasza budowa spełni wszystkie warunki dotyczące odległości, intensywności zabudowy (max. 20%), zalesienia (min. 20%), wysokości domu, etc. ? Krótko mówiąc, pytanie laika : czy minimum m2 dla działki=minimum dla jednego domu?? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i pomysły. Nie mam pojęcia jak to funkcjonuje w rzeczywistości... wiem natomiast, że urzędnicy w tej gminie są raczej przychylni inwestorom.
  9. Poszukuję działki budowlanej w Milanówku, najchętniej w części północnej (np. ul. Lipowa...) lub blisko PKP. Do 250 tys. lub ewentualnie większa z możliwością podziału na dwie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...