Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Żółw i Foka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Żółw i Foka

  1. My projektujemy dom na bazie Cyrkona, powiększyliśmy go o około 25% i dodaliśmy z boku garaż dwustanowiskowy . Z garażu jest przejście do domu przez pomieszczenie gospodarcze. A, jeszcze zmieniliśmy kąt nachylenia dachu z 45' na 40' no i zwiększyliśmy ilość okien . W efekcie dom niewiele przypomina Cyrkona z zewnątrz, ale ma identyczny układ pomieszczeń i proporcje wewnątrz . Jak architektka przyśle nam gotowy projekt, to wrzucę zdjęcie na forum.
  2. Przy gęstożebrowym stropie wylewkę można zrobić na miejscu betoniarką, a beton wwozić na górę windą. To wymaga specjalistycznej firmy, których na opolszczyźnie jest mało, więc drogo się liczą. Gęstożebrowy może ułożyć każda forma budowlana. Chodzi nam oczywiście o jak najtańszą opcję, dlatego się wahamy. Dziękujemy za sugestię co do stropu filigranowego, musimy zapytać konstruktora. Ale z tego co się orientujemy, monolit jest cieńszy od filigranu - czy jest w podobnej cenie?
  3. Witamy wszystkich na forum. Jesteśmy w fazie pracy nad projektem i mamy problem z wyborem typu stropu. Watpliwości rodzą się, ponieważ w salonie 25m2, chcemy mieć schody drewniane, co powoduje, że w stropie jest dziura na w.w. schody. Do wyboru mamy strop gęstożebrowy lub płytę wylewaną (monolityczny). Każdy ma swoje wady i zalety, oraz obydwa mają wspolną niewiadomą o ktorą chcemy na końcu spytać. Gęstożebrowy: - Zaleta: tani w wykonawstwie, głównie dlatego że jest wiele firm które potrafią go zrobić - Wada: aby go zrobić, potrzebujemy ponad 5m podciągu, betonowego lub stalowego (dwuteownik). Każdy podciąg będzie wystawał ze stropu (bet. nawet 15cm). Aby zlikwidować ten uskok, będziemy musieli powiesić kartongips w całym salonie i hallu (~35m2), co na pewno będzie kosztowało. Płyta wylewana (strop monolityczny): - Zaleta: da się tak silnie zazbroić, żeby nie wystawał żaden podciąg i można otynkować ciekowarstwowym gipsem. Nie będzie tez klawiszował i powodował pękania gipsu. - Wada: do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i ludzie (deskowanie, fachowi zbrojarze, pompa do betonu, sprzęt do zagęszczania betonu). Obawiamy się, że spowoduje to, że będzie droższy od gęstożebrowego. I teraz pytanie: Co wybrać i co się będzie bardziej opłacać. Gęstożebrowy+kartongips czy monolityczny? Czy ktoś wyceniał różnicę między gęstożebrowym i monolitycznym? Ile kosztuje podwieszenie k/g na takich powierzchniach (bo to nie łazienka 5m2, tylko 35m2 parteru)? Prosimy o poradę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...