Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

carinus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

O carinus

  • Urodziny 25.05.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    technik obróbki skrawaniem
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wieczne remonty
  • imię i nazwisko
    Grzegorz

Dane osobowe

  • Miejscowość
    lubuskie/Belgia
  • Województwo
    lubuskie

carinus's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Reacting Well Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Z Twego opisu wynika że zbiornik cwu masz zaizolowany jedną warstwą gazety?
  2. Chętnie podyskutuję,tylko z kim?Szanuje osoby starsze,doceniam zasoby ich wiedzy,ale numery z zamianą właściciela konta i podszywanie się pod kogoś innego(którego znamy),wszystko prowadzone żałośnie nieudolnie,sugerują mi,że mam do czynienia z osobą mającą w najlepszym przypadku pewną chorobę psychiczną,w najgorszym że ma innych za ...idiotów?Do tego tekst w swojej formie prawie nieczytelny,liczne "jąkania" po kilku wyrazach.Nie,dziękuję,postoję.
  3. Jak wyjedziesz do Ameryki to będziesz palił opony dzień i noc.Napisz też do elektrociepłowni,że są debilami,bo instalowali kosztowne elektrofiltry żeby opalać kotły zamiast kupić kociołek Wery.Jak sąsiada masz kretyna to uważasz że musisz go pobić i być większym kretynem?
  4. Napisz dokładnie co spalasz i podaj adres,tylko napisz bez błędów ortograficznych żeby się mogli doczytać.Zdziwisz się kto Ciebie odwiedzi i dlaczego to będzie takie drogie.
  5. Mam obecnie MPM-a 8-10kW i opalam teraz prawie 200m2.Jeden ruszt został usunięty,palenisko ma teraz wymiary 30x10cm.Przy obecnych mrozach - 5-10* spala się ok.10-14kg węgla na dobę,bez żadnego widocznego dymu lub pary.Z komina nic nie leci.Nie mam problemów z samą konstrukcją palnika,który jest zbudowany z nawierconych cegieł szamotowych otwornicą 80 i 60mm.Palnik uważam za niedokończony,gdyż podawanie PW otworkami w obrębie tegoż palnika jest obarczone możliwością zatkania.Dlatego zapytałem,czy ktoś przerabiał temat podania PW przed wejsciem do palnika i prowadzenie kanału komorą zasypową.W sobotę zaczynam przebudowę kotła i wprowadzam dodatkowy kanał z PW.
  6. Nic mi to nie mówi.Ważne jest nie gdzie ,a jak.Wszystkie doprowadzenia od dołu mają tendencje do zatykania.Z boku nie kazdy ma miejsce,z góry wydaje się bezproblemowe,mankament jedynie z doprowadzeniem PW w okolice dyszy. Też jestem zdania że najlepsze miejsce to krawędz palnika,podobnie jak miał kocioł Irleh.W komorę szamotową palnika wpada wtedy już wstepnie wymieszana struga gazów i PW.
  7. Ktoś z kolegów próbował doprowadzać PW komorą zasypową przed sam palnik.Mam na myśli dorobienie kanału przy ścianie grodziowej i wprowadzenie przy palniku szczeliną zrobioną przy użyciu szamotu.Zaleta to całkowity brak możliwości zapopielenia wlotu PW i jeszcze lepsze wymieszanie gazów.
  8. Zamiast wlotu PW z poziomu popielnika i klapki w górnych drzwiczkach,kanał bedzie wprowadzany pod górnym zasypem i prowadzony na zewnątrz od połowy wysokości kotła nad drzwiczkami popielnika.Mam teraz kanały doprowadzenia PW w palnik od dołu i każdorazowe czyszczenie ich dało mi do myślenia żeby skorzystać z rozwiązania kotłów Irleh,podających PW pionowym kanałem pod sam palnik ceramiczny,brak możliwości zapchania czymkolwiek =stały poziom nadmiaru powietrza.
  9. W takim razie skupię się bardziej na policzeniu przekrojów dymnic do wymiaru obecnego rusztu,podawanie powietrza można zmieniać w każdej chwili,wystarczy tylko dorobić klapki w odpowiednich miejscach. Poprawcie mnie jeśli błędnie zakładam pozostawienie nieco większej powierzchni wymiany kotła niż wymaga to moc paleniska.Powrót bedzie chroniony zaworem termostatycznym więc kocioł bedzie zawsze dogrzany a sprawność wymiany nieco większa.
  10. Szykuję wymiary do wyspawania nowego kociołka i nadal nie mam jednoznacznego rozwiązania podawania PG od strony popielnika.Na pewno PW bedzie podawane pionowym kanałem pomiędzy ściankami wodnymi pierwszego wymiennika,natomiast pierwotne nadal jest dla mnie problemem.Podając PG przez popielnik liczę że najwięcej tego powietrza pódzie przy samym palniku i tam będzie najintensywniej spalane paliwo,bez rozpalania wiekszej jego objętości.
  11. Tak czytam od jakiegoś czasu ten wątek i teraz wczytałem się w Twoje rozwiązania podawania powietrza.W zeszłym roku podczas dorabiania nowych,szczelnych drzwiczek do kociołka DS,uszczelniłem specjalnie ruszt pionowy żeby nie dostawał powietrza.Uznawałem podobnie jak niektórzy z forum,że to powoduje zbyt intensywne rozpalenie większej ilości wsadu.Mam zrobione podobne rozwiązanie do zmniejszenia powierzchni rusztu,tyle że za pomocą blachy z położonym na niej szamotem i tylko przy przedniej ścianie,boki mam zostawione wolne żeby czasami drewno mogło swobodnie opadać w pobliże palnika.Palnika w Twoim wykonaniu nie mogę wykonac z powodu braku miejsca,mam juz dosyć mocno zmniejszony prześwit między rusztem a wiszącą przegrodą.Całe PG idzie u mnie pod ruszt,dopalające idzie osobnym kanałem przez otwory w w szamocie palnika,ustawionego pod kątem 45* pod pierwszym kanałem wymiennika.
  12. Jestem w podobnej sytuacji,jednak mój problem leży jedynie w znalezieniu odpowiednich zestawów filtrujących aby uzdatnić wodę nawet do wykorzystania jej w pralce.
  13. Niekiedy ilośc spalonego opału pozostaje niezmienna jednak ilość ciepła uzyskana z tego spalania okazuje sie większa,tylko nie zawsze dostrzegamy że w pokoju mamy cieplej.U siebie tymczasowo stosuje identyczny układ jak u kolegi jacbelfer i jestem zadowolony z uzyskanej ekonomii i ekologii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...