Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kid

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    176
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kid

  1. Przeczytałem parę postów i mam takie uwagi.Piszesz,że nie będzie stropu a więc musisz ocieplić cały dach miedzy krokwiami bo inaczej ciepełko ucieknie na zewnatrz.Dom z ytonga jest drogi bo i sam pustak z najdroższej półki chyba,że myślisz o bk.Przy 15cm styropianu nie ma sensu budować na klej bo i tak mostki termiczne można pominac.Budowałem mały domek o powierzchni 34m2 na działce (tzw wekendowy) z biura projektowego Lipińskich.Tam też nie było stropu (został zrobiony),zostało zrobione miejsce na schody na górę gdzie wyszły dwie ładne sypialenki dla gosci.Dom wykonany z pustaka,ocieplony do użytku całorocznego.Ktoś powie po co a no po to,że nie wykorzystanie powierzchni 34 m2 z wysokością ponad 3m na sypialnie lub nawet stryszek było by marnotrawstwem .Zastanawia mnie też,że zakładasz tylko jedno źródło ogrzewania i to najdroższe .Ogrzewanie ok.40m2x150W=6 kW ,2kW bojler i ok 2kW reszta to daje 10 kWh.średnio ok.8 h grzania dziennie=80kWh Wracając jeszcze do ''twojego'' domu to czy zrobisz poddasze czy nie to i tak powierzchnia dachu pozostanie taka sama a odejdą koszty ocieplenia i ewentualnie wykończenia ścian ale można to zrobic później.To by było na tyle jak mówił prof.Jan Stanisławski Pozdrawiam.
  2. Przepraszam ale nie było mnie w domu parę dni.Okna mam firmy Schuco Cava z okuciami winkhaus roto.Montaż trwał dwa dni 20 okien,2 drzwi balkonowych podwójnych i 2 pojedyńczych. Pozdrawiam.
  3. Mam i jestem zadowolony.Z montażem w całkiem dobrej cenie.Co najważniejsze każde okno zrobione na wymiar nawet jak otwór był większy o 4-5cm bez dodatkowej opłaty.
  4. Wiem ,że nie ma betoniaraki o takiej mocy ale wiekszosc jest na siłe a nie każdy silnik da się dostosować do jednej fazy Silnik najczęsciej mo ok.2kW i co włączysz czajnik na herbatkę i po robocie.Chyba,że będą pracowac po angielsku z przerwami na herbatkę.Co do służebności to przepisy weszły 3.08.2008r. art.305 i następne KC. -oświadczenie woli wł.nier. musi mieć-pod rygorem niewaznosci-forme aktu notarialnego(art.245 par.2k.c.) -mżna dochodzić odszkodowania przed sadem ale u mnie od wybudowania linni przesyłowej mineło ponad 30 lat a po drugie zacząć wojnę z Z.E. przed podłączeniem domu to raczej popełnic harakiri.
  5. Z tym słupem i odszkodowaniem to nie tak do końca.Jeśli słup postawiono w czasie tzw.powszechnej elektryfikacji lata 60 to raczej na odszkodowanie nie ma szans.Prąd budowlany mam podłączony do słupa który sam musiałem wkopać,założyć skrzynkę z licznikiem i osprzętem zrobić uziemienie(bednarką),wziąść elektryka który zrobi projekt a Panowie z ZE przyjechali pokręcili nosem ale podłączyli.Wziąłem 9 kW (siła) ale teraz wiem,że to było za dużo i rachunki płaciłe za friko.Wpis o służebności wszedł obligatoryjnie w2008 r.i raczej nie podpiszesz umowy bez tego. Taryfa budowlana jest prawie jeszcze raz droższa od normalnej i za każdy kilowat mocy zapłacisz za przesył i inne pierdoły chociaż zużycie będzie 0.Ja za 9 kW w2007 płaciłem prawie 60 zeta .Umowa za budowlaną jest na rok a później musi być docelowa.Mnie udało się przepisać na docelową ale jak się z nimi poszarpiesz to zaczną robić schody.w tej materi stoimy raczej na straconej pozycji. Jeśli masz kasę to możesz spróbować zrobić skrzynkę przyłączeniową w granicy a od niej dopiero po wybudowaniu podłączyć kabel do domu.Mnie za sam projekt w 2006 r.zaśpiewali ok.6500,- raczej podziękowałem.
  6. pkt1.racze jnie można podłączyć się do czegoś czego nie ma.Może to być przyczepa,barak lub słup wkopany w ziemię i umowa na prąd budowlany. pkt.2 Od służebności gruntu raczej się nie wywiniesz,możesz jedynie spróbować uzyskać wpis notarialny o rekompensacie za zniszczoną działkę w czasie napraw i rozbudowy bo ZE jakoś ten niuans uciekł z umowy. pkt3.3Oczywiście,że po wubudowaniu domu składasz wniosek o przeniesienie licznika i po kłopocie.(po zrobieniu instalacji,pomiarów,skrzynki przyłączeniowo-licznikowej na budynku,uziemieniu punktu rozdziału ) Pozdrawiam
  7. Bardzo dobry materiał .Dobrze wchłania i oddaje wilgoć ,dobra akumulacja ciepła.Musi być jednak ocieplony i to min. 12cm styro. Ściana 24cm ocieplona 15cm styropianu ma wsp. przenikania ok 0.22. Sam planowałem budowę z sylikatów ale w czasie bumu bud.nie mogłem załatwić ilości potrzebnej do budowy a i mój kier.bud. zrobił minę(mało mnie to obchodziło) i powiedział,że z tego to buduje się pomieszczenia inwentarskie. No cuż w tym kraju krowy żyją czasem w lepszych warunkach niż ludzie,szkoda tylko że takie opinie wydają inżynierowie
  8. Spraw jeszcz czy faza w gniazdku jest po odpowiedniej stronie.Jeśli jest zamieniona to będzie wybijać jak podłączysz piec.
  9. kid

    Zbrojenie wieńca dachowego

    A wg mnie aby ocenić ilość pretów należy zapytac co ile są słupy pionowe(rdzenie) ? Jeżeli dobrze romuzmiem że jast jadna ciągła warstwa a potem wieniec ? Nie wiem jaki jest długi budynek, ale 2x12+10 może być za mało. Jest napisane 4x12+2x10 a to trochę dużo jak na wieniec nawet pod dachówkę a swoją drogą słupki pionowe powinny być .
  10. kid

    Prosba o poradę

    Masz przewymiarowany kocioł i będzie to raczej ciężka walka.Jak obnizysz temperaturę to z kotła szybko zrobisz sito a przy wydłużeniu czasu postoju będzie gasł no i czeka Cię częste czyszczenie.
  11. Po pierwsze do owsa jest inny rodzaj palnika a po drugie temat był i poczytaj "piec na owies i ekogroszek" .Pozdrowienia
  12. Chcesz system deweloperskim i to tanio? .Jaką kasą dysponujecie ?Bo może my tu z wiatrakami ? Widocznie myślał o zamknięciu firmy na budowie aż do skończenia roboty a może miała to być lista patałachów których trzeba zamknąć gdyż paprzą robotę
  13. Z jednej strony zlicuj słup ze ścianą ,z drugiej obudujesz te 4 cm.Między ścianką a słupem zostaw wolną przestrzeń i wypełni pianką.Nie będzie pękać a ścianka działowa się nie przewróci.
  14. Dlaczego wszystkie.Ja próbowałem w Radomiu a pod nosem miałem szamba i to tańsze.Srodkowa Polska a konkretnie Zgierz
  15. Wszystko co napisałeś jest jasne oprócz tego,że jakk wynika z moich obserwacji nie oplaca sie oszczędzać energii.Ze 100zł oplaty miesięcznej 83zł to oplaty stałe a 17zł to zużycie.Zwiększając zużycie o 100% płacę tylko 17zł więcej.To po jaka cholerę pisze sie o oszczędzaniu.Jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię.Teraz mam 9kW a chciałem docelowo 15kW ale na tym się chyba skończy.Kombinuję jak równomiernie obciążyć instalację i pozostać przy 9kW.Z prostego rachunku wynika że jeden kW mocy kosztuje 10zł to przy wzroście o 6kW zapłacę 60zł więcej no to ja dziękuję
  16. Jak wyczyścisz do blachy i wyschnie to posmaruj lekko ropą a na 100% się nie przyklei. Pozdrawiam światecznie .
  17. A czy ja coś takiego napisałem? Pomysł nie jest dobry bo nie powinien wymuszać tego na nas budujących dla siebie! Pawlok Dlaczego nie jest dobry. Jest bardzo dobry. Kupuję lodówke , producent pisze ile zużywa energii, kupuję samocghód, producent podaje ile pali, kupuję dom, powinienem wiedzieć ile zużywa energii. Z całym szacunkiem ale sam sobie zaprzeczasz.Kupując dom to jasne ale jeśli buduję dla siebie to na jaką cholerę mam dac inż.od świadectw zarobić te 1500,- za kwit do szuflady.Jeśli zas będę dom sprzedawał lub kupował to wtedy to ma sens ale ocena wykonana na zlecenie kupującego.
  18. Jak widać na tym przykładzie to nie w nas uderzyły te przepisy ale w Was. Dla nas jak się nie da kogoś przyłączyć to mówi się trudno, dla Was to problem bo po ciemniaku trzeba siedzieć. Dla nas też nie jest żadnym problemem ,że trzeba za służebność czasem zapłacić bo koszty te przerzucamy na Was w rachunkach i opłatach za przyłączenia. Przy okazji jeszcze rzeczoznawcy i notariusze zarobią i też Wy za to zapłacicie. Nadal czujesz sięlepiej? No chyba kolego Marcinie trochę się rozpedziłeś.Służebność wprowadzono w 2008r.jakimś tam zapisem z sierpnia ale mniejsza z tym.Chodzi o to,że jak trzeba wymienić kable(awaria) czy słup stojący na działce to ZE musiał sie prosić własciciela (z różnym skutkiem) o możliwośc wejścia na działkę.Mam warunki ze stycznia tego roku a w nich słuzebnośc gruntowa w których jak byk stoi ,że koszty wpisu do ksiegi i umowę u notariusza pokrywa ZE.A czy mnie to przeszkadza,raczej nie bo linia napowietrzna jest stara i słupy sie sypią i jak bedzie potrzeba to niech włażą ale z jednym wyjatkiem,muszą zrobić tak,żeby doprowadzić teren do stanu pierwotnego i tego będę sie trzymał w zapisie u notariusza coby ewentualnie przed sądem mieć jasność,że cyt"białe jest białe a czarne jest czarne"
  19. Dwa worki wystarczą a wode dolewasz w trakcie w zalezności jaką konsystencję mieszanki chcesz uzyskać.Jedyny mankament to jakosc cementu.Trzy lata temu robiłem wylewki i kupowałem cement w Castoramie od naszego posła Misztala(łódzka przesypownia) i teraz musze robic poprawki bo pękaja,dlatego teraz jeśli kupuje to raczej cement fabrycznie workowany a unikam"dosypowni"piasku do cementu.Wyznaje tu zasadę lepiej drożej ale spać spokojnie.
  20. Wolę te 100m2 budki bazarowej niz 50pare metrów w sypialni miejskiej za 400pare złotych czynszu
  21. Dziwne bo wydaje mi sie,że z Zakladem Energetycznym w Zgierzu to raczej niema problemów
  22. kid

    GRZEJNIKI E.C.A

    Grzejniki ECA produkowane sa w Turcji dla odbiorcy niemieckiego i spełniają ich normy.Podobnie dla nas produkowane są grzejniki pod marką Immergas. Cenowo przystępne a jakościowo trudno powiedzieć.
  23. Jedno jest pewne to fi 18, przęsła 6 - ale nie podlega dyskusji, że pręty są 2 a nie 4. Zapytam konstruktora o te kątowniki - moze jakoś da się to ugryźć.[/quote Belka ma 4m a jakiej szerokości masz drzwi tarasowe.Może mozna dac słup na podparcie belki. Belka ma dokładnie 4,30 -słup będzie wstawiony (lany lub z silikatów) 50 cm i wtedy otwór 3,8 zostaje i takie drzwi będą. Z twojego dziennika wynika ,ze dali 4 prety fi 12 ale na 4m belke to i tak za mało. Wylałbym słup 30cm ale w srodku dał podparcie i dwoje drzwi tarasowych rozdzielonych słupem żelbetowym lub stalowym dwuceownikiem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...