Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pipico

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pipico

  1. pipico

    Stół do jadalni.

    Na pewno śliczne nóżki z tego dębu wyjdą. Fajne masz zaplecze - warsztat. Masz może jakiś projekt - co będzie na końcu. Bardzo by mnie interesował Może bym się też pokusił, żeby zrobić sobie stolik.
  2. Ja mam kanał, wprawdzienie teraz dla samochodujest niepotrzebny, ale w lecie taka skrzyneczka piwa z kanału to jest coś pięknego. W nowym domu też sobie kanał zrobię, z bloczków betonowych, z odwodnieniem chociaż by po to by trzymać tam w lecie skrzyneczkę (nie będę miał piwnicy)
  3. Ja zbudowałem sobie kominek z Ytonga i przykleiłem piaskowiec, zdjęcia mam ale nie w komputku. Działa już dwa lata.
  4. Ograniczniki przepięć przeznaczone do montażu w instalacji elektrycznej o napięciu do 1000V podzielono na 4 klasy: ● Klasa A: ogranicznik przepięć stosowany w liniach napowietrznych. Przeznaczenie: ochrona przed przepięciami atmosferycznymi i łączeniowymi. Miejsce montażu: linie elektroenergetyczne niskiego napięcia. ● Klasa I (B): ogranicznik przepięć chroniący przed prądami udarowymi. Przeznaczenie: ochrona przed bezpośrednim oddziaływaniem prądu piorunowego (wyrównywanie potencjałów w budynkach), przepięciami atmosferycznymi oraz wszelkiego rodzaju przepięciami łączeniowymi. Miejsce montażu: miejsce wprowadzenia instalacji do obiektu budowlanego posiadającego instalacje odgromową; złącze, skrzynka obok złącza, rozdzielnica główna. ● Klasa II ©: ogranicznik przepięć. Przeznaczenie: ochrona przed przepięciami atmosferycznymi indukowanymi, przepięciami łączeniowymi wszelkiego rodzaju, przepięciami „przepuszczonymi” przez ograniczniki przepięć klasy I. Miejsce montażu: rozgałęzienia instalacji elektrycznej w obiekcie budowlanym; rozdzielnica główna, rozdzielnica oddziałowa, tablica rozdzielcza. ● Klasa III (D): ogranicznik przepięć. Przeznaczenie: ochrona przed przepięciami atmosferycznymi indukowanymi i łączeniowymi. Miejsce montażu: gniazda wtykowe, puszki i kanały kablowe w instalacji oraz bezpośrednio w urządzeniach. Spisane z katalogu, jeżeli odległość jest za mała to stosuje się indukcyjność odsprzęgającą. Te wszystkie mądrości przeczytałem w http://www.moeller.pl/budynek/broszury/poradnik.pdf , mam zastosowane tylko C, bo to na razie plac budowy, ale też musiał mieć takie zabezpieczenie. Energetyka się boi, że mi betoniarkę piorun uszkodzi
  5. Ograniczniki przepięć - klasa C, Maks. dopuszczalne napięcie pracy Uc - 280 VAC, In (8/20)&s - 20 kA, 4 bieguny, zamontowane za licznikiem, przed różnicówką. 320zł(4biegunowe). Firma Moeller.
  6. 1" = 2,54 cm 100/2,54=39 chyba około 39 m2
  7. No właśnie, chciałbym sobie otynkować ściankę takim tynkem, czy ktoś z Was zna proparcje składników takiego tynku ? Chciałbym go sobie sam wymieszać.
  8. Pokryłem czymś takim zadaszenie na drewno do kominka, po zimie wygląda to trochę jak pagoda, taka łódeczka się z tego zrobiła. Ale myślę, że to z powodu zbyt słabego rusztowania od spodu.
  9. Mam 12x20, ale 13 m wysoki, od ponad roku nie mam problemów, wkład 14kW, ogrzewam powierzchnię ponad 120 mkw
×
×
  • Dodaj nową pozycję...