Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Guzu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Guzu's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście, że są takowe szkółki, a myślisz, ze skąd oni biorą materiał do zalesień bo na pewno nie chodzą po lesie z łopatą i wykopują samosiejki wierzby i olchy. Może niekoniecznie w Twojej okolicy jest taka szkółka, a jak nie ma, to polecam Ci daglezje tez znakomicie rosną na mokrym. Mam je posadzone wzdłuż rowu i rosną jak szalone, a w przyszłości nie będzie problemu ze spadającymi liśćmi.
  2. I pytanie za 100 punktów...jechać do lasu po sadzonki (nielegalne), czy kupować? Jedź do najbliższego leśniczego i spytaj się o szkółkę. Kupisz tanio i każdą ilość. Ja tak zrobiłem w zeszłym roku, prosto ze szkółki od leśniczego, daglezje i modrzewie o wysokość ok60cm. Za ok 60 szt zaplaciłem 100zl czyli taniocha:)
  3. Witam Wlasnie zauważylem Twoj post i powiem tyle że ja własnie skonczyłem stawiac stan surowy otwarty( garaz poszerzony o 0,5m, scianki kolankowe podniesione o 50 cm). System gospodarczy, ytong 24cm, budowa zajeła 4,5 miesiaca, robilem sam czasem pomagał ojciec, i zamknelismy sie w kwocie 65 tys, a było to w okresie gdy ceny materiałow były wysokie.Jakby interesowały Cie fotki czy miałbys jakies pytania zapraszam, bo projekt i sama budowe tego domu znam juz na pamiec:) Pozdrawiam
  4. B20-230zl brutto, B15-185zl +transport 10zl do każdego m3 Ceny z okolic Wschowy (woj. Lubuskie)
  5. Od ręki nie jest dostępny aczkolwiek czekamy 2 tygodnie i juz czesc naszych bloczkow jest na placu a druga częśc jedzie i zeby było smieszniej podobno jest tak ze z fabryki z Polski jadą do Niemiec a dopiero stamtąd odbierają je nasi handlowcy.Śmiechu warte!!!! Budujemy koło Leszna i tam nikt nawet nie chce rozmawiac o innym betonie komórkowym niż Ytong bo podobno najłatwiej go dostac w tym okresie w jakim niestety przyszło nam budowac. Pozdrawiam
  6. A u mnie będzie Ytong 24 + styro 12. Ze wszystkich materiałów tylko Ytonga idzie dostac w okolicy, a cena jest juz porównywalna do innych betonów komórkowych, no a poza tym zalezy mi na dokładnosci.Pozdrawiam wszystkich budujacych
  7. W lubuskim ceny wahają sie od 230 do 260 zł brutto za B20, oczywiście z dowozem.
  8. 1500zl za dwa lata budowy bo tyle wg kiera powinna trwac budowa + 200zl za kazdy kolejny rok. Obowiazkowo jest raz w tygodniu na budowie + na kazdy telefon. Budowa koło Leszna.
  9. Cena brutto Ytonga 24 z wczoraj od przedstawiciela Ytonga w Sławie woj. Lubuskie to 75,65 zl/m2 oczywiscie z dowozem na plac budowy.
  10. Mam piłę Partner 351 juz 9 lat!!! i nie narzekam. Leję paliwo, ostrzę łańcuch i regularnie ją czyszczę.ALe ostatnio miłem okazję używac Stihla 018 czy cos takiego i powiem że jestem zachwycony. Piła sama tnie:)nie trzeba wkładac siły. Jakbym miał kupowac nastepna pilarkę chyba bym wybrał Stihla. Pozdrwiam.
  11. Wczoraj udałem sie w tej sprawie o urzędu skarbowego (Wrocław) i po długiej dyskusji wyszło na to że można kupowac materiały przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Według pana urzędnika najwazniejszy był akt własności gruntu??Nie wiem czemu.
  12. No wlasnie tak mnie uczono ze zbrojenie jesli ma za szeroki rozstaw między pretami to wogole nie spelnia swojej roli, czyli wychodzi ze szerokosc 25 cm byłaby do przyjecia- ściana fundamentowa 24 cm, a co do grubosci ławy to taka była w projekcie więc jest policzona a jak dojdzie zbrojenie to chyba bedzie jescze lepiej.
  13. Bym proponował cięzkie odwodnienie terenu, ale w takim przypadku należaloby zrobic ekspertyze odnośnie tego jak zmienia sie warunki gruntowe po obniżeniu zwierciadła wody-chodzi o statecznośc gruntu. Moze rozwiazaniem problemu byłaby zmiana odbiornika wody opadowej.
  14. Własnie konczę kierunek Inzynieria Wodna i powiem tak że woda płynie jak chce, nawet jak jej nie widac gołym okiem to są jeszce wody podziemne i cos takiego jak infiltracja do rzeki, tego nie wiadomo czy rzeka zasila wody gruntowe czy iinfiltruje tzn pobiera wode z gruntu.Jesli infitruje to zabiera ze soba czastki gruntu przez co grunt moze sie zrobic w przyszłości niestabilny. Po drugie nie wiem kto wydał pozwolenie na budowe jesli teren ochronny dla wałów wynosi 50 metrów. Może nie mam doświadczenia, ale ja bym sie nie pchał w cos takiego bo pozniej mogą byc problemy za 10-20 lat, a nawet podczas kolejnego wezbrania rzeki. Nie polecam.
  15. Witam Jestem nowym użytkownikiem i własnie przymierzam się z ojcem do wybudowania domu, mamy juz działke, projekt- jest juz u architekta w adaptacji i powoli szykujemy sie pod wzgledem merytorycznym do budowy. Bedziemy budowac systemem gospodarczym i to co sie da bedziemy robic sami. Mamy pojęcie o budowaniu aczkolwiek zawsze pojawiają sie jakies pytania. I stad moje pierwsze pytanie pojawilo sie juz przy fundamentach, ale bedzie sie tez odnosilo do innych częsci zelbetowych, otóz w projekce mamy lawę fundamentową 30x50 niezbrojoną, ale dla świetego spokoju chcielibysmy zazbroic ja konstrukcyjnie. Nigdzie nie mogę znalezc jaki powinien byc wymiar strzemion do takiej ławy, czy strzemiona 20x25 wystarczą??Czym sie kierowac przy doborze wymiaru strzemioon? Wiem ze trzeba brac pod uwage otulenie betonem i co jeszce?? Z góry dzękuję za wyrozumiałosc:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...