Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

urgot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    434
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez urgot

  1. Witam, niestety terminy dopiero na przełomie lipiec / sierpień. Nie wiercimy studni typu abisynka oraz nie wykonujemy odwiertów w studniach kręgowych.
  2. Witam, zapytania proszę wysyłać na e-mail. Wysłane na wiadomość prv mogą doczekać się odpowiedzi ze zwłoką.
  3. Możesz napisać jaki rodzaj gruntu jest do 1,5m? Jeśli organika to bym wymienił - piachu i żwiru nie brakuje na mazurach. Z tą wodą to trzeba brać pod uwagę że wybitnie mokry rok mieliśmy.
  4. Na początek pytać okolicznych mieszkańców potem fachowca z bliskiej okolicy.
  5. Witam, nie wiercimy w Podkowie ani Wołominie - teren na którym działamy Góra Kalwaria - Piaseczno - Grójec.
  6. Witam, wszystko zależy, w okolicy Warszawy średnio kilka godzin bez ,,studzienki" , wiercenie plus pompowanie oczyszczające.
  7. Mogę polecić swojego architekta, wszystkie uzgodnienia chyba 600zł Do załatwienia spraw w Mińsku polecam, kontakt na prv.
  8. Witam, jeśli amatorzy cudzej własności bardzo się dokuczają może warto pomyśleć o np fotopułapce, nie jest to tanie rozwiązanie. Jeśli jest ryzyko że włamią się do garażu to można kupić za kilkadziesiąt zł alarm GSM, u mnie się sprawdziło.
  9. Na końcu stalowej linki trzeba przyczepić element stalowy na kształt gruszki mniejszy niż średnica utopionej rury. Celujesz w rurę opuszczasz kilka m niżej. Przy pomocy innej rury wsypujesz do rury nad tą gruszkę żwirek, kulki od łożysk itp. Dalej wiadomo ciągniesz za linę.
  10. Od 1 stycznia 2015 weszła w życie ustawa z 11 lipca 2014 wg której na potrzeby zwykłego korzystania z wód podziemnych (do 30m i poboru 5000l na dobę) nie jest wymagana dokumentacja geologiczna. Wymagany jest projekt budowlany (prosty schemat) oraz zachowanie odległości zgodnie z prawem budowlanym.
  11. Ważne aby zapytać jakie rury wykonawca stosuje (ważne aby były do wody pitnej, nie kanalizacyjne, nie telekomunikacyjne). Czy stosuje obsypkę filtracyjną, czy uszczelni otwór przed wodą gruntową. Z zasady średnicy 110mm nie polecam - nie wszystkie pompy mieszczą się swobodnie, jeśli jest możliwość lepiej już 125mm.
  12. Witam, zapraszam w nowym sezonie.Cena wiercenia studni 2015 Warszawa, mazowieckie, oferty, porady, zapytania kontakt e-mail [email protected]
  13. Jeśli jest obawa przed wypchnięciem szamba plastikowego to sposobem jest zakotwienie go w gruncie przed zasypaniem. Jeśli ktoś jest zainteresowany to na email proszę pisać odpowiem co i jak.
  14. Przerabiałem temat ostatnio. Wybrałem betonowe. Jak wybrać dobre - te okrągłe lub w kształcie łupiny formowane są na wibroprasach i są wodoszczelne. Nie polecam w formie prostopadłościanów bo widziałem nie jedno dziurawe jak sito. Na dodatek mazanie na czarno ma za zadanie zamaskować jego usterki. Jeśli boisz się przecieku w betonowym syp bakterie. Można do szczelnego szamba podpiąć oczyszczalnie itp.
  15. Albo woda jest zażelaziona - przy sporej zawartości Fe i Mn rura robi się czarna i nie ładnie pachnie
  16. Jeśli woda wymaga uzdatniania potrzebna pompa o sporym H (80-100m). Jeśli zapotrzebowanie na wodę obejmuje również np podlewanie automatyczne ogrodu to wydajność Q - 80-100l/min. Z Chińskich najlepsza Omni gena, potem Bela rdi, ZD S, itp.
  17. Witam, jest to bardzo złe rozwiązanie - wody głębinowe to zasoby naturalne z których wszyscy korzystamy - trzeba je chronić. Inne opcje - poziomować tak działkę aby woda była odprowadzana do ulicy lub zbiornik na wodę podpięty pod rynny jako bufor nadmiaru do podlewania zieleni lub wynajęcie geologa czy jest szansa na tzw studnię chłonna (odwiert 3-4m sprawdzenie czy do tej głębokości są jakieś grunty sypkie które mogą odbierać deszczówkę)
  18. Czemu z mapami ostrożnie - błędy geologów i lekarzy kryje ziemia ..... Jeśli ktoś potrzebuje informacji nt głębokość studni, głębokość do lustra wody to mam bazę studni z mazowieckiego lepszą niż urzędy ew. pytanie proszę na e-mail [email protected]
  19. U mnie wygląda to następująco. Dzwoni klient mówimy że wierciliśmy tu i tam i było tyle i tyle metrów. I najczęściej głębokości w danym rejonie są powtarzalne (mazowieckie). Inna sprawa że zawsze wiercimy próbny odwiert - w przypadku braku wody, małej wydajności lub zbyt dużej głębokości liczymy ok 20zł z metra. Z mapami hydro bym uważał są bardzo ogólne, metoda elektrooporowa sprawdza się na dużych powierzchniach kilka i więcej ha, najlepiej pytać sąsiadów.
  20. Dzięki. W Górze to tylko wiślany ale jest zbyt drobny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...